Skocz do zawartości

Trudny temat ASTRA 2D


svenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@michalwrobel

Niech zgadnę. :wink:

a zaczyna świecić H około południa?

Przynajmniej ja tak mam i nie pomogła tu nowa jeszcze większa antena,

teraz mam tylko więcej rezerwy na pasku siły sygnału.

Domyślam się, że u mnie dla tej polaryzacji granica odbioru 24h to 240cm i to bez gwarancji. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Zielona Gora, antena 3,5 m

Niestety nie moge odebrac polaryzacji V i H na niskiej.

Wszystkie powyzej 11G ok, poniej slabizna.

Poziom sygnalu ok 90dbm ale S/N ok 6dB...wyzej sie nie da.

A teraz dziwna sprawa.

Do Anteny jest LNB DMX741U, inne nie pasuje.

Po zainstalowaniu standardowego LNB i przekreceniu go o ok 45 stopni wzdledem ogniskowej anteny (LNB patrzy na gore anteny) sygnal sie polepsza....

Pierwszy raz sie z tym spotykam.

 

Cos takiego robie:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=262s7yh&s=4

 

 

Jak to ugrysc?

Potrzebuje wszystkie transpondery z niskiej.

Antena duza, taka jak na zdjeciu na koncu.

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=6g9zkh&s=4

 

LNB:

http://www.galaxy-marketing.com/dmx741u-cku-c-and-ku-band-linear-circular-universal-ku-hdtv-lnb-lnbf.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego LNB C/Ku nie polecam (mam podobny GI-303) ale na takim olbrzymie i tak powinien działać.

Jak już chcesz koniecznie konwerter na oba pasma to zrób sobie go sam, w sieci znajdziesz (Rosja) pełno instrukcji jak na to.

Ja sprawdziłbym na od razu geometrię lustra może być zwichrowane i nie trzyma ogniska, a jeśli jest OK to sam uchwyt może nie być w ognisku.

U Ciebie już obie polaryzacje powinny działać na dobrej antenie

H - 2,40 metra

V - 1,80 metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum

Poszukuje anteny około 2,4m

Mieszkam pomiedzy krakowem a katowicami

Czy ktoś z państwa słyszał gdzie mozna zakupic czasze takich rozmiarów?, oczywiscie mysle o zakupie uzywanej czaszy, ewnentualnie moze byc do renowacji.

Zakupilem ostanio konwerter Inverto Red Classic z Feedem, nie wiem czy zrobilem dobry zakup, mam nadzieje ze tak :/

Prosze o jakies rady i propozycje z panstwa strony.

Jezeli ktos ma czasze z panstwa to z checia odkupie

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od przyszłego tygodnia będę dysponował anteną powyżej 150 cm. Niestety będzie trochę zniszczona i tego się obawiam. Pierwsze co będę chciał złapać to Astra 2D, której od wielu lat mi brakuje. Uwzględniając moje miejsce zamieszkania jaki powinienem wybrać transponder na poszukiwania tego satelity? Jaki transponder powinien mieć najsilniejszy sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

SAT Kurier

BBC dokonał zmian parametrów transpondera w dniu 6 czerwca br. Zmianie uległy również parametry SR (z 22000 na 23000) i FEC (z 5/6 na 8/9)

Nowe parametry nadawania z TP 10847 z nowym FEC 8/9 w żadnym stopniu przynajmniej u mnie nie wpłynęły na jakość odbioru. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Jak pewnie wiecie, 19 września na Astrę 2D zostaną przeniesione kanały BBC News, BBC Parliament i BBC Alba. Oznacza to niemal uniemożliwienie ich odbioru w Polsce. Wielka szkoda, bo nałogowo oglądam BBC News - cenię sobie szybkość przekazywania informacji i profesjonalizm dziennikarski. Oczywiście, nie ukrywam, że chętnie obejrzałbym także pozostałe kanały BBC, ITV itd. W związku z tym mam parę pytań jeżeli chodzi o możliwość odbioru Astry 2D:

1) Jaka powinna być najmniejsza czasza pozwalająca na odbiór Astry 2D? Czy na przykład mając 120cm (bo o takiej myślałem) uda mi się coś złapać na terenie Zawiercia?

2) Czy trzeba kupić jakiś lepszy konwerter od tego, który posiadam (Golden Interstar GI 201)?

3) Jakiego rozmiaru antenę trzeba mieć, żeby móc oglądać kanay z paczki BBC, a przynajmniej BBC News (to mnie najbardziej interesuje)?

4) Czy umieszczenie nowego satelity Astra 1N pozwoli na lepszy odbiór tych kanałów, czy będzie jeszcze gorzej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony mi czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A kiedy, mniej więcej, nowa Astra zacznie nadawać?

No i zastanawia mnie jeszcze, dlaczego kanały ze wszystkich krajów nadają dość normalnie, a w przypadku Wielkiej Brytanii jest to trochę "udziwnione"? Faktem jest, że BBC One nadaje transmisje sportowe (np. Formuła 1), to pewnie dlatego jest tak niedostępny, ale dlaczego przenoszą BBC News, który nadaje tylko informacje czy BBC Parliament nadający posiedzenia Parlamentu? Im też powinno zależeć na tym, żeby promować swój kraj za granicą i móc pokazywać wysoki poziom dziennikarstwa w Europie (BBC World News to nie to samo!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...