Skocz do zawartości

Wykaz kanałów w SAT Kurierze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@PawelU1981 - z tą liczbą to może będzie, ale przy zachowaniu nazw kanałów. Liczba ma sens, bo można na szybko określić liczbę kanałów, co może być przydatne do oceny zapchania transpondera (choć bez bitrate można tylko "strzelać" ;) )

 

@M_arek & @pawel21 - tabele już kiedyś były tak drukowane - na papierze innego rodzaju (nieco gorszego), w środku, wprawdzie bez osobnych zszywek i niekiedy z dodatkowymi tekstami, jeśli stron było mniej, niż mieści się na jednym arkuszu w drukarni, ale jak ktoś bardzo chciał, to można było sobie wyjąć ;) Pomysł zniknął zanim pojawiłem się w redakcji i powiem Wam, że sam kiedyś z ciekawości zapytałem czemu tak i okazuje się, że paradoksalnie nawet przy kombinowaniu z papierem i tak taniej wychodzi jednak na jednym rodzaju papieru bez kombinowania, bo za kombinowanie się dopłaca (już nawet nie o zszywki chodzi ;) ). I tak teraz będzie ciężko, bo VAT idzie nieco w górę, zapewne koszty i papieru i druku pójdą wzwyż, więc lepiej nie kombinujmy zbytnio ;)

 

Jak pisałem wcześniej moim zdaniem przejście na układ z trzema kolumnami może:

1) Poprawić czytelność, bo (mam nadzieję) uda się nieco zwiększyć czcionkę

2) Zmniejszyć ilość bezsensownie dublowanych danych (przy MCPC częstotliwości, polaryzacje, SR i FEC są powtarzane kilkanaście razy i jest to marnotrawstwo cennej przestrzeni na papierze)

3) Zwiększyć ilość miejsca na kanały

 

Wiele jednak zależy jak to wyjdzie z SCPC, bo projekty, które przedstawiałem wcześniej w wątku były obarczone wadami - pierwszy marnował dodatkowe linie, jeśli zamiast z MCPC mieliśmy do czynienia z przekazami singlowymi, czyli SCPC, a drugi powodował, że serwisy SCPC były mało czytelne i wyglądały "mało elegancko", jeśli mogę to tak nazwać ;)

 

Temat jest w trakcie realizacji, ale potrzebujemy jeszcze nieco czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pomysł, żeby wykaz był w formie dodatku "specjalnego", czyli jakby osobnej gazety jest BARDZO dobry, bo np. jeśli ktoś jest instalatorem, to mógłby wziąźć ze sobą sam wykaz i nie musiałby u klienta wertować całej gazety (a wiemy, że zdjęcia w niej, tzn. w reklamach kart erotycznych są różne :D ... ), a Ci którzy wolą artykuły i testy sprzętu (tak jak ja :D ) może mogliby wtedy liczyć na więcej tej tematyki :D!

 

Dodadtkowo przy takim rozwiązaniu możnaby sprzedawać "Satkurier" z wykazem (odrobinkę drożej :D ) lub bez.

 

Pozostawiam do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita - chyba umknął Ci mój post dlatego zacytuję jego fragment.

28,5E 11.565 V517A645 - DVD Extras: powinien być usunięty dopisek w nawiasie "sporadycznie". Obserwuję ten przekaz i jest nieprzerwanie od kilku miesięcy.

 

23,5E 11.973 V1010A1020 - Kocmica TV: godziny nadawania są nieaktualne. Nie śledzę dokładnie ale potrzebna jest korekta lub w ogóle pozbycie się ich i będzie po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z Eurotic TV oraz

13E 11.566 V8013A8113 - Smile of Child Russia: kanał rzeczywiście identyfikuje się pod tą nazwą ale jego nazwa to w rzeczywistości Ułybka rebionka (niby to to samo ale warto zmienić).

