Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wykaz kanałów w SAT Kurierze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#41 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4562 postów
  • Od: 06 lis 2007
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2009 - 04:16

Kanał Glas nadawany z satelity Sirius 4,8E na częstotliwości 11.766 oprócz ukraińskiej ma również rosyjską ścieżkę językową.

Sportowe podsumowanie dnia w programie "Kultura fizyczna".

Radio 7, niedziela godz. 8:05.

sluchaj.radio7.pl

#42 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 listopad 2009 - 21:17

Trochę się tu nie wypowiadałem, ale wszystko, co było zgłoszone - zostało uwzględnione w tabelach ;) (oprócz ostatniego - to już pojawiło się po oddaniu do druku - będzie uwzględnione w tabelach 12/2009) Dziękuję za korekty ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#43 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2009 - 15:51

Trochę się czuję osamotniony w tym temacie. Wychwyciłem w spisie z 11/2009 następujące pomyłki:
1. 42E; 11.746 - kolejna częstotliwość przy której powinna być gwiazdka. Na antenie Triax 110 cm ustawionej prosto na Turksata sygnał jest tak słaby, że odbiór możliwy jest jedynie w dobrych warunkach pogodowych. W tej chwili trochę siąpi i sygnału brak.
2. 19,2E; 12.633 - brakuje informacji o polskich napisach na kanale Supreme Master. Będę się upierał przy tym, że polskie napisy wcale nie są sporadycznie. Pojawiają się bardzo często. Stacja ma nawet jakiś oddział w Polsce bo podaje warszawski numer do Polski.
3. 19,2E; 12.633 - brakuje kanału Erotika TV na PID-ach V239 A339. Nie znalazłem też tego kanału w Zmianach na orbicie.
4. 13E; 11.488 - CNBC niepotrzebnie jest oznaczony kolorem niebieskim bo nie nadaje w języku polskim.
5. 1W; 12.723 - Discovery Channel ma tylko czeską i węgierską wersję językową. W wykazie niepotrzebnie jest napisane, że również angielską.

sluchaj.radio7.pl

#44 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2009 - 00:15

4,8E, 12.054 - Cartoon Network/TCM mają tylko jedną ścieżkę językową - angielską; w wykazie są aż 4. Prawidłowy PID audio to 1177.

sluchaj.radio7.pl

#45 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2009 - 21:49

42E, 11.786 - jeśli częstotliwość jest aktywna to konieczna jest gwiazdka;
42E, 11.949 - jeśli częstotliwość jest aktywna to konieczna jest gwiazdka.

sluchaj.radio7.pl

#46 mprw

mprw

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Od: 03 maj 2007
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 listopad 2009 - 22:18

Trochę się czuję osamotniony w tym temacie...

spróbuj wyciągnąć wnioski...

FTA: DVB–S (60°E—30°W)  #  DVB–T  #  DAB+

Panasonic 50VT30  #  Laminas OFC-1200  #  relook RE-TAC38  #  Kenwood DNX7250DAB

#47 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 listopad 2009 - 22:26

Boicie się zgłaszać błędy? Czy też może nikomu nie chce się tego czytać? (wersja pesymistyczna :P ) Ogólnie proszę śmiało zgłaszać, bo naprawdę tabele są dla mnie priorytetem (przynajmniej w tej chwili, bo kto wie co przyniesie przyszłość...), dlatego chcę, aby były tak bardzo dopracowane jak tylko się da. Pomyłek nie da się ustrzec, więc liczę na Waszą pomoc, zwłaszcza przy drobnicy, jak fonie ;)

Nie wiem też, czy ktoś zauważył, ale do 11/2009 zrobiłem wreszcie porządek z kodowaniem w CanalSat z 19,2E :jupi: Wcześniej było tam nieco nieaktualnych danych.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#48 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2009 - 23:05

Trochę się czuję osamotniony w tym temacie...

spróbuj wyciągnąć wnioski...

Jeżeli złośliwość, którą wyczuwam z Twojego postu jest zamierzona to mogę jedynie ubolewać nad Twoim podejściem. Najlepiej usiąść na tyłku i ponarzekać niż zrobić coś konstruktywnego dla ogółu, również dla Ciebie.

