Skocz do zawartości

Trudny temat ASTRA 2D


svenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem piętro ponieważ daje mi to "czyste" niebo dla większości pozycji jak w opisie. Ale miałem nadzieje że 130, 150 mi styknie, nie mam możliwości większej z powodów że okno mam na zachód więc wysięgnik ma tylko 1 m.Szkoda, mogłem kupić aluminiową parabole 180 za 100 zł, ale dzięki bardzo za porady. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie udało złapać na 115 ale i pogoda była idealna :jupi: i to delikatnie mówiąc odbiór był słaby siatkował na fertku wskazywał 10%-15% i skakał ale przypuszczam ze 180 dała by rade skoro coś tam udało mi sie złapać na 115 i to z konwerterem goldenem :D niestety nie mogę zamontować większej :cry: a co do ostrowa wlkp. to napewno minimum 180 i to z bardzo dobrym konwerterem oczywiscie o pionowej możesz pomarzyć :lol2: no chyba że założysz miskę 300 :lol2: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oprócz paraboli 180 posiadam równiez Mabo 115 z LNB Maximum SF-100 i polaryzacja V jest u mnie przez cały dzień do godzin wieczornych ok 21-22. Efekt taki uzyskałem właśnie po wymianie LNB na wspomniany Maximum SF-100. Przed wymianą posiadałem Invacom SNH-031 i wtedy polaryzacja V była całkowicie niedostępna więc Maximum może znacząco wpłynąc na odbiór Astry 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Proszę o przyjęcie mnie do grona.

Pierwszy sprawdzian na 28.2E, antenę starałem się ustawić dokładnie ale tylko z pomocą wskaźników Technisata, polaryzacji H niestety brak ale V działa.

Tak na świeżo, wszystkich częstotliwości jeszcze nie sprawdzałem. :jupi:

 

Astra2D-10729V.JPG

 

Test na BBC HD wypadł pomyślnie - i to na Echostarze DSB-7100HD Polsatu. :lol2:

Jutro sprawdzę na Opticum 9500HD

Astra2D-BBC_HD.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno słaby, ale bez porządnego miernika nie ma możliwości dokładnie zmierzyć jaki naprawdę jest.

To co pokazują odbiorniki jest tylko pomocą w ustawianiu anteny, nie ma co się nimi sugerować, każdy pokazuje co innego.

Na jednym Echostarze jak widać siła sygnału 85% ale obraz się rwał, Echoś HD Polsatu pokazuje 24% ale okazuje się, że ma bardzo czułą głowicę i obraz jest stabilny nawet z rezerwą.

Polaryzacji poziomej H nie pokazuje ani jeden, ale już TechniSat słaby bo słaby sygnał ale "widzi"

Generalnie u mnie całe pasmo V świeci, mam jeszcze zamówione dwa konwertery do anten prime focus, ale te dostanę dopiero w lecie, no i ten miernik. :?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przy dobrej lub przeciętnej pogodzie od rana ok 8:00 do wieczora gdzieś do 22:30, 23 są dostepne bez szatkowania transpondery 10847, 10876, 10906 oraz 10936.W nocy do rana sygnał zanika i tak w kółko.Reszta transponderów z polaryzacji pionowej dostępna równiez od rana do wieczora, ale tu juz z szatkowaniem, lub do zaniku przy pogarszającej się pogodzie. Da się obejżeć te transpondery bez szatkowania, ale tylko w godzinach wieczornych od ok 19:00 do 22 przy sprzyjającej pogodzie.

...i relacja obrazkowa tak aby to jakoś najlepiej przedstawic fotkami z kanałów i fotkami z wskaźnikiem % sygnału w godzinach południowych, kiedy sygnał jest słabszy jak wieczorem, ale za to lepiej opisuje mozliwości sprzętu i warunki odbioru, chyba daje to juz jakiś ogólny zarys możliwości odbioru Astry2D na małej(125cm) antenie(polaryzacji H na razie nie udało mi sie namierzyć (moje dane geogr. 18,5E-50,2N).

