Skocz do zawartości

Ankiety platformy CANAL+


axelmateuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, mówiono o zwykłym CANAL+.

 

@Emil no tak, ale w wielu krajach Europy są kanały sportowo-informacyjne - w Anglii, w Niemczech, w Hiszpanii czy we Wĺoszech. Sprzedają się, bo są dobre. U nas też by to przeszło, Polacy to naród lubiący sport. Na Twitterze często ludzie narzekają na brak takiej stacji. I ja wiem, źe nie ma co liczyć na coś takiego, po prostu mówię co myślę - nc+ z aktualną ofertą sportową wielu nowych abonentów nie zachęci. Nie twierdzę, że jest zła. Jest po prostu gorsza niż dawniej :)

Informacyjny kanał sportowy bez żadnego sportu? W stylu Sky Sports News HQ? Jak bardziej! :) Takie coś CANAL+ powinno już uruchomić długie lata temu i najlepiej pod tą samą marką co we Francji, czyli INFOSPORT+, tak aby móc to dystrybuować jako zwykły kanał pay-TV, a nie premium.

 

Ale CANAL+ START, to - jak już parę razy wspomnieliśmy - było połączenie nSport+ z resztą treści CANAL+. Pewnie trochę na wzór brytyjskiego Sky Sports Mix i włoskiego Sky Sport Mix, który oferuje szczątkowe transmisje na żywo, a kanały są dostępne dla wszystkich od najtańszego pakietu, w przypadku sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko pozostawią rozdzielenie sportu i filmu w Canal+ i nie dadzą zawyżonych cen to ja będę się poważnie zastanawiał nad powrotem do NC+. Poza tym mi już podobają się te pierwsze propozycje z ankiety. Za C+ filmowy 50 zł, za HBO 20 zł. Dla mnie może być. A że nie ma tam tryliona śmieciowych programów tematycznych, które są nośnikami reklam i niczego nie wnoszą jak dla mnie jest OK. Jeśli ktoś z NC czyta to forum to moje zdanie jest takie:

 

Oczekiwałem możliwości kupna samej oferty filmowej Canal+ choćby tańszej o 20 zł od Canal+ pełnego. Nie potrzeba mi śmieciowych programów tematycznych- wystarczy dosłownie kilka. Potrzeba mi natomiast wszystkich kanałów informacyjnych. Okresowo włączę paczkę HBO.

 

Jak dla mnie wasza oferta już w tej chwili skłania do poważnego zastanowienia się nad powrotem do NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szczególną uwagą zapoznałem się z tą ankietą i przyznam, że jest ona interesująca jak dla mnie.

 

Jestem abonentem, który jest w tym momencie na wypowiedzeniu (6 miesięcy do końca kontaktu), na chwilę obecną propozycję, które otrzymuje mnie nie zadowalają - podwyżka +30-45% za to co mam w opisie. Jestem psychicznie raczej w chwili obecnej nastawiony na przesiadkę do Cyfrowego Polsatu, ale dzięki tej ankiecie - widać małą, ale jednak nadzieje. Jestem świadomy podwyżki i chce ją Wam nawet dać, lecz nie sposobem takim jak NC+ to teraz prezentuję.

 

Mówię im, że jestem skłonny dobrowolnie zejść z: Filmbox, Eleven, SandanceTV, Adventure HD, ZestTV, Motowizjii (mam do nich dostęp, gdyż mam stary jeszcze Extra+, który był przed ManPack'iem), a oni mi proponują Superpremium za 99,00zł? Mniej treści za większą cenę - dla mnie absurdalne!

 

Po głębszym zastanowieniu się i przeanalizowaniu tego, co oglądam stwierdzam, że mógłbym jeszcze "poświęcić" kanały sportowe Canal+ - chce przez to powiedzieć, że jestem skłonny (na podstawie tej ankiety) przyjąć taki pakiet: Canal+ Filmowy, HBO, Cinemax - jestem bardziej "filmowym", niż "sportowym" abonentem. Za taki pakiet maksymalnie zapłaciłbym do 85,00zł miesięcznie! Warunek jest jeden, treści sportowe znikają całkowicie z kanału Canal+, a on staję się kanałem premium-filmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna uważałem że powinien być stworzony  dostępny w każdym pakiecie podstawowy Canal+.Taki firmowo kanał platformy.Z jakąś premierą od czasu do czasu czy transmisją sportową.Nawet jak na pozycji 9 umieszczono jeden kanał z paczki myślałem że będzie możliwość nabycia podstawowego Canal+.Tak że moim zdaniem jest to krok w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie ankieta była, ale u kogo posiadaczy full pakietu , czy ojców transformersów ?

Dobra powiem wam tak chcą zmian to może poświęcić im jeden wątek z propozycjami, bo najwidoczniej brakuło im czasu na lepszą prezentacje pakietową.

