Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wykaz kanałów w SAT Kurierze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#21 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4562 postów
  • Od: 06 lis 2007
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 21:19

Co do ESPN Classic: znaczy się on jest po polsku?

Tak, ESPN Classic nadaje wybrane pozycje programowe po polsku. Kiedyś było ich niewiele, teraz jest więcej.

Co do wykazu to nie chce mi się to demo odpalić. Wyskakuje komunikat "Ta przeglądarka nie może odkodować tego dokumentu". Mimo tego, że nie widzę nowej propozycji to ja bym nic nie zmieniał. Mnie się podoba tak jak jest, już się przyzwyczaiłem do takiego wyglądu wykazu. Jedyne co bym zmienił to przywrócił przedstawianie częstotliwości, które są zawartością dublowane z innymi częstotliwościami. Teraz jest tylko odnośnik, że na danej częstotliwości jest to samo co na innej. Jeśli się to odbywa w obszarze jednego satelity to ok, ale jeśli odnośnik jest do innego satelity na zupełnie innej stronie to jest to niewygodne. Wydaje mi się, że wiele miejsca się w ten sposób nie oszczędza. Informacja o obecności teletekstu niewiele wnosi, nie będę płakał jak nie będzie publikowana.

Sportowe podsumowanie dnia w programie "Kultura fizyczna".

Radio 7, niedziela godz. 8:05.

sluchaj.radio7.pl

#22 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 wrzesień 2009 - 21:26

Dziwne, demo to PDF, mi działa (być może potrzebny umiarkowanie nowy Acrobat lub inna przeglądarka PDF, bo przy eksporcie poszło do najnowszej wersji formatu PDF :P ).

Resztę przeanalizuję, łącznie z tym skakaniem po stronach ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#23 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 07 wrzesień 2009 - 21:40

Teraz powinno zadziałać :]
Wykaz demo z PDF-a.
Dołączona grafika
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#24 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2009 - 22:06

45 minut temu napisałem by nic nie zmieniać. Teraz gdy zobaczyłem propozycję zmian to muszę przyznać, że podobają mi się. Jest bardziej przejrzyście i niepotrzebne cyferki nie śmigają przed oczami. Jestem za.

Wracając do spisu z numeru 9/2009:
1. 13 E - 11.623, V, Abu Dhabi Sport ma inny PID video, poprawny to 236;
2. 13 E - 12.207, H, F Men już zakończył nadawanie;
3. 13 E - 12.322, H, K 2 nadaje przez cały dzień a nie tylko w godzinach 7:00 - 9:00 i 17:00 - 19:00;
4. 13 E - 12.476, H, Air Box już tu nie nadaje, a już na pewno nie po polsku;
5. 42 E - 11.898, H, antena 110 cm centralnie wycelowana w Turksata i brak odbioru. Jeśli ta częstotliwość jest aktywna to konieczne jest oznaczenie jej gwiazdką;
6. 42 E - 11.981, H, tu również potrzebna jest gwiazdka bo sygnał jest na skraju odbioru;
7. 42 E - 12.729, H, kolejna częstotliwość, która powinna być z gwiazdką.

sluchaj.radio7.pl

#25 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 wrzesień 2009 - 01:09

Mała uwaga: co do FMen - przekaz wyłączono 1 września. Tabele były oddawane do druku 26 sierpnia, jak jeszcze nadawał, więc kanał siłą rzeczy w tabelach jest. Tak samo PID Video Abu Dhabi Sports - zmiana z 31 sierpnia, czyli też po oddaniu do druku. Takich różnic nie trzeba zgłaszać, bo zostanie to poprawione przy standardowej aktualizacji ;) Aczkolwiek dziękuję - odnotowane.