Wracając do tematu:
28,2E - 12.032: QVC Mosaic Test nie jest tu obecny od kilku miesięcy chociaż wyszukuje się, kanał widmo.

sluchaj.radio7.pl

#49 mprw

mprw

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Od: 03 maj 2007
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2009 - 16:36

Właściwie nie powinienem w ogóle zabierać głosu w tym wątku, ponieważ nigdy nie miałem nawet w ręku drukowanego SatKuriera. Wczoraj jednak tu zajrzałem i w odpowiedzi na widoczne w cytacie narzekania kolegi rzuciłem pierwszą myśl, jaka mi przyszła do głowy. Jeśli wyszła z niej jakaś złośliwość, to przepraszam.

W tym miejscu mógłbym w zasadzie zakończyć swoją wypowiedź, ale może jednak coś dodam i wyłożę swój punkt widzenia na pewne kwestie dotyczące TVSAT – ostrzegam tylko, że nie będzie „lekko, łatwo i przyjemnie”, a wręcz przeciwnie.
Oczywiście robić coś trzeba, tyle że dosyć istotne jest, by to co się robi miało jakiś sens, było komuś do czegoś potrzebne. Publikowanie wielkiego i szczegółowego wykazu kanałów RTVSAT i owszem jest potrzebne, ale tylko wąskiej grupie maniaków, których podnieca każdy nowy ruchomy obrazek w telewizorze. Poza tym wydaje mi się jednak, że oni w pierwszej kolejności korzystają ze źródeł takich jak Lyngsat, King Of Sat czy FlySat. Czy chcecie być konkurencją dla nich?
Publikowanie setek parametrów wyrażonych tysiącami cyfr skutecznie zniechęca „normalnego człowieka” do telewizji satelitarnej. Dlatego ten „normalny człowiek” zdany jest na to, co mu wciskają platformy satelitarne i on niestety to „łyka”. A potem wylewa swoje żale, choćby na tutejszym Forum. Trzeba więc tego „normalnego człowieka” uświadamiać (a nie odstraszać) w kwestii TVSAT. Niestety ludzie z tej branży mają na ogół umysły ścisłe (żeby nie powiedzieć ograniczone) i klepią wszystko według jakiegoś tam schematu, a to wszystko musi być dokładne i akuratne (choć wcale nie musi). Jest to może i dobre, ale tylko dla w/w maniaków. Dla „normalnych ludzi” potrzebne są informacje sensowne i konkretne. A zatem wysilcie się może, ruszcie głowami i np. z tych tysięcy kanałów TVSAT wybierzcie te najbardziej wartościowe (no bo kogo interesuje kolejny arabski czy włoski program na Hotbirdzie nadający z „internetową” jakością czy też dodatkowa ścieżka dźwiękowa na egzotycznym kanale z odległego satelity). Nie tak dawno sam próbowałem zrobić coś w tym rodzaju, ale niestety nie udało się (nie poddaję się jednak i zapewne jeszcze kiedyś do tego powrócę). Tyle że to nie moja rola, a raczej SatKuriera, który ma tu wielkie pole do popisu, szczególnie w obliczu nadchodzącej cyfryzacji – drugie takie „pięć minut” szybko Wam się nie przydarzy. No chyba że chcecie być przydatni tylko dla wąskiej grupy maniaków.

FTA: DVB–S (60°E—30°W)  #  DVB–T  #  DAB+

Panasonic 50VT30  #  Laminas OFC-1200  #  relook RE-TAC38  #  Kenwood DNX7250DAB

#50 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2009 - 17:40

Jeśli wyszła z niej jakaś złośliwość, to przepraszam.

To ja przepraszam, że wziąłem Twoje słowa za złośliwość bo jak je czytam teraz to tej złośliwości nie dostrzegam. Taka już moja porywcza natura.

Publikowanie wielkiego i szczegółowego wykazu kanałów RTVSAT i owszem jest potrzebne, ale tylko wąskiej grupie maniaków, których podnieca każdy nowy ruchomy obrazek w telewizorze. Poza tym wydaje mi się jednak, że oni w pierwszej kolejności korzystają ze źródeł takich jak Lyngsat, King Of Sat czy FlySat.

I tak i nie. Rzeczywiście internet jest dużo szybszym przekaźnikiem informacji ale korzystanie z wykazu w gazecie jest dużo wygodniejsze. Informacje bywają już nieaktualne ale na pewno nie ma tylu błędów jakie można spotkać w internecie. Ja wolę raz w miesiącu usiąść i zaktualizować sobie listę niż codziennie wypatrywać w internecie czy coś się zmieniło czy nie. To prawda, że szczegółowy wykaz jest tylko dla maniaków ale wydaje mi się, że właśnie dla tych stukniętych na punkcie TV SAT powstał Sat Kurier. Dla mniej obeznanych powstało to forum by mogli nauczyć się czegoś o TV SAT od tych stukniętych maniaków.

