Skocz do zawartości

Przyszłość ASTRY 2C ????


svenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły mnie słuchy , że wystrzelona ASTRA-1L czeka na orbicie na przesunięcie na 19,2`E.Natomiast z pozycji 19,2`E ma zostac przeniesiony na 28,2`E ASTRA 2C . Czy to prawda , jeśli tak to czy wiadomo co miało by być na niej nadawane (moze część z kanałów BBC, ITV STV?),od kiedy miała by pracować na docelowej pozycji . I czy są planowane jeszcze jakieś ruchy w obrębie 19,2`E i 28,2`E ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jest to prawda. Astra 2C na pozycji 19.2*E byla tymczasowo i teraz bedzie nadawac z 28.2*E, ale od kiedy i co sie na niej znajdzie to Ci nie napisze, bo takich szczegolow nie znam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Chyba nikt nie wie co będzie nadawane przez tego satelitę oraz kiedy podejmie pracę na nowej pozycji. O innych przesunięciach we flocie Astry nic nie słyszałem.

Masz nadzieję, że kanały BBC zostaną przesunięte na inny transponder - nic z tego, to jest celowe działanie aby były dostępne tylko na Wyspach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje , bo po co mieli by utrzymywać na orbicie satelitę o tak słabym zasięgu ?? jak nie w tym celu . Nie chodzi mi ocałkowite przesunięcie tych kanałów ale o puszczenie po jednym z kanałów w takiej formie jak np. ORF 2 E , czy NRK-1 TARGESPRAAK ( z THOR SATELITE) . Z tego , co mi wiadomo , to część anglików mieszkających za granią też chciała by mieć dostęp do swoich kanałów . A nie dawno udostępniono pakiet radia bbc oraz utwożono kanały ibbc ogólnodostępne w europie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaliśmy o dalsze losy Astry 2C p. Krzysztofa Surgowta ( https://satkurier.pl/?operatorzy_sat ... 9&id=36608 ), ale nie padła konkretna odpowiedź. W każdym razie pierwotnie zakładano wykorzystanie satelity właśnie na 28,2E i miał wypełniać pasmo 10,95 - 11,2 (czyli nie na zastępstwo za słabą Astrę 2D).

 

Co do zasięgu Astry 2D - wcale nie jest słaby - to działanie celowe i opłaca się niezwykle brytyjczykom. U nich sygnał jest tak silny, że antenki mniejsze od 50cm wystarczą do odbioru. Jest to wiązka punktowa i bez wątpienia zapłacili nie mało, żeby satelita miał na pokładzie tego typu transpondery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITV na 6 nowych transponderach

 

Operator satelitarny SES Astra podpisał kontrakt z nadawcą brytyjskiego kanału komercyjnego ITV na dzierżawę kolejnych pojemności na transponderach na pozycji 28,2E. Mowa jest o aż 6 transponderach, chociaż nie ma tylu wolnych chyba, że wróci tam z pozycji 19,2E satelita Astra 2C.

 

Operator SES Astra nie do końca chciał potwierdzić, że Astra 2C wróci na pozycję 28,2°E po tym, gdy Astra 1L przejmie na pozycji 19,2°E rolę i to nie tylko wycofywanego satelity Astra 1C, ale także satelity Astra 2C.

 

Wyniesiony 5 maja satelita Astra 1L ma do dyspozycji blisko 50 transponderów i aktualnie jest testowany na tymczasowej pozycji 2,1°E.

 

Astra 2C, na swojej właściwej pozycji 28,2°E ma pracować dla rynku brytyjskiego i irlandzkiego. Co interesujące, nie do końca jest jasne, czy SES Astra ograniczy wiązkę Astry 2C do Wysp Brytyjskich i Irlandii, czy wiązka ta będzie bardzo podobna do obecnej na pozycji 19,2°E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dobra dzięki, kurcze myślałem, że jeszcze gdzieś jeszcze bliżej 13*E. Trudno :( Dzięki chłopaki za wysiłek. Ale skoro ja nie mam dostępu to powiedzcie mi, co tam nadają :?: Bo na stronie http://www.flysat.com jest tylko napis "test carrier" a dokłądniej co tam jest :?: to miej ostatnie pytanie i nie pisze więcej na ten temat w tym temacie.

 

Edycja james_b: A no to nie wiem czy ktoś z was odpowie, bo to są kanały w PAL'u, dopiero teraz zauważyłem a nie w DVB-S. No to nie odp, bo i tak bym nie obejżał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy satelita telekomunikacyjny Astra 1L, operatora SES Astra, którego wyniesiono 5 maja już dotarł na docelową pozycję 19.2E, gdzie rozpoczyna pracę.

Astra 1L doleciała tam, gdzie trzeba. Teraz tylko przełączyć programy na nowego satelitę i Astra 2C może lecieć na 28.2*East :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wątek odkopuję, bo warto :wink:

 

Już za kilka godzin, satelita Astra2C dotrze na docelową pozycję satelitarną, tj. 28.2E i przejmie (?) część obowiązków Astry2D i Astry2A. Obecnie znajduje się na pozycji 27.8E i cały czas jest w drodze - według flysat.com.

 

Zawartość kanałów ulokowanych na wymienionych pokładach satelitów pozycji 28.2E:

Astra2D

Astra2A

 

A więc pozostaje cień nadziei, że zniknie problem z odbiorem kanałów z Astry2D. Jak będzie? Czas pokaże :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że aż tak pięknie nie będzie, ale mogę podać przykładowy scenariusz.

 

Kiedyś w przyszłości...:

1. Awaria Astry 2D, Astra 2C przejmuje wszystkie częstotliwości.

2. Wszystkie kanały BBC i ITV dostępne FTA w całej Europie.

3. Wystarczy antena 90 cm, a nie 300 cm. :D

 

Kilka godzin później...:

1. Koniec awarii, kanały wracają na Astrę 2D.

2. Kanały znowu dostępne (tylko) w UK.

3. Koniec oglądania na antenie 90 cm. Potrzebna antena 300 cm. :cry:

 

Niech przełożą na Astrę 2C moją ulubioną częstotliwość Astry 2D - 10773 H. Chciałbym mieć dostęp do obydwu wersji BBC - World i News 24 :lol:

 

Ciekawe, jak się to skończy. Czyżby przerabianiem mojej instalacji antenowej :?::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...