Skocz do zawartości

Przyszłość ASTRY 2C ????


svenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to byłoby zbyt piekne. Nawet jeżeli Astra 2D zostanie całkowicie zastąpiona Astrą 2C i publiczne kanały ITV i BBC będą działać w Polsce na "ludzkich" antenach, to przekaz zakodują z uwagi na brak praw na nadawanie poza teren Wielkiej Brytanii.

 

Z wiązkami też mogą kombinować, wtedy nie byłoby konieczności szyfrowania transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Flysat'a Satelita jest już na swoim miejscu, teraz tylko czekać na to co na zaserwują. Jeśli transmisje BBCi są dostępne w całej Europie, to istnieje jakiś mały promyczek nadzieji. Ja mam tą przyjemność odbierać m.in. tą pozycję satelitarną. Jeśli mapka pokrycia sygnału się potwierdzi to już połowa sukcesu jest za nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 28.2/28.5 nadaje także oprocz iBBC także BBC Parl'ment. Kanały BBC były już kiedyś nadawane z 28.2 w wiązce Europejskiej, jednak były kodowane w ramach BSkyB. Na 100% nie będa FTA w przekazie ogółnoeuropejskim. Lepiej żeby już były z tej astry 2D. Na profejonalnym sprzęcie na antenie ok. 150cm można na większości terenu PL odberać te kanały przynajmniej z jednej polaryzacji (jedynie na wschodzie jest potrzebna antena 200cm albo ponad 200cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym tu gasić nadziei, ale wiarygodne źródła niemieckie podają niezbyt korzystne wiadomości na temat Astry 2C. Wynika z nich, że, sygnał z 6 transponderów będzie skierowany na Wyspy Brytyjskie (tak jak obecnie 2D). Kolejnych 8 transponderów będzie wymienionych na Astrze 2B, gdzie później na zwolnionym miejscu działać ma wiązka afrykańska (chyba BBC), oczywiście niedostępna w Europie. Co do reszty jak narazie nic nie wiadomo, toteż jakąś nadzieję można jeszcze zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zgaszę te nadzieję. ;) Przecież to jest oczywiste, że te kanały nie będą dostępne w całej Europie. Albo wiązka kierowana, albo kodowanie sygnału. To jest celowe działanie nadawcy, on chce być dostępny na Wyspach, pozostała część Europy jego nie interesuje.

Nadawca na takie życzenie i operator będzie starał się zaspokoić jego wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra 2C jest w stanie całkowicie przejąć obowiązki Astry 2D.

Oto rozkład częstotliwości Astry 2D:

channel_capacity_2D.jpg

 

A to już Astra 2C:

channel_capacity_2C.jpg

 

Można się domyślać, że część będzie trzymana w rezerwie na wypadek awarii (Band D) oraz, że część zostanie wykorzystana na potrzeby rynku Brytyjskiego (Band C) - pewnie tez z wiązką kierunkową.

Czyli dokładnie jak to powiedział JamesBond007 ;)

Low Band dla Brytyjczyków, High Band dla całej reszty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentuję ten rozkład częstotliwości Astry 2C.

 

Band D - o tym będzie można zapomnieć, na pewno będzie tak jak na Astrze 2D.

Band C - tu może być różnie, więc poczekamy i zobaczymy, czy to pasmo przeznaczą tylko dla Wielkiej Brytanii (tak, jak napisałem wyżej), czy na całą Europę.

Band E i F - odbiór na pewno będzie możliwy w całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wcześniej trochę mało czasu miałem i niezbyt dokładnie wczytałem się w informację nt. Astry 2C Ponadto niemiecki znam "raczej średnio", toteż poprzedni mój post mógł być trochę nieścisły. Ogólnie jednak większość treści jest w nim prawidłowa, z wyjątkiem liczby transponderów – z Astrą 2B wymienionych ma być 8, Z CZEGO 6 będzie skierowanych na Wyspy Brytyjskie (miało być "8 w tym 6", a nie "8 i 6"). Cała zaś reszta pozostaje wolna, więc w zasadzie nic się jeszcze nie wyjaśniło.

Info pochodzi ze strony 718 3satText.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nigdy tak nie było, że satelita, który dobrnął już na docelową pozycję satelitarną, zaraz po kilkunastu dniach zaczynał swoją pracę. Wydaje mi się, że są jeszcze prowadzone jakieś wewnętrzne testy tam "na górze".

 

Obecny wykaz kanałów z Astry 2C - 28.2E :arrow:http://www.lyngsat.com/astra2c.html :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Band C - tu może być różnie, więc poczekamy i zobaczymy, czy to pasmo przeznaczą tylko dla Wielkiej Brytanii (tak, jak napisałem wyżej), czy na całą Europę.

Wygląda na to, że Band C będzie na całą Europę.

Uruchomiono pierwszy transponder, częstotliwość 10964 H. Sygnał jest tak mocny, że nie mieści się na skali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...