Skocz do zawartości

Wykaz kanałów w SAT Kurierze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam drugiego tak dobrego zestawienia wszystkich programów na orbicie. W internecie jest dużo błędów i nie ma potwierdzenia czy wykaz jest aktualny. Tu zawsze było wiadomo, że na dzień jego zamknięcia wszystko było sprawdzone. Na Lyngsacie brakuje części kanałów i zamieszczony jest tylko operator wynajmujący transponder, np. w przypadku platform cyfrowych. Teraz wykaz zajmował dużo miejsca ale z czasem by się przestał rozrastać ze względu na większą liczbę kanałów HD. Można zaoszczędzić miejsca kasując oddzielny wykaz kanałów HD, kanałów FTA, kanałów FTA po polsku, mapki pokrycia, mapy DVB-T. Część to duble z wykazu głównego. Po co to? Pisałeś, że to kiedyś nastąpi ale miałem nadzieję, że to tylko bardzo odległe plany odkładane na święte nigdy. Dla mnie tabele były głównym powodem zakupu Sat Kuriera. Zapewne pamiętasz jak wytykałem Ci różne niedopatrzenia gdy uaktualniałem swoją listę kanałów w tunerze. Wszystko po to by wykaz był jeszcze doskonalszy. Przez ostatnie miesiące praca pochłonęła mnie w dużym stopniu i nie miałem czasu tego robić. Poza tym rozwalił mi się mój Golden Interstar 870 (działa ale na wszystkich programach pokazuje "sygnał zakodowany") i korzystam z archaicznego AF-7018 a na nowy na razie nie ma środków. Ale wracając do tematu: Mr. Orbita - ogromny szacun za to co robiłeś z wykazem, testami i w ogóle. Masz ogromną wiedzę i robiłeś to najlepiej. Testy robione przez innych nie były już tak dobre. Szkoda, że nie wziąłeś na swój warsztat Dreamboxa 7020 bo liczyłem na dobry test tego sprzętu ale niestety zajął się nim ktoś inny i test był średni. Mam nadzieję, że będziesz tu czasami wpadał i pomagał nam. Nie zostawiaj nas w potrzebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tabelach drukowanych też błędów nie brakowało i zapewne nie brakuje, czemu zresztą dowodzi ten wątek - zawsze się coś znalazło ;) Dzięki Tobie i kilku innym użytkownikom udało się wiele wyłapać, za co Wam dziękuję ;) Nie ma ludzi niezastąpionych, a z testami (offtopic) też nie idzie mi jakoś rewelacyjnie, czuję, że powtarzam się, ponieważ odbiorniki są coraz częściej robione na jednej platformie, tylko pod różnymi markami. Trafiając po raz któryś z rzędu na odbiornik na ALI z softem tylko nieco pozmienianym graficznie trudno jest napisać o takim sprzęcie cokolwiek odkrywczego...

 

Dzięki za dobre słowo, cieszę się, że to, co robię spotyka się z Waszą aprobatą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tego nowego wykazu ale już wiem, że nie będzie rewelacyjny. Jeśli nie będzie tych mniej popularnych satelitów i tych do których potrzeba wielkich anten to już nie będzie pewności czy moją wymarzoną anteną 300 cm odbiorę to co jest w jakimś wykazie z internetu. Dzięki Sat Kurierowi miałem niemal pewność, że warto o niej marzyć bo jak za 30 lat będzie mnie na nią stać to będę owe kanały odbierał. Może to głupie i naiwne ale ten wykaz pozwalał mi marzyć i był czymś więcej niż wykazem... Piszę jak jakiś porąbany fanatyk, może nim jestem.

 

