Skocz do zawartości

Wykaz kanałów w SAT Kurierze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rai Test HD został z czasów, gdy ja nad tym siedziałem - ja zawsze wszystkie takie puste ID wstawiałem do tabel z dopiskiem "brak przekazu" (najwięcej zawsze takich niespodzianek było na 7°W ;) ). Nie wiem, czy uda się to zniknąć do majowego, ale może jeszcze zdążę przekazać. 12,437 GHz, pol. H potwierdzam, chociaż w sumie to z uwagi na nieustanne zakłócenia to i tak się tego nie da normalnie odebrać i można by wywalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykazie kanałów FTA z Hot Birda można dodać do plansz/testów Rudaw TV - 11317 V 27500 3/4 i usunąć z hiszpańskich kanał LTC - La Tienda en Casa - 10758 V 22000 5/6 (od lutowego wydania widzę ten błąd; ten kanał powinien być w wykazie kanałów FTA z Astry 19,2E) i z plansz/testów Sky Test (PTV PT5300) - 10853 H 29900 5/6 oraz PIK TV - 12015 H 27500 3/4.

 

PS. Mam pytanie nie związane z tematem, czy będą jeszcze Zapy - nowości z satelity, bo zauważyłem, że w kwietniowym wydaniu tego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero teraz wziąłem się za czerwcowy spis więc zmiany mogły pojawić się po zamknięciu numeru:

 

19E 10.758 V V4166 - brakuje kanału Canal+ Info Deporte;

19E 10.788 V V4010 - Test (brak przekazu) nie wyszukuje się, jeśli rzeczywiście nic tam nie ma to chyba do usunięcia;

19E 10.847 V V161 - Guia Canal+ (brak przekazu) wyszukuje się pod nazwą TEST_CSD5, jeśli rzeczywiście nic tu nie ma to marnuje się tylko miejsce w wykazie a te ostatnio zostało mocno okrojone kosztem kanałów, które da się odbierać. Przekaz, który identyfikuje się jako Guia Canal+ ma PID 163;

19E 10.876 V V165 - Test się wyszukuje ale i tak nic nie ma. Do wy[beep]a;

19E 10.876 V V168 - Test ale też nic nie ma i nawet się nie wyszukuje;

19E 10.979 V V161 - Kolejny zawalispis,

19E 11.038 V V161 - Nawet się nie wyszukuje;

19E 11.068 V V1801 - brakuje i24 News;

19E 11.318 V V172 - kolejny kanał widmo;

19E 11.479 V V160 - Syfy nie jest kanałem FTA;

19E 11.523 H V1791 - Mainfranken - brak w spisie;

19E 11.523 H V2047 - TV Oberfranken - brak w spisie;

19E 11.523 H V2303 - TVA-OTV - brak w spisie;

19E 11.523 H V2559 - Niederbayern - brak w spisie;

19E 11.538 V V615 - TV 5 wycofał już polskie napisy;

19E 12.522 V V161 - OCS Happy nie jest kanałem FTA;

19E 12.552 V V941 - W dawnym miejscu po Liberty TV FR pojawił się napis "Cette chaine n'est plus diffusee sur ASTRA" - brak w wykazie;

19E 12.633 H V243 - Deutches Musik Fernsehen - brak przekazu, nie wyszukuje się;

13E 10.775 H V2534 - Bike Channel nie jest kanałem FTA;

13E 10.815 H V2019 - MKTV 2 - brak takiego kanału;

13E 10.815 H V2074 - Universal TV Test - brak takiego kanału;

13E 10.853 H V3149 - Sky PTV PT5300 Testcard - brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie usunięcia z wykazu kanałów niektórych satelitów (braku 26E nie mogę Satkurierowi wybaczyć):

Czy redakcja nie zastanawiała się nad takim zestawieniem aby każdy satelita pojawiał się co 2 miesiące? Np jednego miesiąca satelity "wschodnie" (tak mniej wiecej połowa, razem z 19E i 13E) a w kolejnym miesiącu "zachodnie" (też z 19E i 13E). Zaoszczędziłoby to dużo miejsca (więcej znacznie niż po zeszłorocznej "reformie") a co 2 miesiące mielibyśmy pełny wykaz jak w dawnych dobrych czasach. Dla mnie osobiście nie jest problemem fakt że przez 2 miesiące nie byłoby aktualizacji np 28,5E albo 1W ale jestem zwyczajnie wkurzony że nie mogę iść z gazetą przed tuner i powyszukiwać zmiany na 26E (czy innym znikniętym satelicie). Latanie od komputera do tunera w drugim pokoju, czy drukowanie stron z różnych serwisów www (nie tak przejrzystych jak ładnie skompilowane tabele w SK) jest nie do przyjęcia. Jestem czytelnikiem Satkuriera od początku (mam wszystkie numery) i jestem zawiedziony tą zmianą chyba jeszcze bardziej niż zniknięciem niegdyś "Kącika hackera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999 - dostałem potwierdzenie, że wszystko będzie uwzględnione - dzięki za precyzyjne namierzenie wszystkich tych zmian i zbędnych serwisów, to wymagało sporo pracy :brawo:

 

@pszyszek & @Zxcvbnm - rozważaliśmy taką opcję, ale poza argumentem @Zxcvbnm dodatkowo nie odciąża redakcji od dodatkowej pracy, której zmniejszenie też stało za cięciami, nawet puszczając połówki co dwa miesiące aktualizować trzeba byłoby wszystko, tylko część wykonanej pracy byłaby niepublikowana. Jednocześnie mam na uwadze, że decyzja o wycięciu akurat 26°E nie była najszczęśliwszą, gdyż Badr 4 jest do odbioru stosunkowo łatwy... Do wydania wakacyjnego raczej nic z tym nie uda się zrobić, ale spróbuję coś zadziałać, żeby przywrócić sine transpondery 26°E... Nic nie obiecuję, nie mam już na to wpływu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, choć oczywiście zal ze 26E zniknął. Za jego przywrócenie byłbym bardzo wdzięczny (pewnie nie tylko ja). Mieszkając w Wwie odbieram 26E na 90 cm, więc napewno nie jest to satelita tylko dla dxerów, a zawartość kanałów sportowych (liga światowa siatkówki, TdF itp) zdecydowanie warta uwagi. 7W jest trudniej odbieralny, 21,6E i 3E mają mało kanałów więc i zmian mniej i w necie łatwiej to posprawdzać. Tylko właśnie 26E najbardziej żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki do wykazu kanałów FTA z 13E

 

Do usunięcia

 

angielski

Ebru TV (11054 H)

CNC World (12558 V)

 

niemiecki

JN1 Jewish News One (11034 V) - jest tylko identyfikacja ścieżki (brak fonii)

 

francuski

Telesud (11623 V)

 

włoski

Bike Channel (10775 H)

Kalsan TV (11470 V) - powinien być wymieniony w kanałach somalijskich

wszystkie kanały (11919 V)

 

hiszpański

LTC - La Tienda en Casa (10758 V) - powinien być wymieniony w wykazie kanałów FTA z 19,2E; ostatnio już wspominałem o nim, ale zapomniano to poprawić

 

amharski

ESTV (10723 H) - powinien być wymieniony w kanałach somalijskich

 

arabski

Abu Dhabi Sports 1 (11623 V)

Al Etejah TV (12380 V) - to jest testowa emisja wersji angielskojęzycznej; powinien być wymieniony w kanałach angielskich

 

farsi

AVA Movie (11200 V)

Rudaw TV (11317 V) - powinien być wymieniony w kanałach kurdyjskich

Persian Film (11604 H)

AAA Sport (11642 H) - jak na razie pod tym identyfikatorem jest nadawana kopia AAA Family

Iran TV Network (11642 H)

Al Kalema (12111 V)

Saamen TV (12558 V)

 

hebrajski

JN1 Jewish News One (11034 V) - jest tylko identyfikacja ścieżki (brak fonii)

 

tamilski

Holy God (12380 V)

 

Błędne parametry

 

włoski

Liguria TV (11137 H) - prawidłowe 11317 V

Rete Aste (11662 V) - prawidłowe 11470 V

 

azerski

Lider TV (11662 V) - prawidłowe 12149 V

 

Do dodania

 

Fishing TV włoski (11470 V)

HCTV - Horn Cable TV somalijski (10815 H)

Reteconomy włoski (11470 V)

UnireSat by Teleippica włoski (12558 V)

 

Poza tym do poprawienia nazwy - amharski ETV 2 Ethiopia na ETV Ethiopia i macedoński MKTV 2 Sat na MKTV Sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki plan i wspominałem o tym dawno dawno temu ;) Zacząłem pisać stosowną aplikację dedykowaną na PC, która miałaby skanować (z karty DVB) i analizować wyniki oraz aktualizować bazę kanałów w locie. Były pewne postępy, ale z braku czasu projekt został zawieszony. Ilość czasu, którą musiałbym poświęcić, aby to skończyć, rozmija się z sensem ekonomicznym. Chętnie bym wznowił temat, ale mam na głowie szereg innych zadań, nie ma ich kto przejąć, a ja nie mogę się poświęcić programowaniu jeśli nie zostanę odciążony, koło się zamyka. Nadal mam nadzieję, że kiedyś do tego wrócę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poważna wpadka w nowym spisie. Nie ma w wykazie z Astry kanału Hallo TV - przecież to polskojęzyczny kanał.

 

Ponadto zauważyłem, że kanał 13th Street z Hot Birda nie ma kolorowej czcionki a na Siriusie paczka kanałów Hustler, Travel, ESPN ma wpisane niepoprawne systemy kodowanie. Nieścisłości jest więcej ale nie mam tym razem czasu by je tu wypisać. Warto jednak prześledzić pozycję 16E bo tam wyłapałem kilka.