Suma sumarum takie zmienianie nazw plus jakiś tam jeden canal+ to za mało i nie mówię, że chcę wszystko w extra , ale jak już zmieniać to na obu stronną korzyść w końcu to oni chcą być tv best i premium. Tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czegoś nie pomyliłem, to dla mnie jako fana sportu to chyba będą dobre zmiany (?). Pakiet Action+ z bogatą ofertą sportową a przy tym też optymalna oferta filmowa. Obecnie aby mieć dostęp do takiej oferty sportowej musiałbym wydać 99zł. Co prawda miałbym te + - 50 kanałów więcej ale takich, na których mi nie zależy. Jeżeli cena nie byłaby wygórowana za taki pakiet (np.59,99) to biorę to w ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko ankieta - nie wiadomo czy wogóle coś z niej pojawi się w ofercie. 

 

Pozwolę sobie podzielić się moją opinią na temat zmian.

 

1. CANAL+START - myślę, że to dobry pomysł. Przede wszystkim ujednolicenie marek - zastępując nSport+. Według mnie będzie to co w nSport+ i dodatkowo kilka filmów z "drugiego sortu". Troszkę gorsza wersja dawnych kanałów C+Family. Tam też początkowo miał być sport i film, gdzie z filmu jedna premiera w tygodniu miała być pokazana właśnie tam. Ostatecznie skończyło się to tak, że większość premier z CANAL+ była pokazywana w paśmie o 20:30 w CANAL+Family2 jako "premiera". Ogólnie kanały Family wtedy nawet nieźle wypadały pod względem oglądalności i wydawało się, że taki model jest ok, ale z czasem zaczęto narzekać na brak powtórek wydarzeń sportowych i zdecydowano się jednak częściowo wrócić do C+Sport i C+Sport2. Ogólnie Canal+Start może trochę przypominać model znany z Hiszpanii i Francji. Może też posłużyć jako przyciągnięcie nowych abonentów paczki C+. Antena może stać się dobrym miejscem na promocję wybranych wydarzeń - np. pierwszy odcinek "Belfra" w Canal+Start - reszta w Canal+.

 

2. DROŻEJ - po ankiecie widać, że repakietyzacja zmierza do podwyżek - również tego najniższego pakietu. Warto też zwrócić uwagę, że nc+ jednak posiada liczne grono abonentów, którzy CANAL+ nie potrzebują. Po zmianie pakietów dorzucając kilka kanałów CANAL+ dopłacą więcej. Nie wspomnę już o osobach, które chciałyby jednocześnie bajki i sport. I tak będą zmuszeni do kupna tego najdroższego. 

 

3. Pakietyzacja CANAL+ - próbowano już dwóch modeli i moim zdaniem żaden nie do końca się sprawdził. Za czasów pierwszego podziału paczki w sumie abonowanie pakietu z kanałami Family mogło wystarczyć. Szczególnie, że to właśnie tam miała być pokazywana Ekstraklasa (i była przez pierwsze pół roku). Do tego większość filmów z opóźnieniem. Myślę, że dla wielu ta opcja w zupełności zadawalała. Ostatecznie nie wyszło.

Spróbowano podziału na sport i film, który nie do końca im samym wyszedł. Abonenci pakietu sportowego mili też również dostęp do sporej części oferty filmowej. A nie od dziś wiadomo, że abonenci C+ to głównie miłośnicy sportu. Przez to stracił sam główny CANAL+ Premium ("czarny"), a przecież od zawsze to ten kanał był najbardziej eksponowany (i tak jest i dziś emitując najważniejsze wydarzenia sportowe, również ma najlepszą oglądalność). Myślę, że niższe zainteresowanie pakietem filmowym i obniżenie rangi CANAL+ spowodowało powrót do jednej paczki.

 

Nowy podział też nie wydaje się doskonały. Chociaż wszystko zależy od samej zawartości CANAL+. Jeżeli rola głównego CANAL+ się nie zmieni to kibic sportowy będzie miał dostęp do całego sportu i najważniejszych tytułów filmowych (komedie emitowane z C+Film mogą być później emitowane w głównym C+). Tym bardziej, że C+Seriale to kanał głównie powtórkowy, a C+Discovery mimo wielu produkcji własnych ma chyba najsłabsze wyniki z całej ósemki. Jeżeli ktoś jest w stanie nie oglądać dosłownie kilku seriali i kanału dokumentalnego to pozycja pakietu HOME się dodatkowo obniża. 

