Skocz do zawartości

Wykaz kanałów w SAT Kurierze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

28,5E 11.565 V517A645 - DVD Extras: powinien być usunięty dopisek w nawiasie "sporadycznie". Obserwuję ten przekaz i jest nieprzerwanie od kilku miesięcy.

 

23,5E 11.973 V1010A1020 - Kocmica TV: godziny nadawania są nieaktualne. Nie śledzę dokładnie ale potrzebna jest korekta lub w ogóle pozbycie się ich i będzie po kłopocie. Wątpliwa jest też obecność Astro TV. Kiedyś było ale teraz już dawno nie widziałem.

 

13E 11.566 V8013A8113 - Smile of Child Russia: kanał rzeczywiście identyfikuje się pod tą nazwą ale jego nazwa to w rzeczywistości Ułybka rebionka (niby to to samo ale warto zmienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy wykazu 7/8-2010

 

28,5E - 11.222 H: Controversial TV/Babeworld Milf: w rzeczywistości jest tu Psychic & Soul, Edge i FreedBlue.tv 4

28,5E - 11.222 H: The Boudoir/Sport XXX Babes: w rzeczywistości jest tu FreedBlue.tv 5

28,5E - 11.343 V: Psychic TV Interactive nie nadaje między 6:30 a 0:00 bo wczoraj widziałem ten kanał o 2:00

28,5E - 11.343 V: Asian Babes/Babeworld: w rzeczywistości jest tu FreedBlue.tv 1

28,5E - 11.343 V: Babestation Xtra nadaje przez całą dobę a nie tylko od 22:00 do 6:00

28,5E - 11.344 H: Chat Lounge został zastąpiony Asian Connections

28,5E - 11.344 H: Latin Connections/Live XXX Babes: w rzeczywistości jest tu FreedBlue.tv 3

28,5E - 11.390 V: Tease Me TV 902 to w rzeczywistości: rano Early Bird, w ciągu dnia The Pad a wieczorem Bang Babes

28,5E - 11.390 V: Tease Me TV 911 to w rzeczywistości: rano Early Bird, w ciągu dnia The Pad a wieczorem Bang Babes

28,5E - 11.527 V: Tease Me TV 912 to w rzeczywistości: rano Early Bird, w ciągu dnia The Pad a wieczorem Bang Babes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @jarek999 za szereg zgłoszeń - skoryguję to do wrześniowego numeru, aczkolwiek... tabele stanęły na rozdrożu. Przez cały czas są one składane ręcznie i zajmuje to zbyt dużo czasu (wraz ze zmianami na orbicie - później zmiany są przepisywane ręcznie do tabel, nie korzystam tu z żadnych gotowców). Ilość satelitów, pakietów i kanałów przez ostatnie 5 lat (odkąd ja odpowiadam za tabele) wydanie się powiększyła. Z 16 stron tabel ich ilość wzrosła do 28, a dodatkowo zmniejszyła się czcionka. Trzymanie ręcznego nadzoru obawiam się, że nie jest już możliwe, tym bardziej teraz, gdy mam dwutygodniową wyrwę z zmianach z powodu choroby (nadganiam, ale widzę ile na to tracę czasu). Dlatego zapowiadam, że mamy w planach automatyczację tabel. Oczywiście absolutnie nie będzie to polegać na skopiowaniu danych z jakiegoś istniejącego serwisu - dane będą pochodzić ze skanu za pomocą karty DVB i będą uzupełniane o wersje językowe i poprawne nazwy (jak powszechnie wiadomo ID nie zawsze pokrywa się ze stanem faktycznym). W dalszej perspektywie takie zestawienia mogłyby być udostępniane w sieci. Ich zaletą jest ogromna szybkość aktualizacji. Taki przykład mogę dać: oto skan Hot Bird-a wykonany o 19:25 - kilka minut temu (na 11,013H przy okazji wykryłem nową stację radiową: Exiled Broadcasting ;) ). Oczywiście forma prezentacji byłaby bardziej dopracowana (i wiem, że jest tam trochę byków - spoko - tego nie musicie zgłaszać - widzę ;) ):

 

download/orbita_satscan/13e_old.html

 

