Skocz do zawartości

Wykaz kanałów w SAT Kurierze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Składam tabele do 12/2009 i wyszły mi dwa tematy do zbadania

4,8E, 12.054 - Cartoon Network/TCM mają tylko jedną ścieżkę językową - angielską; w wykazie są aż 4. Prawidłowy PID audio to 1177.

Jak skanowałem do południa, to miałem cztery na PID-ach od 1172 do 1175, na 1177 nie było nic. Nie wykluczone, że TCM wieczorem nadaje tylko ścieżkę angielską, ale teraz tego nie sprawdzę...

EDIT: Udało się jednak sprawdzić i faktycznie jest zmieniany PID Audio na 1177, chyba zmiana następuje po 21:00. Nie bardzo wiem jak to wtłoczyć w tabele...

2. 1W 12.607 H - Travel Channel i Playboy TV mają tylko dwie ścieżki językowe: angielską i węgierską, w wykazie niepotrzebnie jest napisane, że również czeską.

AFAIK na PID Audio 2007 w kanale lewym jest węgierska, a w prawym czeska. Faktycznie przy wyszukiwaniu meldują się przez to dwie, ale powinny być tam trzy. No najwyżej jeśli coś się tam pozmieniało...

 

Resztę dodałem + rozdzieliłem Thora od Intelsata (0,8W - 1W). Do Supreme Master TV zostawiam dopisek sporadycznie, bo jak wyłączą to się będę mógł sporadycznością zasłaniać, do póki nie zbadam, że faktycznie wyłączyli :P Zasłona dymna :P

 

Co do wątku filozoficznego, to wybiegając w przyszłość powiem, że wiecznie tych tabel drukować nie będziemy, choćby dlatego, że jest ich coraz więcej. Kiedyś, gdy ktoś zajrzy do SAT Kuriera sprzed 10 lat, to tam było parę stron. Powoli wymyka się to spod kontroli. Nie wykluczam, że w przyszłości będziemy udostępniać przykładowo PDF-y w sieci, w wersji gotowej do druku, jakby ktoś chciał jednak wersję papierową zabierać w trasę. W każdym razie to jeszcze nie ta chwila - póki co wbrew pozorom tabele są analizowane przez sporo osób, instalatorzy (i grupka pasjonatów) są przyzwyczajeni do takiej formy. Jak kilka lat temu na krótko zniknęły PID-y, to wywołało to spore poruszenie wśród czytelników (PID-y przywróciłem do tabel ja i pamiętam, że kosztowało mnie to bardzo dużo pracy, zniknęły przed moim pojawieniem się w redakcji). Myślę, że jeszcze przez jakiś czas tabele w tej formie pozostaną w druku, a sytuację będziemy analizować w przyszłości. Z pewnością będą musiały zajść jakieś zmiany w prezentacji, bo brakuje mi miejsca. Być może wrócę do tematu trzech kolumn, który tymczasowo porzuciłem.

 

O nakładzie nie mogę zbytnio się wypowiedzieć, bo nie mam dostępu do tych informacji na bieżąco, ale oscyluje on grubo powyżej 8 000 egzemplarzy - ostatnie dane to było ok. 20 000 egzemplarzy i przypuszczalnie nadal oscylujemy w tych granicach. I tak jest to delikatnie mniej - były czasy, że nakład dochodził do 25 000, ale było to zbyt dużo na nasz skromny rynek branżowy ;) Końcówka roku przyniosła jednak znaczne ożywienie (m.in. zamieszanie wokół platformy TVP) i to wydanie podniosło zainteresowanie magazynem, więc przyszły rok zapowiada się bardzo obiecująco i może znowu podkręcimy ilościowo :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

13 E, 10.719 - TEST (TECH3) to w rzeczywistości nie jest test tylko przekaz wiadomości Informacyjnej Agencji Radiowej. Korzystają z niego stacje radiowe, które wykupiły je w IARZE. Nie tworzą wtedy własnych serwisów tylko wrzucają na antenę gotowe. Wiadomości pojawiają się tu co godzinę ale nie przez całą dobę (w nocy jest przerwa). Przekaz zaczyna się zawsze za dwie minuty pełna godzina i kończy się 6 minut po pełnej. W pozostałym czasie jest pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 E 10.970 V127 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

42 E 11.012 V1114 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

42 E 11.862 V113 A213 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

42 E 12.015 V175 A176 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

42 E 12.525 V352 A351 - dźwięk jest dostępny ale obrazu nie ma, albo inne PID-y albo obraz jest zakodowany.

28,5 E 11.224 2321 A2322 - dźwięk jest dostępny ale obrazu nie ma, albo inne PID-y albo obraz jest zakodowany.

28,5 E 11.623 V2323 A2324 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

19,2 E 11.686 V171 A124 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

19,2 E 12.633 V237 A337 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

13 E 11.542 V519 A520 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

0,8 W 11.247 V519 A680 - nic tu nie nadaje od co najmniej dwóch miesięcy lub zostało zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam propozycję do wykazu... mianowicie do kolumny z nazwami.