 

Ja oglądam głównie kanały informacyjne, filmowe CANAL+ i Comedy Central, od czasu do czasu mecz swojej drużyny w Ekstraklasie, hitowe mecze LM, czasami piłkę ręczną. Przy takiej konfiguracji, by nadal mieć to wszystko musiałbym abonować pakiet najwyższy. Wszystkie kanały informacyjne są w Basic+, filmowe i Comedy Central w HOME, sportowe w ACTION. Pozostaje albo abonować pakiet najwyższy albo z czegoś zrezygnować. Jeżeli zrezygnuje z CC myślę, że dobrym wyborem będzie właśnie pakiet ACTION, gdzie przy powyższych założeniach będę miał całość - sport i film (komedia w późniejszym czasie - tak większość pozycji nagrywam, bo często nie ma czasu obejrzeć). 

 

Na plus zyskuje też paczka HBO z HBO GO za 20zł/miesięcznie. Teraz chyba jest za 35zł taki zestaw. 

 

Zobaczymy co czas pokaże - wydaje mi się, że obecna pakietyzacja jest lepsza - zdecydowanie elastyczniejsza (przynajmniej na początku) - zarówno jeśli chodzi o ilość kanałów tematycznych, jak i posiadania lub nie C+ czy HBO. Chociaż mam świadomość, że są abonenci, którzy chcą oglądać tylko filmy albo tylko sport w C+. Myślę, że dodanie jeszcze takiego podziału do obecnej pakietyzacji byłoby najlepszym rozwiązaniem, które uszczęśliwiłoby wszystkich. 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna pakietyzacja jest zdecydowanie elastyczniejsza? Żeby móc sobie oglądać chociażby polską ekstraklasę oraz bundesligę muszę wydać 99,99zł. Na co mi np. aż 15 kanałów dziecięcych? Elastyczność polega na tym, że fan sportu bierze sobie pełną ofertę sportową, kinoman bierze sobie pełną ofertę filmową, a rodzice z myślą o dzieciach biorą sobie pełną ofertę kanałów dziecięcych, a przy tym nie muszą mieć pozostałych 100 kanałów, których i tak nie będą oglądać. Z tego co widzę ten pakiet Action+ w ankiecie waha się między 40 a 70zł. Biorąc średnią z tych widełek wychodzi połowa taniej za pełną ofertę sportową niż w przypadku obecnej oferty. Liczę, że takie rozwiązanie się pojawi w niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "elastyczności" miałem na myśli to, że obecnie mogę zdecydować czy chce pakiet tylko kanałów tematycznych czy tematyczne z CANAL+, a same tematyczne podzielone są dodatkowo na trzy pakiety. Więc wybór jest. W tej nowej pakietyzacji kanały CANAL+ są narzucone odgórnie. A warto o tym wspomnieć mając na uwadze, że spora część abonentów nc+ to osoby bez paczki C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pojawiła się nowa ankieta od NC+. Pytają w niej o nową pakietyzację kanałów w podobny sposób jak było za czasów telewizji N - osobne pakiety dziecięce, informacyjne, sportowe, filmowe, popularnonaukowe i wyszczególniony jest w niej także dekoder 4k z dyskiem 1TB z możliwością nagrywania 4 pozycji. 

Wygląda ciekawie, konfiguracja nawet najwyższego pakiet z kanałami eleven wychodzi około 115zł + możliwość dobrania multimen packu za 20zł.

Niebawem pewnie więcej osób dostanie ankietę na maila. 

 

Badanie prowadzi agencja Kantar Millward Brownr. Maile wysyłane są z adresu ncplus.poll@smgkrc.com.pl

Edytowane przez Mikizncplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najniższego pakietu za 26zł jest już kanał canal+ start na którym ma być troche sportu trochę filmu. Potem w pakiecie popularnonaukowym będzie C+ discovery, film serial C+ filmowe + seriale i pakiet sportowy to C+ sportowe.

Zdjęć niestety nie mam nie zapisały mi się, a ankiety nie mogę drugi raz uruchomić  :/ 

 

Pewnie niebawem ktoś z forum dostanie maila z ankietą i może powrzuca zdjęcia  :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że powsadzanie kanałów Canal+ do pakietów tematycznych to fajny pomysł.

Ale wyjścia nie mają. Przy takiej ofercie muszą powsadzać kanały Canal+ do pakietów tematycznych, bo przecież dla siatkówki mało kto wybierze dekoder nc+, by następnie zapłacić dodatkowe cztery dychy za sam Canal+.

 

Ciekawe jak ten rozdrobniony pakiet Canal+ będą sprzedawać w sieciach kablowych :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyższa niż obecnie.System pakietyzacji telewizji N nie sprawdził się.W niewiele wyższej cenie oferowano później wszystkie pakiety tematyczne.

Mając obecnie pakiet Comfort+ za 19,99 mogę sobie dobrać paczkę 8C+ za 25 zł na 6m  i mam niezłą ofertę za niecałe pięć dych.Po ewentualnej re pakietyzacji z pewnośćią stracę część kanałów z pakietu Comfort  oraz okroją paczkę C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...