Niestety druk wprowadza konieczne i nieuniknione opóźnienie. W pewnym niewielkim procencie tabele się dezaktualizują zanim trafią do rąk czytelników. Tego nie da się przeskoczyć i dotyczy to zestawień kanałów TV Sat publikowanych w formie drukowanej w każdym tytule dostępnym na rynku zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Mimo wszystko tabele są ostatnim materiałem oddawanym do druku, więc są tak bardzo aktualne, jak tylko technicznie mogą być ;)

Co do układu - czekam na dalsze komentarze od innych użytkowników. Nie ukrywam, że czas nagli, bo na wprowadzenie zmian będę musiał mieć dużo czasu i będzie to ciężkie zadanie. Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać kwestię przykładowo kanałów SCPC, aby w nowym układzie nie "marnowały" tyle placu? ;) Burza mózgów mile widziana ;) Samo DEMO nie jest wiążące - nie obiecuję, że zdecydujemy się to wprowadzić - wiele zależy właśnie od usunięcia wspomnianych wyżej minusów.

Kolejna koncepcja: PID-y zaraz po nazwie, następnie język, teletekst i kodowanie. Ponieważ teletekst nie wszędzie jest dostępny - kodowanie zyska nieco dodatkowego "ekstra" miejsca i tylko w przypadku dostępności TXT będzie go mniej. Być może na jutro spróbuję zrobić jeszcze jedno DEMO, nieco bardziej dopracowane (o ile w redakcji zapadnie decyzja, że kontynuujemy temat, jeśli nie - odłożymy to do jednego z przyszłych numerów, gdzie uda się wygospodarować odpowiednie zasoby czasowe, aby dokonać zmian).

Dodam też, że z uwagi na samą logikę aplikacji do składu, wykorzystywanej w redakcji nie zaszalejemy zbytnio graficznie. Miałem pewne pomysły, aby ubarwić tabele, dać tło dla transponderów etc. ale przykładowo brak mi czegoś w rodzaju "kotwic", tj. żeby grafika była "zakotwiczona" do jakiegoś miejsca w tekście i przesuwała się razem z nim. Aczkolwiek może tła pod nazwami satelitów możnaby unowocześnić ;)

EDIT Do poniższego, żeby nie śmiecić: RAI HD 1 jest nadal, SID=3304 (515/653/515), różnica: zamiast czarnej planszy został sam identyfikator, ale wyszukuje się bez zmian. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#26 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2009 - 02:08

Ciąg dalszy:
1. 13 E - 10.853, H, Physique TV nadaje w języku angielskim, w wykazie nie ma żadnego języka;
2. 13 E - 11.804, V, Test (Rai HD 1) - od kilku miesięcy nic tu nie ma;
3. 28,5 E - 11.259, V, oprócz wymienionych w wykazie kanałów jest tu również Quiz Channel (V 2343, A 2344);
4. 28,5 E - 11.262, H, w miejscu Sport XXX Babes nadaje religijny KL TV (ciekawy przeskok tematyki);
5. 28,5 E - 11.343, V, Cupid TV nie jest stacją erotyczną;
6. 28,5 E - 11.344, H, The Chat Lounge dzieli czas antenowy z Hotel Voyeur 2 a nie ze stacją La Babes;
7. 28,5 E - 11.662, H, prawidłowy PID video dla kanału Super Cassino to 2321;
8. 28,5 E - 12.524, H, Chat Back zakończył już swoją działalność.

sluchaj.radio7.pl

#27 kocur

kocur

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 38 postów
  • Od: 11 kwi 2009
  • LokalizacjaŁÓDZKIE

Napisano 08 wrzesień 2009 - 09:33

Witam mnie osobiście nowy wykaz podoba się jestem za zmianą .W początkowych NR. SAT Kuriera w wykazach była podawana wielkość anteny minimalna do odbioru ,czy nożna to jakoś przywrócic moze raz ma kwartał.

#28 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2009 - 17:29

13 E - 12.360, H, brakuje kanału na PID-ach V 4151 A 4152.

sluchaj.radio7.pl

#29 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 wrzesień 2009 - 18:00

Free Channel został włączony tam (4151/4152) 27 sierpnia - po oddaniu tabel do druku.