OFFTOPIC: Twoje testy są super. Dzięki temu, że zawsze robisz je według podobnego schematu można w rzeczywisty sposób porównać różne odbiorniki. To czym się martwisz to nie wada a duża zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już potwierdzić, że wyleciały: 90°E - 75°E (bez 75°E), wiązka ME z 62°E oprócz umiarkowanie silnej paczki IRIB, słabe sygnały z 57°E, 55°E, słabe sygnały z 52,5°E, 50°E, 33,9°E, wiązka wschodnia z 31,5°E, 31°E, 30,5°E, 26°E/25,5°E, 21,6°E, 17°E, 2,8°E, wiązka ME z 1°W, 7°W, słabe sygnały z 8°W i 11°W. Wydaje mi się, że nie jest tak źle, bo niektóre z powycinanych sygnałów są trudne do wychwycenia nawet na 3m, zależne od lokalizacji. W sprawdzaniu pewnych transmisji wspierałem się obecnym tu na forum przyjacielem, bo nasze możliwości też są ograniczone. Szkoda 26°E/25,5°E, bo tam Badr 4 i Eutelsat 25A są łatwe do odbioru, Eutelsat 21A z 21,6°E też, no i niedobitki z 7°W... Ale niech tak będzie. Z uwagi na zamieszanie w redakcji mimo braku mojego nazwiska - w tym wydaniu "wykastrowane" tabele zaktualizowałem jeszcze ja. Stan jest na 28.10 i taki poszedł do druku.

 

Na otarcie łez będą dwie strony ZAP (także ja), których brakowało w poprzednim wydaniu (trochę paradoks, bo zabrakło ok. 2 strony dla opisu Golden Media Spark Triplex, przez co poleci w dwóch częściach, jeśli jest to nie pierwszy taki przypadek, to z pewnością rzadkość).

 

Cieszmy się z tego co jest ;) Za 30 lat to wiązki satelitów będą tak perfekcyjnie skrojone, że nie odbierzemy zapewne nic poza tym, co powinniśmy ;) Wszystko będzie latać po IPTV i trzeba będzie kombinować jak omijać blokady IP ;) O ile w ogóle dożyjemy, czego Tobie życzę, sobie nie bardzo ;)

 

Pożegnalne nagranie satelitarne (proszę przesłuchać, muza pierwsza klasa): http://www.youtube.com/watch?v=vJ0gqwAHZAY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to wyleciał 1 kanał, bo tyle było w ostatnim wydaniu z wiązki Spot 2 - Al Ghadeer TV, jest nad paczkami RMF Maxxx ;) Kiedyś było więcej, ale większość przeniosła się na Amosa, którego wiązka ME jest jeszcze bardziej nieodbierana i chyba nigdy nie była ujęta w zestawieniu, przynajmniej za mojej kadencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabawne, że braki w wykazie zauwazyłem przeglądając tabele po raz któryś, nie od razu. Zabawne, bo zawsze przeglądam je jako pierwsze w każdym nowym numerze. Mimo, że codzienny update czerpię z Flysata, to wykazy z SK traktuję, jako podsumowanie miesiąca. Wydrukowane tabele zawsze były super przydatne przy wklepywaniu nowych parametrów do tunera, z lapkiem to nie byłoby takie wygodne.

 

W ewentualnej kwestii wy[beep]a dalszych, nieprzydatnych satek z wykazu, to powinny jeszcze polecieć:

72e

70,5e

60e - kodowane out

57e

53e - steerable (araby)

45e - kodowane

3,1e - araby z gwiazdką -out!

31,5w

37,5w

45w

 

Proponowałbym scalenie i uszeregowanie częstotliwościami pozycji 28,2 i 28,5 E - które odbierane są na jednym ustawieniu anteny z jednym konwerterem (ile to osób to rozbicie wprowadziło w błąd)

Podobnie Amos 4W i Eutelsat 5W. - przez przeoczenie tej pary można utracić wiele ciekawych kanałów

 

Badry i Nilesat powinny wrócić z najsilniejszymi TP, a już napewno z MBC-ami.

 

Może warto rozważyć dolepienie stacji radiowych FTA?

 

"Wykaz kanałów FTA Astra i HB" z podziałem na języki

- kiedyś w 3 kolumnach na stronę było to czytelniejsze, Redakcja powinna powrócić.

Wiązki dla Astry to bezsens, bo na terenie całego kraju Astra odbiera super. No ale skoro wykazowi patronuje SES, zmartwiliby się ich likwidacją.

 

"Wykaz kanałów DVB-T" -podział na "wykonane etapy" tez nie ma juz sensu. Połączyć wszystkie działające już lokalizacje, oddzielić jedynie, to co zostało jeszcze do uruchomienia i będzie przejrzyście.

 

 

 

No własnie...

-będzie przejrzyście, gdy w wykazach zapanuje powyższy porządek.