Publikowanie setek parametrów wyrażonych tysiącami cyfr skutecznie zniechęca „normalnego człowieka” do telewizji satelitarnej. Dlatego ten „normalny człowiek” zdany jest na to, co mu wciskają platformy satelitarne i on niestety to „łyka”.

Tu się z Tobą zgodzę. Jak normalny człowiek zobaczy taki wykaz to baranieje ale taki wykaz nie jest przeznaczony dla nich. Sat Kurier i Digi TV już kilkakrotnie drukowały wykazy kanałów platform satelitarnych. Właśnie te wykazy są dla mniej obeznanych bo mają dokładnie i przejrzyście przedstawione co w danej platformie się znajduje i na jakich parametrach.

Z tych tysięcy kanałów TVSAT wybierzcie te najbardziej wartościowe (no bo kogo interesuje kolejny arabski czy włoski program na Hotbirdzie nadający z „internetową” jakością czy też dodatkowa ścieżka dźwiękowa na egzotycznym kanale z odległego satelity).

Nie jest to raczej możliwe bo jak określić "wartościowość" kanału? W domu mam trzy tunery satelitarne w trzech pokojach pod jurysdykcją trzech różnych osób. Każdy z nas ogląda zupełnie inne kanały:
- mój ojciec ogląda Taraf i Etno a dla mnie to totalne rumuńskie dno i jeszcze gorszej jakości z zasłoniętym w połowie ekranu [beep]ołami i SMS-ami;
- mój brat ciągle siedzi przed N24 a ja nigdy tam nic nie oglądałem;
- ja za to bardzo lubię rosyjskie i ukraińskie kanały muzyczne, które często nadawane są w skandalicznej jakości i taki Music Box nie odbiega jakością od najgorszych włoskich kanałów.
Na podstawie tylko trzech osób mieszkających w tym samym domu widać, że nie da się wybrać kanałów wartościowych i niewartościowych. Z pewnością są osoby, które oglądają w Polsce kanały arabskie i włoskie mimo tego, że dla mnie to syf. Ale na pewno nie dla wszystkich i Mr. Orbita nie będzie się wcielał w umysły 38 milionów osób i zastanawiał się czy ten program jest wartościowy czy nie. Nie ukrywajmy, że Sat Kurier to pismo niszowe dla ludzi z branży i właśnie dla maniaków. Nie znam dokładnego nakładu ale na pewno nie przekracza 8000 i w dużej części trafia do firm zajmujących się telewizją satelitarną. A jak wiesz Ty i wiem ja użytkowników telewizji satelitarnej w Polsce jest pewnie ponad 6 milionów.

Jeśli chodzi o nieścisłości wykazu 11/2009 ze stanem rzeczywistym to:
1. 4,8E 12.015 - jest tu napisane, że to kopia z 11.372 z 0,8W. Przechodząc do satelity 0,8W można przeczytać, że kanał NRK 1 Tegnsprak jest FTA (bo rzeczywiście jest). Na 4,8E ten kanał FTA nie jest. Przekaz na tych dwóch częstotliwościach nie jest więc identyczny. Jeszcze się przyczepię do pozycji 0,8W - w spisie taka nie występuje bo satelity Thor i Intelsat zostały ujęte jako 1W;
2. 1W 12.607 H - Travel Channel i Playboy TV mają tylko dwie ścieżki językowe: angielską i węgierską, w wykazie niepotrzebnie jest napisane, że również czeską.

sluchaj.radio7.pl

#51 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 listopad 2009 - 21:50

Składam tabele do 12/2009 i wyszły mi dwa tematy do zbadania

4,8E, 12.054 - Cartoon Network/TCM mają tylko jedną ścieżkę językową - angielską; w wykazie są aż 4. Prawidłowy PID audio to 1177.

Jak skanowałem do południa, to miałem cztery na PID-ach od 1172 do 1175, na 1177 nie było nic. Nie wykluczone, że TCM wieczorem nadaje tylko ścieżkę angielską, ale teraz tego nie sprawdzę...
EDIT: Udało się jednak sprawdzić i faktycznie jest zmieniany PID Audio na 1177, chyba zmiana następuje po 21:00. Nie bardzo wiem jak to wtłoczyć w tabele...

2. 1W 12.607 H - Travel Channel i Playboy TV mają tylko dwie ścieżki językowe: angielską i węgierską, w wykazie niepotrzebnie jest napisane, że również czeską.