#30 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2009 - 21:59

1. 24,5 W - 11.626, H, zamiast kopii z 43,1 E powinno być 43,1 W. Drobna literówka ale takie najtrudniej wypatrzeć więc piszę;
2. 13 E - 10.971, H - w wykazie jest napisane, że Suroyo TV nadaje w godzinach 19:00 - 21:00. Te dane są nieaktualne bo jest w tej chwili 15:55 i kanał nadaje;
3. 13 E - 12.476, H, na PID-ach V 82, A 83 nadaje PEN;
4. 13 E - 12.476, H, w wykazie jest napisane, że KNN nadaje w godzinach 11:00 - 13:00 i 19:00 - 21:00. Te dane są nieaktualne bo jest w tej chwili 15:55 i kanał nadaje;
5. 19,2 E - 12.148, H, Q TV Shop (nie wiem po co to Q, kanał nie ma w nazwie Q, w EPG też nie ma Q chociaż w ID jest ale kanał nazywa się TV Shop) nadaje przez 24 godziny a nie tylko od 0:15 do 17:45;
6. 42 E - 11.177, V, w wykazie nie ma tej częstotliwości ale coś tu jest. Chyba natknąłem się na jakiś przekaz: pokazywali jakiś wypadek, po chwili czarna plansza i za kilka sekund sygnał zniknął. W prawym górnym rogu było logo AA;
7. 42 E - 11.895, V, na 110 cm zero sygnału. Jeśli parametry się nie zmieniły konieczna jest gwiazdka;
8. 42 E - 11.912, H, sygnał Ayna TV jest na skraju odbioru, tu również przydałaby się gwiazdka.

sluchaj.radio7.pl

#31 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 09 wrzesień 2009 - 23:05

I jak tu skutecznie walczyć z błędami, jeśli jedne zastępuje się nowymi?

7. 42 E - 11.895, V, na 110 cm zero sygnału. Jeśli parametry się nie zmieniły konieczna jest gwiazdka;

A pozostałe parametry to SR: 2170 i FEC: 5/6, kanał: TV5 Turk :?: Bo jeśli tak, to ja na swojej 85 cm mam 100% odbioru :shock: Zaznaczam, że na wspomnianej częstotliwości normalnie sygnał waha się pomiędzy 60-70% i nie spada poniżej 60%. Lokalizacja - Białystok.
Dołączona grafika Dołączona grafika
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#32 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 wrzesień 2009 - 02:45

Co do gwiazdek oraz kwestii podawania wielkości anteny (@kocur) - odbiór bywa zróżnicowany w różnych miejscach w Polsce, nie zawsze da się to zmierzyć jedną miarką, oznaczenia mają bardziej charakter orientacyjny, że może pojawić się problem. Drobne korekty zgodnie z sugestiami wprowadzę, natomiast na powrót podawania rozmiarów anten (pomijając fakt wymieniony powyżej) nie można liczyć z braku miejsca.

Co do ostatnich spraw wyliczonych przez @jarek999:

1, 2, 4 - dzięki
3 - zmiana po oddaniu do druku
5 - Q TV właśnie przez ID, ale widzę, że ID mnie zmylił - się poprawi ;)
6 - AA to skrót od Anadolu Ajansi - turecka agencja informacyjna, dosyły SCPC nie są uwzględniane w tabelach, więc nie będę tego dodawać
7, 8 - jeśli przy 7 miałeś na myśli TV 5 to sygnał był dotychczas w normie, zerknę czy coś się nie zmieniło, ale z tego co widzę u RafiXa jest ok, 8 można dodać

Nowa wersja próbna tabel podzielonych na trzy łamy: KLIK - kwestia SCPC wymusiła nieco nietypowe podejście, bo strata miejsca przez przekazy tego typu byłaby zbyt duża i cała operacja przejścia na 3 łamy stałaby się bezcelowa. Słucham propozycji w tej sprawie, ale obawiam się, że to jedyne wyjście... Po raz pierwszy macie okazję wpłynąć poważniej na wygląd magazynu, więc warto skorzystać z okazji i dorzucić własny pomysł ;)

#33 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2009 - 13:08

I jak tu skutecznie walczyć z błędami, jeśli jedne zastępuje się nowymi?

