Skocz do zawartości

Odbiór naziemny Polsatu


Piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje ile procent kraju pokrywają nadajniki Polsatu? I co oznacza że nadajnik ma średni zasięg w kilometrach? Jak to się przyjmuje średnio? Czy odbiór na antenie dookólnej oznacza że sygnał ma większy zasięg? Jak wygląda antena do takiego odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje ile to jest tak pi razy drzwi w km :wink: Ja wiem co mówią instalatorzy: masz cień sygnału to ci instalacją antenową zrobimy luks-obraz. Dlatego interesują mnie te kilometry zanim zacznę szukać sygnału. Szczególnie że jedyną antenę mam na Suchą Górę i musiałbym ją ściągnąć.

Dodatkowo załóżmy że to będzie 1kW bo tak jest przy innych średnich nadajnikach na http://www.dipol.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że w paśmie IV (kanały 21-39) będzie niosło sygnał dalej niż w paśmie V (39-69), ale nie będą to jakieś drastyczne różnice ;)

Co do zasięgu to jeszcze ma znaczenie ukształtowanie terenu, w moich okolicach jest sporo wzniesień oraz lasy, puszcze, itp. ;) Także odbiór z nadajników miejskich (1 kW - m.in. Tv Polsat) w odległości 30 km. to nie lada wyczyn.

Mieszkając w mieście, 6 km. od nadajnika, odbieram Polsat lekko zaszumiony - powód to gęsta zabudowa. Używam dobrej anteny Yagi z przedwzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna to zagadka, po prostu coś go zakłóca, byc może jakiś program na sąsiednim kanale nadawany nawet z całkiem sporej odległości. Częstotliwości TV i radiowe są źle dobrane i często w sąsiednich regionach nadawane na sąsiednich kanałach. To powoduje zakłócenia, już nieraz się z tym zetknąłem.

Piotrze, obawiam się że nadajnik Polsatu z Krosna obejmuje tylko miasto i NAJBLIŻSZE okolice zważywszy na ukształtowanie tamtejszego terenu. Wiem, że np. w Jaśle już nie ma po nim śladu.

 

A Kwaśniewski ma tyle wspolnego z Bolesławem Chrobrym co jego żona z królową Jadwigą. Po co tu takie durne teksty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze Napisz Pan jaka to miejscowość w okolicy Krosna,bo ja tam

w tamtych okolicach kilka anten zamontowałem dla odbioru Polsatu

naziemnego ale z nadajników Przemysl K-56/ERP 100 kW/ i Solina K-58

/ERP 50 kW/.Używałem anteny wieloelementowej ATV27/56-60 Telmor i

przedwzmacniacza dopuszkowego kanałowego PAK 820/Telmor.Uzyskiwałem

doskonałe jak na warunki efekty.Proponuje poeksperymentować z tamtych

kierunków i może coś Pan zobaczy POWODZENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Rzeszowa i z Krosna Polsat ma po 1kW więc zasięg kilka(naście) km. Jeśli mieszkasz gdzieś pośrodku to jedynym wyjściem jest łapać z Przemyśla. Silny nadajnik i zasięg przynajmniej kilkadziesiąt km od nadajnika zlokalizowanego na Tatarskiej Górze w samym Przemyślu. Jeśli nic nie zasłania widoku w tamtą stronę to przy dobrej antenie ze wzmacniaczem na pewno coś złapiesz, aczkolwiek o krystalicznym obrazie możesz zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale drogami nie chodzą :D Więc na pewno jest bliżej. Najważniejsze aby żadna górka nie zasłaniała widoku w tamtą stronę. Wiem że do Rzeszowa sygnał dochodzi, sam przypadkiem kiedyś złapałem (bez wzmacniacza silnie zaszumiony) a to jest porównywalna odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego zaznaczyłem że "drogą" bo ile jest w prostej linii to nie wiem. Natomiast co do Polsatu to napomknę że b.słaby sygnał to ja u siebie złapałem, dało się rozpoznać że to Polsat.... Chyba z Rzeszowa. Nie jest wszak tajemnicą że na podkarpaciu o dobry sygnał jest czasem ciężko przez ukształtowanie terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić kanał 60. Nadaje tam Polsat z Tarnowa z Góry Świętego Marcina. Sygnał nie jest idealny ale dochodzi do Krosna bo sam go złapałem.