 

Na koniec dodam, że jestem bardzo ale to bardzo zaniepokojony zarówno faktem zakończenia redagowania wykazów przez Mr. Orbitę, jak i treścią podpisu pod postami rzeczonego Redaktora. Pozdrawiam i życzę pomyslności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nowym wykazem nikt się nie podpisał. Czyżby była to partyzantka, że ktoś przypadkowy będzie go teraz robił? Niestety wyrzuca się z wykazu Badry, których odbiór nie jest w Polsce ekstremalny a zostają głupie mapki i inne bzdety, które się dublują z wykazem. Brak Mr. Orbity w Sat Kurierze to koniec pewnego etapu w historii Sat Kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dxer-gk - zapewne będą z czasem dalsze cięcia, więc te najmniej popularne pozycje będą wylatywać. To z wykazem DVB-T myślę, że to świetny pomysł, 28,5°E/28,2°E też jest raczej do zrobienia, te rozbicie wynikało z różnic w sygnale, szczególnie w przypadku Astry 2D (i teraz 1N), ale podejrzewam, że przy 2F podział częstotliwości może stać się jeszcze mniej czytelny, więc to pewnie nieuniknione. 4°W i 5°W już nieco mniej, bo różnica 1°W jest mocno wyczuwalna na większych antenach. Badra 4 i część 7°W chciałem zachować, ale nie udało się obronić tej koncepcji, szczególnie problematyczny jest 7°W, ponieważ tam pojedyncze częstotliwości są silniejsze, inne są słabsze, nawet zrobiłem wersję tabel z powycinanymi tylko tymi słabymi, ale byłby później problem z aktualizowaniem tego dla mojego następcy. Stacje radiowe będą pojawiać się jak dotychczas co parę miesięcy jako osobne tabele (brak miejsca na regularną publikację), natomiast z językowymi FTA niewiele da się zrobić z uwagi na ciasnotę. W każdym razie nie ja decyduję już o jakichkolwiek zmianach tu, to tylko mój punkt widzenia, być może wdrożenie będzie wyglądać inaczej.

 

Ostatnie wykazy zrobiłem jeszcze ja, ale nie podpisałem się pod nimi, myślę że każdy rozumie czemu i nie muszę się tłumaczyć ;) Pod kolejnymi powinno być już nowe nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem zobaczyłem i też mi nie podoba się taki układ np. brak całkowity Badra czy Nilsata kanałów FTA dość łatwo odbieralnych a drukowanie rosyjskich kodowanych z 36 E prawie na całą kartkę czy angielskich kodowanych na 28 E też zajmujące dużo miejsca po co i dla kogo to ? W pierwszej kolejności powinny być utrzymane kanały niekodowane a nie opisywanie satelity składającego się w 80 % ze stacji kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O ile mi wiadomo: Stars.tv oraz Free-X TV i French Lover TV zostały skorygowane do wydania marcowego, natomiast możliwe, że BFM TV będzie jeszcze brakować, spróbuję to jakoś przekazać...

 

W wydaniu marcowym nie będzie kanałów z 36°E - zostały tylko transpondery + kanały FTA z tej pozycji (przyczyna: w wydaniu lutowym było już tak ciasno, że wiersze miejscami niemal nachodziły na siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zepsuł mi się Golden Interstar 870 Xpeed. Wygląda na to, że uwalony na amen. Trzeba było odkurzyć starego Fergusona AF-7013UCI i poustawiać w nim kanały. Kilka uwag w związku z tym do wykazu z 4/2013 numeru Sat Kuriera:

 

13E:

10.723 - Wedding TV został wyłączony;

12.188 - Nat Geo Wild ma również ścieżkę angielską.

 

4W:

11.389 - Impact TV ma ścieżkę identyfikowaną jako rosyjska, w wykazie jest angielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny weekend więc wracam do ustawiania kanałów i wychwytywania nieścisłości:

 

13E - 11.804: Rai Test HD - Kanał znajduje się w wykazie z adnotacją, że jest to tylko ID. To już chyba w latach trzeba liczyć kiedy tylko ID z tej częstotliwości się wyszukuje. Nie ma sensu tego trzymać bo samych ID na satelicie jest dużo więcej i jeśli pojawiłyby się w wykazie to zająłby znów więcej miejsca. A przecież ostatnio kroi się nawet to czego nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...