Długa droga przed tym rozwiązaniem, sporo trzeba poprawić jeszcze (brak wersji językowych, nazw systemów CA - jest tylko ilość), ale chyba od automatyki nie ma ucieczki - jest za dużo danych, aby tym dalej obracać ręcznie. Zaletą automatyki będzie brak możliwości pomyłki w PID-ach. Teraz jak to wpisuję ręcznie, to mogę coś niechcący wprowadzić źle i jej babol. Za to gorzej z nazwami kanałów, ale być może gdyby tego pilnować, to na koniec wyjdzie ok. Ogólnie od dawna myślę, co tu z tymi tabelami zrobić - wcześniej prezentowałem układ trzykolumnowy, ale okazało się, że ręcznie przetworzenie tego byłoby zbyt czasochłonne - automat nie miałby z tym problemu. Zapraszam do dyskusji na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ w postaci trzech tabel jest dużo lepszym rozwiązaniem. Jest mniejsza odległość między nazwą kanału a pidami dzięki czemu nie mylą się linijki. Na dodatek sporo zaoszczędzonego miejsca. Zdublowany wykaz kanałów HD i FTA z Astry i Hot Birda do wy[beep]a, strata miejsca, które można by wykorzystać na wykaz kanałów radiowych lub kanałów z pasma C. Przykładowy układ mógłby wyglądać tak:

 

11.240 V 27500 3/4

Eurosport 2345 2347 Irdeto

Eurosport 2 2345 2345 Irdeto

 

Informacje o numerze transpondera, teletekście i nazwie operatora transpondera nie jest mi potrzebna. Może to niezbyt estetyczne ale za to daje dużo dodatkowego miejsca.

 

Mr. Orbita - odwalasz kawał dobrej roboty. Dla mnie ważniejszy jest wykaz niż zmiany na orbicie, które traktuję jako ciekawostkę. Wracaj jak najszybciej do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że zmiany na orbicie są potrzebne. Tutaj dowiadujemy się o aktualnych zmianach i nie musimy przechodzić całego spisu i szukać w całym wykazie jakie zmiany nastąpiły w stosunku do wcześniejszej wersji.

 

Kto to widział żeby PID-y: video, audio itd. podawać w jednej komórce tak jak na red/13e.html ! Powinno być w osobnych komórkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

4,8E - 12.303, H: Hallmark Central Europe ma tylko dwie ścieżki językowe a nie trzy i podejrzewam, że nie jest nadawany po polsku.

1W - 11.958, V: City raczej nie jest kanałem nadawanym po angielsku bo w rogu widzę napisy z cyrylicy.

0,8W - 11.958, V: Tiankov TV po angielsku nie jest, to chyba rosyjski.

0,8W - 11.958, V: TV Skat też nie jest kanałem angielskim, w rogu cyrylicą napisane "powtorennie".

1W - 12.607, H: Eurosport 2 jest kodowany również w Nagra 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1W - 11.958, V: City raczej nie jest kanałem nadawanym po angielsku bo w rogu widzę napisy z cyrylicy.

0,8W - 11.958, V: Tiankov TV po angielsku nie jest, to chyba rosyjski.

0,8W - 11.958, V: TV Skat też nie jest kanałem angielskim, w rogu cyrylicą napisane "powtorennie".

Dzięki, resztę sprawdzę, ale te trzy są dobrze - tam jest BG (bułgarski), nie angielski (GB) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, w oczach mi się pozmieniało. Dopatrzyłem się jeszcze małego detalu ale napiszę. Da Vinci Learning z 11.260 ma węgierską ścieżkę językową oznaczoną jako "HU" a węgierski zazwyczaj oznaczasz jedną literą "H".

 

PS. Ładniej wątek będzie wyglądał jak jego nazwa będzie zaczynać się z dużej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

LU dodane, HU poprawione, Hallmark ma ścieżki mono lewy/prawy, Eurosport 2 już chyba bez N2 - Digi TV wyłączyło N2 chyba ze wszystkiego (choć nie sprawdziłem tego dokładnie). Umknął mi temat IRIB Quran i Eurotic, ale to będzie ok w kolejnym numerze :) Dzięki za wszystkie zgłoszenia :D Wszelkie uwagi są dla mnie bardzo cenne, bo tych tabel jest sporo i jako że jestem tylko człowiekiem - błędy mi się zdarzają - przypadkowo, z roztargnienia, zmęczenia - różnie bywa ;) Zgłaszajcie śmiało wszystkie potknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną propozycje co do oszczędności miejsca w gazecie. Nie wiem jak innym ale mnie są zupelnie niepotrzebne rozbudowane informacje o kanałach na kodowanych platformach zagranicznych, zwłaszcza tych których nikt w Polsce nie powinien legalnie oglądać. Mam tu na mysli całe kodowane transpondery np. Sky UK, Sky Italia, Sky Deutchland, Digital+, satelitów arabskich (26E, 7W), jakies egzotyczne platformy wschodnie, skandynawskie itp. Wystarczyłoby ograniczyć opis do jednej lub dwóch linijek z dopiskiem (wszystkie kanały kodowane w...). Oczywiście transpondery na których są nawet pojedyncze kanały FTA chciałbym żeby zostały. Zdarzaja się oczywiście "okienka w kodowaniu" na tych platformach i fajnie jest wtedy mieć ich opis ale na większości zdarzają się bardzo sporadycznie lub wcale i z tych w pierwszej kolejności bym zrezygnował. Ostatecznie jesli sie już zdarzy to zazwyczaj otrzymujemy informacje o pełnych parametrach lub mozemy je sobie dość szybko w sieci wyszukać.