W wykazie brakuje Sky News (Ireland?) - 28,2E, 12.207, V, 27500, V513 A641.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28,5E; 11.224; V; 27500; V2357 A2358 - jeśli Movies 2 Men 2 nadal dzieli czas antenowy z Price Drop TV to nadaje dłużej niż tylko między 22:00 a 10:00 bo jest godzina 11:23 a kanał nadal nadaje.

28,5E; 11.262; H; 27500; V2315 A2316 - Horror dzieli czas antenowy z Psychic TV.

28,5E; 11.307; H; 27500; V2332 A2333 - Propeller nadaje zdecydowanie dłużej niż tylko między 21:00 a 4:00.

28,5E; 11.426; V; 27500; V2324 A2325 - OBE ma inne pidy niż te w wykazie, podejrzewam, że zmieniły się już po oddaniu tabel do druku.

28,5E; 11.527; V; 27500; V2329 A2330 - The Dating Channel ma inne pidy niż te w wykazie, podejrzewam, że zmieniły się już po oddaniu tabel do druku.

28,5E; 12.560; V; 27500; V2305 A2306 - CBS Action nadaje dłużej niż tylko między 15:00 a 4:00.

28,5E; 12.560; V; 27500; V2325 A2326 - Wedding TV Asia dzieli czas antenowy z Psychic TV.

28,2E; 12.129; V; 27500; V2305 A2307 - w wykazie jest napisane, że jest tam S4C Digidol; teraz widzę, że nadawany jest Cyw.

13E; 11.623; V; 27500; V225 A245 - nadaje tu Arirang, którego w wykazie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprostuję ;)

 

Nie ma sensu podawać, że jakiś kanał telewizyjny, np. Horror dzieli czas antenowy z Psychic TV. Nie ma co wchodzić w szczegóły, bo później ciężko to wszystko weryfikować.

28,5E; 11.307; H; 27500; V2332 A2333 - Propeller nadaje zdecydowanie dłużej niż tylko między 21:00 a 4:00.
Propeller dzieli czas antenowy z Gayelle TV. Przypuszczalnie, ten drugi kanał pojawia się od 19:00 polskiego czasu. Trzeba to jeszcze sprawdzić, bo piszę z pamięci.
28' date='2E; 12.129; V; 27500; V2305 A2307 - w wykazie jest napisane, że jest tam S4C Digidol; teraz widzę, że nadawany jest Cyw.[/quote'] Cyw to jest pasmo dla dzieci na kanale S4C, które istnieje już co najmniej 2 lata. Informacja o tym w wykazie drukowanym według mnie jest zbędna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28,5E; 11.307; H; 27500; V2332 A2333 - Propeller nadaje zdecydowanie dłużej niż tylko między 21:00 a 4:00.
Propeller dzieli czas antenowy z Gayelle TV. Przypuszczalnie, ten drugi kanał pojawia się od 19:00 polskiego czasu. Trzeba to jeszcze sprawdzić, bo piszę z pamięci.

Być może Propeller dzieli czas antenowy z Gayelle TV, tego nie wiem bo nie oglądam tego przekazu przez całą dobę. Jest południe a przekaz jest z logo Propeller i stąd moja uwaga, że kanał ten nadaje zdecydowanie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Hob TV (13E, 11.623) nie jest kanałem włoskim.

 

Przy całej częstotliwości 11.513 z 23,5E jest informacja, że na kanałach nadawanych na tym transponderze wykorzystywane są systemy kodowania CodiCrypt i Conax ale już przy poszczególnych kanałach jest tylko CodiCrypt.

 

Dlaczego w wykazie przy kanałach Music Choice z 13E (10.796) zamiast pidów jest napis "pakiet radia bez słów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy częstotliwościach 11.964 i 11.988 na satelicie Turksat 42E powinny być gwiazdki.