AFAIK na PID Audio 2007 w kanale lewym jest węgierska, a w prawym czeska. Faktycznie przy wyszukiwaniu meldują się przez to dwie, ale powinny być tam trzy. No najwyżej jeśli coś się tam pozmieniało...

Resztę dodałem + rozdzieliłem Thora od Intelsata (0,8W - 1W). Do Supreme Master TV zostawiam dopisek sporadycznie, bo jak wyłączą to się będę mógł sporadycznością zasłaniać, do póki nie zbadam, że faktycznie wyłączyli :P Zasłona dymna :P

Co do wątku filozoficznego, to wybiegając w przyszłość powiem, że wiecznie tych tabel drukować nie będziemy, choćby dlatego, że jest ich coraz więcej. Kiedyś, gdy ktoś zajrzy do SAT Kuriera sprzed 10 lat, to tam było parę stron. Powoli wymyka się to spod kontroli. Nie wykluczam, że w przyszłości będziemy udostępniać przykładowo PDF-y w sieci, w wersji gotowej do druku, jakby ktoś chciał jednak wersję papierową zabierać w trasę. W każdym razie to jeszcze nie ta chwila - póki co wbrew pozorom tabele są analizowane przez sporo osób, instalatorzy (i grupka pasjonatów) są przyzwyczajeni do takiej formy. Jak kilka lat temu na krótko zniknęły PID-y, to wywołało to spore poruszenie wśród czytelników (PID-y przywróciłem do tabel ja i pamiętam, że kosztowało mnie to bardzo dużo pracy, zniknęły przed moim pojawieniem się w redakcji). Myślę, że jeszcze przez jakiś czas tabele w tej formie pozostaną w druku, a sytuację będziemy analizować w przyszłości. Z pewnością będą musiały zajść jakieś zmiany w prezentacji, bo brakuje mi miejsca. Być może wrócę do tematu trzech kolumn, który tymczasowo porzuciłem.

O nakładzie nie mogę zbytnio się wypowiedzieć, bo nie mam dostępu do tych informacji na bieżąco, ale oscyluje on grubo powyżej 8 000 egzemplarzy - ostatnie dane to było ok. 20 000 egzemplarzy i przypuszczalnie nadal oscylujemy w tych granicach. I tak jest to delikatnie mniej - były czasy, że nakład dochodził do 25 000, ale było to zbyt dużo na nasz skromny rynek branżowy ;) Końcówka roku przyniosła jednak znaczne ożywienie (m.in. zamieszanie wokół platformy TVP) i to wydanie podniosło zainteresowanie magazynem, więc przyszły rok zapowiada się bardzo obiecująco i może znowu podkręcimy ilościowo :jupi:

#52 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2009 - 00:37

13 E, 10.719 - TEST (TECH3) to w rzeczywistości nie jest test tylko przekaz wiadomości Informacyjnej Agencji Radiowej. Korzystają z niego stacje radiowe, które wykupiły je w IARZE. Nie tworzą wtedy własnych serwisów tylko wrzucają na antenę gotowe. Wiadomości pojawiają się tu co godzinę ale nie przez całą dobę (w nocy jest przerwa). Przekaz zaczyna się zawsze za dwie minuty pełna godzina i kończy się 6 minut po pełnej. W pozostałym czasie jest pisk.

sluchaj.radio7.pl

#53 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2009 - 04:01

42 E 10.970 V127 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
42 E 11.012 V1114 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
42 E 11.862 V113 A213 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
42 E 12.015 V175 A176 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
42 E 12.525 V352 A351 - dźwięk jest dostępny ale obrazu nie ma, albo inne PID-y albo obraz jest zakodowany.
28,5 E 11.224 2321 A2322 - dźwięk jest dostępny ale obrazu nie ma, albo inne PID-y albo obraz jest zakodowany.
28,5 E 11.623 V2323 A2324 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
19,2 E 11.686 V171 A124 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
19,2 E 12.633 V237 A337 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
13 E 11.542 V519 A520 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.
0,8 W 11.247 V519 A680 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

sluchaj.radio7.pl

#54 dxer-gk

dxer-gk

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 30 postów
  • Od: 17 mar 2010

Napisano 17 marzec 2010 - 20:07

Mam propozycję do wykazu... mianowicie do kolumny z nazwami.
Sprawa ta dotyczy głównie kanałów rosyjskich, a sądzę że przy włoskich można by ją sobie odpuścić.
Zacumowałem ostatnio na 53E i stwierdziłem, że antenie dwóch małych regionalnych kanałów można oglądać program dwóch dużych rosyjskich sieci, mianowicie:

GUBERNIA -> 5Kanal
Vestnik Nadyma -> TV Centr,

a ponieważ program "tych większych sieci" jest ciekawszy, proponuję by w nawiasie podać np. (TV CENTR)
Oprócz TVC i 5Kanal, trafiają się jeszcze stacje retransmitujące np. REN, STS, Domasznij - mamy wtedy na ekranie dodatkowe logo. Kiedyś na 60E Nika TV retransmitowała DTV i zasłaniała ich logo swoim;-)

Miłośnicy stacji rosyjskich będą wtedy wiedzieli, że REN-y i inne można znaleźć nie tylko na 90E ale i ciut bliżej.
::: Radiacja Blog :::
FM DXing, satelitarne rtv, obiekty nadawcze, kultura medialna, sztuka identów tv:
http://radiacja.blogspot.com

#55 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7249 postów
  • Od: 09 wrz 2007
  • LokalizacjaTrzciana k. Bochni

Napisano 17 marzec 2010 - 21:18

Ja z kolei mam propozycje aby zaraz po wykazie stacji z satelit wykombinować jakiś szczegółowy wykaz kanałów w poszczególnych platformach tak jak to jest w Digi TV.
Jestem z wami już okrągłe 10 lat!
Wasz Poland :)

#56 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2010 - 22:17

Po co co miesiąc drukować ten sam wykaz z kanałami z platform? Wystarczy poczytać ulotki. Ja bym wywalił wykaz kanałów HD bo i tak są zamieszczone w standardowym wykazie oraz wykaz kanałów Hot Bird + Astra bo to całkowity bezsens by drukować dwa razy to samo skoro Mr. Orbita kombinuje jak tu zmniejszyć jego objętość. Mr. Orbita - pamiętam, że to nie od Ciebie zależy.

sluchaj.radio7.pl

#57 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 marzec 2010 - 23:34

@dxer-gk - być może to wprowadzę, aczkolwiek nie wszystko na raz, bo sam będę musiał wybadać gdzie co leci ;) Przemyślę to - dzięki za propozycję ;)
@Poland - nie, bo nie ma miejsca, poza tym jak jest w Digi TV to po co dublować? :P
@jarek999 - też bym się HD chętnie pozbył, robi się tego coraz więcej i w efekcie HD zaczynają być pościskane...

#58 Frazes

Frazes

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1653 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2010 - 18:18

A ja byłbym za tym, żeby w ogóle zrezygnować z wykazu kanałów w drukowanym "Sat Kurierze", bo zajmuje on masę stron, a jego przydatność jest według mnie znikoma, tzn. lepszym (i tańszym :D ) rozwiązaniem byłoby utworzenie w serwisie internetowym specjalnego działu z tym wykazem, także w wersji "przyjaznej" do drukowania (np. żeby można było sobie wydrukować tylko wybrane przez siebie kanały, albo pakiety z danej pozycji satelitarnej itp.).

Wtedy wykaz mógłby być na bieżąco uaktualniany (a tylko wtedy moim zdaniem takie wykazy mają sens), a Ci którzy mieliby potrzebę mogliby "przelać na papier" tylko interesujący ich fragment, natomiast "zaoszczędzone" miejsce w wydaniu papierowym możnaby przeznaczyć na jeszcze więcej testów sprzętu, czy innych artykułów, które mnie akurat bardziej interesują (argumentem, żeby jednak zostawić papierowy wykaz może być to, że nie każdy ma przecież internet, ale to w końcu nie są żadne dane poufne, więc można sprawdzić je, czy wydrukować u znajomych, albo w publicznej "kawiarence") :D .

#59 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 19 marzec 2010 - 18:27

A jak ktoś np. nie ma drukarki? Z resztą tabele w gazecie są bardzo wygodne. Jedyne, co jest zbędne to wykaz stacji HD oraz osobny stacji z 13E i 19,2E.

#60 gringo

gringo

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1367 postów
  • Od: 01 kwi 2008

Napisano 19 marzec 2010 - 18:54

Ja bym chciał aby C- Bandy były co kwartał bo pojawiają się bardzo rzadko poza tym nie każdy ma dostęp do internetu aby poznać w miarę aktualny wykaz a może kolega Frazes ma wtedy dla takich osób jakieś rozwiązanie ?