Sprawdziłem dziś sygnał na AF 7318 i pokazuje 99%. Wczoraj po południu najwyraźniej była przerwa w emisji bo był brak sygnału.

Mr. Orbita - poprzednie rozwiązanie jest bardziej przejrzyste. W nowym jest mało czytelnie. By zaoszczędzić miejsce warto zrezygnować z wykazu HDTV i wykazu FTA Hot Bird + Astra. To dublowanie tego samego co jest w głównym wykazie i strata czterech stron.

sluchaj.radio7.pl

#34 HarrisonBergeron

HarrisonBergeron

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPip
  • 935 postów
  • Od: 27 lut 2009
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 16 wrzesień 2009 - 22:30

Nowa wersja próbna tabel podzielonych na trzy łamy

Z punktu widzenia oszczędzania na objętości - gra nie jest warta zachodu. Paradoksalnie nowa wersja może nawet wyjść większa.
Natomiast wizualnie jest spora poprawa, dużo lepiej się na to patrzy i czyta. Ja bym lobbował w tym kierunku.

Wiem, że to tylko demo ale coś jest posypane w czcionkach z nazwami satelitów (litery: A, W, w).
Unikałbym też umieszczania nazwy satelity na końcu kolumny a listy tp tego satelity w następnej kolumnie - tak jak to było w pierwszej werjsi demo.
No i ten czerwony nagłówek też będzie prawda zmieniony (?). :wink:

Jak dla mnie wystarczyłby mi sam wykaz transponderów danego satelity, bez wyczególniania jakie programy są dostępne na poszczególnych transponderach. Ale to pewnie nie wchodzi w rachubę. :lol2:
Przychylnym okem portaktowałbym też gdyby poszczególne pozycje orbitalne były rozbite na poszczególne satelity, a nie połączone w jedno.
Harrison Bergeron

#35 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 wrzesień 2009 - 00:58

Co do obecności wykazów HDTV i FTA - nie mam na to wpływu ;)

Kwestia czcionek (A, W, w) nie wyjdzie w druku - to wina eksportu.
Nazwa satelity na końcu kolumny to był efekt niedopracowania - brakło mi już na to czasu przy pierwszej wersji, oczywiście to nie nastąpi. Nagłówek zostanie podmieniony.

Same transpondery nie przejdą, a co do rozbicia satelitów - jest to mało wygodne, przykładowo w przypadku 19,2E spowodowałoby to kompletnie pomieszanie transponderów, bo po ostatnich przełączeniach w związku z przeniesieniem Astry 1F poprzerzucano po trochu na pozostałe stacjonujące tam Astry, robiąc pomieszanie z poplątaniem ;) Zresztą w kwestii pomieszania na 13E jest podobnie.

Co do samego projektu: do 10/2009 tabele trafią w starej formie (za mało czasu do wydania), prawdopodobnie do 11/2009 także (wystawa SAT Krak spowoduje, że nie znajdę wystarczającej ilości czasu, aby dokonać zmian - niestety oprócz tabel odpowiadam za wiele innych rzeczy i nie mogę poświęcić całego czasu tylko na nie). Wstępnie temat przesunąłem do 12/2009 (aczkolwiek z obecnego rozwiązania sytuacji z kanałami SCPC nadal nie jestem zadowolony - nie wygląda to dobrze, ale obawiam się, że to co zaproponowałem w wersji 2 to jedyne wyjście, aby nie stracić zaoszczędzonego przez dołożenie kolumny miejsca), ale jak coś uda się wcześniej, to poinformuję w temacie.

#36 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2009 - 22:23

28,5 E - 12.676, H, nie zaobserwowałem tu żadnego przekazu od wielu miesięcy.