 

Zauważyłem, że w wykazie na 42E niekiedy częstotliwość na której znajdują się dwa kanały jest wydzielona (np. 11.981) a niekiedy nie (12.643). Dużo czytelniej jest jak w tabeli takie częstotliwości są wydzielone (wiem, wiem... brak miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystkie zgłaszane zmiany wprowadziłem - akurat jestem na etapie składania tabel, tym razem o niczym nie zapomniałem :D Gwiazdki dodam za moment, z wydzieleniem zobaczę, bo akurat w tym numerze z miejscem będzie nawet nieźle, bo:

1) Poverkhnost nie wrócił - do kasacji

2) Mi Tierra do kasacji

3) kanały z 23,5E z 11,515h do kasacji

4) rozważam kasację upc direct przed czasem - niby mają 30 września się z 19,2E wyłączyć, ale nad tym muszę się jeszcze zastanowić...

 

Jednocześnie przez cały miesiąc nie pojawiło się nic "miejscożernego", więc chyba po raz pierwszy od wielu miesięcy zrobi się nieco luźniej ;)

 

Z tego co zgłaszałeś:

- Hallmark jednak polskiej fonii nie ma, wbrew temu co pisałem wcześniej, sprawdzone - poprawiłem :oops:

- przy kanałach angielskich postarałem się zbadać i dopisać godziny emisji, jeśli było to możliwe

- do MusicChoice zastąpiłem tą uwagę przedziałami PID-ów (od - do). Nie mogę tego z braku miejsca rozpisać na stacje...

 

PS: Być może w ten weekend, jeśli znajdę jeszcze nieco czasu na programowanie, to pokażę Wam nowe efekty automatyki w skanowaniu, nieco dopracowałem całość i teraz generuję HTML lepiej uporządkowany (choć z wyglądu nadal niezbyt piękny :P ale nie o wygląd chodzi ;) ) i z większą ilością danych. Jest to w 100% wynik efektów własnego skanowania, żadne parsowanie/kopiowanie innych serwisów z czego jestem ekstremalnie dumny :] Będzie to można poznać po dokładnie rozpisanych włoskich kanałach 8PSK-ACM ze szczegółowymi parametrami oraz po obecności wartości ProvID, czego chyba w takiej postaci (liczbowej) nikt nie podaje. Powiem Wam, że temat ewoluuje tak bardzo, że dzięki temu, że mamy sprzęt i dostęp do niemal całej europejskiej orbity, w dalszej perspektywie moglibyśmy zrobić serwis z wykazami "na żywo" :D Ale to dalsza przyszłość, na razie wymagany jest nadal rozwój tworzonego przez nas oprogramowania i zaprzęgnięcie go do wykazów w wersji drukowanej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26E - przy całej częstotliwości 10.730 znajdują się dwie gwiazdki dlatego przy pojedynczym kanale z tej częstotliwości jakim jest Arabsat Promo dwie gwiazdki nie są już potrzebne.

 

7W - wkradł tu się mały chaos z gwiazdkami bo są dwie gwiazdki przy całym satelicie i dodatkowo przy prawie każdej częstotliwości. Sugeruję zostawienie jednej gwiazdki przy oznaczeniu całego satelity, tym samym usunięcie pojedynczych gwiazdek z mocniejszych częstotliwości i pozostawienie dwóch gwiazdek przy najsłabszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26E - sam to zauważyłem przy składaniu i jest dobrze :)

7W - wymaga poprawki do 11/2010

 

PS: Efekty skanowania zapisywane prosto dowolnego formatu (w przykładach HTML) zaprezentuję wkrótce - chwilowo mam nieco prywatnych spraw na głowie. Ale jest dużo lepiej, niż było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie w następnym, tylko w obecnym, bo 9/2011 już jest w obrocie, prenumeratorzy powinni dostawać od jutra - wysyłki poszły, wszystko w rękach Poczty Polskiej. Wykaz obejmuje tylko nadajniki polskiego MUX 1/2/3, przy MUX1 uzupełniony o kanały docelowe po wyłączeniu analogu (ale bez mocy, bo nie było to jeszcze rozpisane). Do tego kilka mapek (MUX 1 Etap 1, MUX 2, MUX 3). Generalnie większość informacji jest już na emitel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...