Kuriozalny również jest dla mnie w ostatnim numerze satelita Intelsat 12 (45E). Czy czegoś takiego nie można zastąpić "zakresem PIDów od-do"? Tak samo można by raz na zawsze rozwiązac jakoś problem regionalnych wersji kanałów zajmujących bardzo dużo miejsca (w pionie :) ) a nadających różny program przez 15-60 minut na dobę (France 3, SVT 1 i 2, NRK, ORF 2, WDR i inne niemieckie). Zbierze się tego pewnie cała kolumna a taki opis zwłaszcza tych kodowanych jest zdecydowanie przerostem formy nad treścią i stratą miejsca.

Chciałbym jednak podkreslić że również jestem fanem tych tabel i to głównie z uwagi na nie kupuję papierowy SAT Kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszyszek - niestety nie zgodzę się z Tobą. Wszystko co w Polsce jest osiągalne, nawet z najbardziej egzotycznych satelitów, powinno znajdować się w tabelach. Kodowane kanały na których nigdy nie było okienek w kodowaniu również bo kiedyś mogą się zdarzyć. Regionalne kanały powinny zostać tak jak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Mr Orbita daje nam do zrozumienia że niedługo utrzymywanie takiej "kobyły" nie będzie możliwe i z czegoś bedzie musiał zrezygnować (albo nawet z całości). Moje zdanie jest więc takie że zamiast okrajania tabel ze skrajnych satelitów pójść w inną stronę. Najmniej będzie mi brakować _niektórych_ kodowanych transponderów. Też bym wolał wszystko ale gazeta nie może się składać wyłącznie z tabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Intelsatem 15 to faktycznie w 7-8/2010 wyglądało to dość wesoło, bo Vivacom nie zdążył wystartować przed zamknięciem numeru. W efekcie było jakieś 60 testów - teraz już kanały nadają, więc nazwy są wpisane i miejsce mniej się marnuje, aczkolwiek poniekąd faktycznie kanały kodowane marnują miejsce. Żeby było ciekawiej to dodam, że w pierwszej wersji tabel publikowanej w latach .90 kanały kodowane były właśnie tak "pomijane" ;) Kwestia do rozważenia ;) Najpierw zobaczymy co nam da przejście na tryb trzykolumnowy. Jeśli efekt nie będzie zadowalający - pozostanie szukać innych oszczędności miejsca, bo nie wyobrażam sobie tabel zajmujących 50 stron ;) To by była ponad połowa wydania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie tabel zajmujących 50 stron ;) To by była ponad połowa wydania ;)

A może by tak zrobić, jak robią niektóre serwisy o telewizji satelitarnej, że kanały kodowane wypisać ciągiem, w jednej linijce, bez podawania wartości PID, a podać tylko dane całego transpondera :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A ja bym jeszcze inaczej temat zrobił. Kanały kodowane można oznaczać tylko nazwą pakietu np.: sky De, CYFRA+, itp. A przy nazwie operatora pisać ile kanałów kodowanych jest na danej częstotliwości;) - nr. tp., częstotliwość z SR, FEC i standardem (np.: DVB-S/QPSK), nazwa operatora np. CYFRA+ - ilość kanałów, np.: 11, system kodowania - Seca 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazy kanałów w tabelach zostawiłbym tak jak jest do tej pory, z tym, że byłby to dodatek do czasopisma SAT Kurier. Mnie akurat takie wykazy kanałów nie interesują, natomiast chętnie poczytałbym artykuły dotyczące telewizji satelitarnej i naziemnej, odbiorników cyfrowych, anten i innych akcesoriów, napisane w sposób przystępny dla przeciętnego telewidza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazy kanałów w tabelach zostawiłbym tak jak jest do tej pory, z tym, że byłby to dodatek do czasopisma SAT Kurier. Mnie akurat takie wykazy kanałów nie interesują, natomiast chętnie poczytałbym artykuły dotyczące telewizji satelitarnej i naziemnej, odbiorników cyfrowych, anten i innych akcesoriów, napisane w sposób przystępny dla przeciętnego telewidza.

 

Wykaz kanałów jako dodatek do czasopisma to dobry pomysł. Najlepiej umiejscowiony w środku gazety z możliwością oderwania i np: umieszczenia w segregatorze, ale niekoniecznie. Ale wykazy kanałów muszą pozostać bo przyjemnie mieć pod ręką wykazy z całej orbity wszystkich kanałów jest bezcenne :D . Przydałoby się więcej artykułów na temat telewizji, techniki i testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...