I dziś się doczekałem przekazu Informacji po 21:00. Sygnał był słaby i trochę pikselizowało. Dźwięk był wcześniej niż obraz. Na TV Trwam z 19,2 E obraz z dźwiękiem był już zsynchronizowany. Chwilę po zakończeniu Informacji częstotliwość została wyłączona.

sluchaj.radio7.pl

#37 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 wrzesień 2009 - 23:27

Pechowo, bo niestety skasowałem te parametry z tabel (które już poszły do druku). Ogólnie wprowadziłem wszystkie korekty błędów wymienionych w tym temacie, oprócz tego kilka poprawek od siebie i samą aktualizację danych do stanu z 24.09.2009 (wniosek: co się wydarzyło po 24 nie będzie ujęte). Z tych zmian na orbicie: http://satkurier.pl/... ... 92009.html tylko część jest uwzględniona, z kolejnych nie będzie nic - proszę to traktować jako punkt odniesienia przy zgłaszaniu ew. braków, aby nie dublować informacji, której pojawią się w kolejnych zmianach na orbicie ;)

#38 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 18:23

Wykaz 10/2009:
1. 42E 11.845 V. Poprawna nazwa kanału to Max Club a nie Club Max.
2. 42E 12.729 H. Sugerowałem by dodać do tej częstotliwość gwiazdkę, nie została dodana choć nadal uważam, że powinna.
3. 28,5E 11.585 H, Nie ma wzmianki o tym, że Supreme Master Television nadaje napisy w języku polskim. W przypadku Hot Birda jest taka informacja a to przecież takie same przekazy. Uważam, że słowo "sporadycznie", które odnosi się do polskich napisów na tym kanale jest niewłaściwe ponieważ polskie napisy pojawiają się tu bardzo często.
4. 23,5E 10.803 H. Napisane tu jest "Kosmica TV Promo". Warto usunąć słowo "promo" bo Kosmica TV już wystartowała i prowadzi regularny przekaz między 10:00 a 12:00 (dlaczego mi tak tnie dźwięk na tym kanale, na innych programach MPEG-4 moduł Neotion Conax działa poprawnie a tu czka, przerywa, [beep]zi).
5. 13E 12.303 V. Croatian Music Channel został wyłączony.
6. 13E 12.476 H. częstotliwość została wyłączona lub przełączona do DVB-S2 (zmiana po oddaniu tabel do druku).
7. 1W 12.563 V. SportKlub + oprócz węgierskiej ścieżki ma również rumuńską.
8. 1W 12.718 V. Eurosport 2 ma tu dwie ścieżki językowe, scc i cze. Druga to czeska, pierwsza nie wiem. W wykazie jest angielska i czeska. Na pewno scc to nie angielska ale nie wiem co to za język.

Rzuciła mi się w oczy niekonsekwencja w kwestii ścieżek językowych. Niekiedy jest wymienionych 5 ścieżek a w innym miejscu przy czterech ścieżkach już jest multi, np. ESPN Classic z 12.111, 4,8E i Disney Channel z 10.723, 13E.

sluchaj.radio7.pl

#39 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2009 - 22:12

28,5E 11.307 V V2310 A2333. Nadaje tu Club Paradiso.
28,5E 11.681 V i 19,2E 11.509 V. NHK World nadaje głównie w języku angielskim, a wydaje mi się, że nawet w całości po angielskim. W wykazie jest, że po japońsku.
13E 11.013 H. Russian Travel Guide oprócz rosyjskiej ścieżki językowej posiada również angielską.
4,8E 12.111 H V1056 A1057. Nadaje tu Zone Fantasy.

sluchaj.radio7.pl

#40 jarek999

jarek999

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2009 - 20:22

28,5E 11.344 H V2304 A2305: w ciągu dnia nadaje tu Retro TV i Psychic TV, nie widziałem tu Sumo TV a już na pewno nie od 6:00 do 22:00.
28,5E 11.344 H V2316 A2317: zamiast The Basement powinien być Chat Lounge.

sluchaj.radio7.pl