Odległości od nadajników w lini prostej możesz zobaczyć z tych linków, tylko musisz znaleść swoją lokalizację. Odległość jest na dole po prawej stronie mapy. Oto linki:

Przemyśl - Tatarska Góra

Krosno - ul.Bieszczadzka

Tarnów - G. Św. Marcina

Rzeszów - Baranówka

 

Czy można jeszcze gdzieś kupić antenę ATV27/56-60 Telmor o której kolega "Milaszek" pisał :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkając w mieście, 6 km. od nadajnika, odbieram Polsat lekko zaszumiony - powód to gęsta zabudowa. Używam dobrej anteny Yagi z przedwzmacniaczem.

A to fakt, też mam ten sam problem na swojej "profesjonalnej" antenie pokojowej. Napisałem "profesjonalnej" ponieważ posiadam zwykłą antenkę ze wzmacniaczem w swoim pokoju :lol: i też Polsat mi leciutko śnieży, TV4 tak samo. A mieszkamy od siebie w odległości nie większej niż 2 km :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z Lubska do Zielonej Góry jest ok 30 km, natomiast do Jemiołowa ok 60 km. Polsat z Jemiołowa na k.26 nadaje z taka sama mocą jak TVP 3 Lubuska, ale sygnał Polsatu skierowany jest na północ, w kierunku Gorzowa Wlkp, w związku z tym w Lubsku może być problrm z odbiorem tej stacji. Proponuję spróbować Polsat odebrać z Zielonej Góry (ul. Ptasia) na kanale 10 (1 kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie wiem... Ja ostatnio Polsat naziemnie oglądałem w październiku :) Dopiero z 2 tygodnie temu podłączyłem "siatkę" do TV i działa, ale tak jak napisałem powyżej - śnieży. Czasem jest sygnał, ale nie da się oglądać, po prostu sam śnieg :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mieszkając w mieście, 6 km. od nadajnika, odbieram Polsat lekko zaszumiony - powód to gęsta zabudowa. Używam dobrej anteny Yagi z przedwzmacniaczem.

A to fakt, też mam ten sam problem na swojej "profesjonalnej" antenie pokojowej. Napisałem "profesjonalnej" ponieważ posiadam zwykłą antenkę ze wzmacniaczem w swoim pokoju :lol: i też Polsat mi leciutko śnieży, TV4 tak samo. A mieszkamy od siebie w odległości nie większej niż 2 km :roll:

Witam.

Potrzebuję własnie anteny pokojowej tylko na Polsat. Do nadajnika na Błesznie w Częstochowie nie mam nawet 2 km. Proszę o polecenie jakiejś anteny, którą będę mógł postawić na TV!

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jakąkolwiek. W antenach "pokojowych" ciężko o zachowanie odpowiednich rozmiarów elementów (np. dipol), jest tez zastosowany kiepski przedwzmacniacz, który działa "jak chce" i to on daje całe wzmocnienie anteny. ;) Także nie ważne co kupisz - czy będzie działać przekonasz się po podłączeniu.

 

Może pomyśl o antenie logarytmicznej. Przykładowo MLog 6-60 jest dosyć małych rozmiarów i gdzieś na szafę można wrzucić. Spróbuj bez przedwzmacniacza lub wrzuć LG-1 (15 dB wzmocnienia). Logarytmiczne oczywiście nie mają "podstawek" aby ładnie prezentowały się na TV więc musiał być pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...