 

Prosiłbym o wyjaśnienie co z tą 12.437 z Hot Birda. Co miesiąc są tam polskie Eurosporty FTA. Czy ta częstotliwość jest przez tyle miesięcy 24h/7 zagłuszana? Czy jest szansa odbioru choćby minuty dziennie. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999 - dzięki za info, przekazałem, mam nadzieję, że będzie OK w kolejnym wydaniu

 

W kwestii 12,437 GHz, pol. H - w tej chwili wygląda jakby sygnał by zakłócony, ale jakieś 2 tygodnie temu było okienko i gdy zakłóceń nie było, to transponder działał (SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK). Tyle, że nie było kanałów - w strumieniu leciał jakiś śmietnik, niby przekaz danych, ale pozbawionych sensu (kilka PID-ów stale aktywnych + pojedyncze pakiety na losowych PID-ach). Ponieważ po pierwsze - normalnie paczka jest zakłócona, a po drugie - jak nie była, to kanałów i tak nie było, to zasugerowałem wy[beep]e tego do kolejnego wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe zmiany:

 

1. ESPN America zakończył nadawanie. Pojawia się w wykazie na Astre 19.2E (transporder ORF) oraz Eurobird 9E (transporder OTE).

2. Norweskie kanały TV 2 Premier League 1-3 SD/HD zmieniły nazwę na TV2 Sport Premium 1-3 SD/HD platforma Viasat (Astra 4.8E) oraz Canal Digital (Thor 0.8 W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poprawki do wykazu kanałów FTA z 13E

 

Do usunięcia

 

angielski

Star TV (11470 V) - powinien być wymieniony w kanałach somalijskich

 

włoski

RTB Virgilio (10723 H)

Videolina Sat (11317 V)

T Sat/Telelombardia (11541 V)

Primocanale (11642 H)

wszystkie poza Challenger TV (11662 V) - przy okazji dodać dopisek "S2" po częstotliwości

wszystkie poza People TV/Rete 7 i Tele San Marino (12149 V)

 

hiszpański

LTC - La Tienda en Casa (10758 V)

 

arabski

Khatereh (11179 H) - powinien być wymieniony w kanałach farsi

Ronahi TV (11179 H)

iFilm (12015 H)

Safo TV (12380 V) - powinien być wymieniony w kanałach rosyjskich

Med Music i Ronahi TV (12520 V) - powinny być wymienione w kanałach kurdyjskich

 

farsi

TV Persia One (11179 H)

Imam Hussein 3 (11317 V) - powinien być wymieniony w kanałach angielskich

iFilm (11566 H)

 

azerski

AzTV (11034 V)

 

kazachski

K+ (11623 V)

 

Błędne parametry

 

angielski

CNC World (12558 V) - prawidłowe 12149 V

 

portugalski

Cancao Nova (11179 H) - prawidłowe 11240 V

przy okazji można usunąć portugalski Cancao Nova z pomiędzy języków ormiańskich i rosyjskich

(jest 2x portugalski w tabeli)

 

farsi

Saamen TV (12558 V) - prawidłowe 12111 V

 

Do dodania

 

AAA Family farsi (11642 H)

Bethel TV hiszpański (12149 V)

ETV Ethiopia amharski (11470 V)

Rudaw TV kurdyjski (11317 V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem by to uwzględnić już kilka miesięcy temu, zaraz jak zabrakło go po raz pierwszy. Zgłoszę jeszcze raz, dzięki ;) Równie zagadkowe jest to, czemu jedne nazwy są tam napisane w całości wielkimi literami, a inne nie... Teraz zauważyłem, też to zgłoszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mr. Orbita - z przykrością stwierdzam, że odkąd przestałeś zajmować się spisem jest to parodia wykazu. 33 strony zmarnowane na pełne błędów i nieaktualne informacje. Jest mi przykro z tego powodu bo dla mnie wykaz z Sat Kuriera był zawsze bardzo cennym źródłem informacji o nadawanych kanałach aktualizowany raz w miesiącu. Teraz jest to coś pod czym nikt się nie podpisuje. Bardzo mnie ciekawi kto teraz zajmuje się wykazem.

 

Moment pojawienia się Hallo TV w wykazie trzeba będzie niedługo liczyć w latach. Oczywiście nie ma go w grudniowym numerze. To tylko jeden z wielu wtop jaki jest w tym "wykazie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uwagi @jarek999 mogę zrozumieć, ale Twoich @sypa kompletnie nie - jak może być w druku lista nc+, jeśli zmieniła się po oddaniu magazynu do drukarni? Bez jaj... Tych zmian nie dało się uwzględnić i będą w kolejnym numerze - logiczne. Natomiast co do samych tabel @jarek999 - cóż, zgłoszę to jeszcze raz, nic innego mi nie pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...