BBC HD, fajny obraz bez najmniejszych zacięć.

astra2.jpg

Następny mocny (jak na Astrę2D) transponder z kanałami FTA

astra21.jpg

... i jeden ze słabszych transponderów, dostepny bez szatkowania tylko w godzinach wieczornych.

astra22.jpg

wskaźnik sygnału z mocniejszego transpondera, adekwatny do obrazu na fotce wyżej.

astra23.jpg

... i następny

astra24a.jpg

wyskalowanie HF 8900

wyskalowanieHF8900.jpg Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Krakowie w tej chwili na Laminasie OFC-1200 udaje się wyłapać sygnał dla wszystkich transponderów polaryzacji pionowej, ale nie wszystkie stabilne. Najlepsze osiągi są zwykle na 10,847V (BBC HD nawet stabilnie, choć zależy od pory dnia i pogody - wieczorami, po godzinie 21-22 jest gorzej), 10,876V i 10,906V, najgorszej na 10,729V - zwykle ciężko wyszukać kanały, totalna szatkownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z nowym konwerterem + malutka przeróbka, nowe wyniki na mojej antenie.

Na tym co mam więcej już nie wycisnę. Pomiary zrobiłem dzisiaj 25km. na płd/wschód od Warszawy, o godzinie 14:00.

 

Polaryzacja pozioma – H (działa w godzinach 13:00-19:00)

Astra2D-02.JPGAstra2D-03.JPG

Astra2D-04.JPGAstra2D-05.JPG

Astra2D-06.JPGAstra2D-08.JPG

 

Polaryzacja pionowa – V (chodzi całą dobę 24/H)

Astra2D-09.JPGAstra2D-10.JPG

Astra2D-11.JPGAstra2D-16.JPG

Astra2D-15.JPGAstra2D-14.JPG

Astra2D-13.JPGAstra2D-12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trudny temat.. a ja go jeszcze utrudnię :D

Czy Mabo 115cm (125 w ostateczności) wystarczy do płynnego oglądania BBC HD w Warszawie

a jeśli tak (hehe, optymista ze mnie :brawo: ) to czy miałbym szanse przy tej wielkości antenie zrobić równie stabilnego zeza na HB 13? :>

 

Ze specyfikacji na stronach producentów wynika, że Mabo do 130cm ma najlepsze wyniki:

 

Mabo 115

 

Wymiary aktywnego lustra (mm) ... 1230x1100

Uzysk 10,95 GHz (dB) ... 41,40

Uzysk 11,75 GHz (dB) ... 42,00

Uzysk 12,50 GHz (dB) ... 42,50

Uzysk 12,75 GHz (dB) ... 43,20

 

 

Laminas OFC-1200

 

Wymiary reflektora 1100x1215

Zysk energetyczny

10,7GHz 40,9

11,3GHz 41,1

12,6GHz 42,1

 

 

Mabo 125

 

Wymiary aktywnego lustra (mm) ... 1360x1236

Uzysk 10,95 GHz (dB) ... 42,00

Uzysk 11,75 GHz (dB) ... 42,40

Uzysk 12,50 GHz (dB) ... 43,00

Uzysk 12,75 GHz (dB) ... 43,40

 

Famaval TRX 125

wymiary: 1275x1240

Uzysk 10,7 GHz 40,9

Uzysk 11,7 GHz 41,7

Uzysk 12,7 GHz 42,4

 

inne famavele (bo mają ich nastronie sporo) na

http://www.famaval.pt/en/tiki-read_arti ... ticleId=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Zamościu siła sygnału będzie bardzo podobna do tej jaka jest na Słowacji.

Mapy zasięgu zdają się to potwierdzać.

Skorzystaj z translatora, a jakby coś pomimo tego było i tak niezrozumiałe to przetłumaczę. :smile:

http://www.dxsatcs.com/content/astra-2d-na-282-e-dx-prijem-druzice-astra-2d-na-zapadnom-slovensku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkopolsce polaryzacja H śmiga 24h cały rok a polaryzacja V okresowo kilka godzin dziennie wszystko na antenie 2metrowej.Ważnym aspektem aby mieć dobry odbiór należy mieć dużą antenę dobry tuner z dobrą głowicą i dobry lnb dobrany do anteny jesli jest to parabola to najlepiej z dedykowanym feedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...