Sprawa ta dotyczy głównie kanałów rosyjskich, a sądzę że przy włoskich można by ją sobie odpuścić.

Zacumowałem ostatnio na 53E i stwierdziłem, że antenie dwóch małych regionalnych kanałów można oglądać program dwóch dużych rosyjskich sieci, mianowicie:

 

GUBERNIA -> 5Kanal

Vestnik Nadyma -> TV Centr,

 

a ponieważ program "tych większych sieci" jest ciekawszy, proponuję by w nawiasie podać np. (TV CENTR)

Oprócz TVC i 5Kanal, trafiają się jeszcze stacje retransmitujące np. REN, STS, Domasznij - mamy wtedy na ekranie dodatkowe logo. Kiedyś na 60E Nika TV retransmitowała DTV i zasłaniała ich logo swoim;-)

 

Miłośnicy stacji rosyjskich będą wtedy wiedzieli, że REN-y i inne można znaleźć nie tylko na 90E ale i ciut bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co co miesiąc drukować ten sam wykaz z kanałami z platform? Wystarczy poczytać ulotki. Ja bym wywalił wykaz kanałów HD bo i tak są zamieszczone w standardowym wykazie oraz wykaz kanałów Hot Bird + Astra bo to całkowity bezsens by drukować dwa razy to samo skoro Mr. Orbita kombinuje jak tu zmniejszyć jego objętość. Mr. Orbita - pamiętam, że to nie od Ciebie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dxer-gk - być może to wprowadzę, aczkolwiek nie wszystko na raz, bo sam będę musiał wybadać gdzie co leci ;) Przemyślę to - dzięki za propozycję ;)

@Poland - nie, bo nie ma miejsca, poza tym jak jest w Digi TV to po co dublować? :P

@jarek999 - też bym się HD chętnie pozbył, robi się tego coraz więcej i w efekcie HD zaczynają być pościskane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłbym za tym, żeby w ogóle zrezygnować z wykazu kanałów w drukowanym "Sat Kurierze", bo zajmuje on masę stron, a jego przydatność jest według mnie znikoma, tzn. lepszym (i tańszym :D ) rozwiązaniem byłoby utworzenie w serwisie internetowym specjalnego działu z tym wykazem, także w wersji "przyjaznej" do drukowania (np. żeby można było sobie wydrukować tylko wybrane przez siebie kanały, albo pakiety z danej pozycji satelitarnej itp.).

 

Wtedy wykaz mógłby być na bieżąco uaktualniany (a tylko wtedy moim zdaniem takie wykazy mają sens), a Ci którzy mieliby potrzebę mogliby "przelać na papier" tylko interesujący ich fragment, natomiast "zaoszczędzone" miejsce w wydaniu papierowym możnaby przeznaczyć na jeszcze więcej testów sprzętu, czy innych artykułów, które mnie akurat bardziej interesują (argumentem, żeby jednak zostawić papierowy wykaz może być to, że nie każdy ma przecież internet, ale to w końcu nie są żadne dane poufne, więc można sprawdzić je, czy wydrukować u znajomych, albo w publicznej "kawiarence") :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jak ktoś np. nie ma drukarki? Z resztą tabele w gazecie są bardzo wygodne. Jedyne, co jest zbędne to wykaz stacji HD oraz osobny stacji z 13E i 19,2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie. Może ktoś kupuje SK, bo nie ma neta, a chciałby mieć dostęp do wykazów. C-Band fajnie żeby było częściej. Można chociaż poczytać te ciekawe zestawienie, bo o odbiorze mogą myśleć nieliczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes - docelowo wersja internetowa być może się pojawi i mogę nawet powiedzieć, że czynię pewne kroki w tym kierunku (aczkolwiek tu jest spora konkurencja ze strony istniejących serwisów), ale póki co raczej wersji drukowanej to nie wyprze

@gringo & @Yaneiro - akurat to Was nie ucieszy, ale C-band jest zupełnie wstrzymany i w najbliższych numerach nie przewidujemy publikacji tego wykazu. Na potrzeby tego wykazu planujemy przebudowę instalacji antenowej na redakcji i gdy tego dokonamy - dopiero wznowimy publikacje C-banda.

 

Wiecznie w formie drukowanej tabele nie będą się ukazywać, bo jest tego coraz więcej, zajmuje to coraz więcej miejsca i po prostu pewnego dnia nie uda się tego pomieścić. Gdybym miał wróżyć, co stanie się w przyszłości, to z pewnością gdy zacznie brakować miejsca - na początku ucierpią skrajne pozycje, później satelity, których odbiór w Polsce jest bardzo utrudniony, w ostateczności znikną PID-y, a w którymś momencie może uda się przejść na układ trzykolumnowy, co dotychczas, mimo projektów publikowanych przeze mnie wcześniej, się nie udało :( Ale to wszystko będą tylko tymczasowe rozwiązania, bo każdego miesiąca przybywa nawet ponad 100 nowych wpisów. Rozwój satelitarnej TV cyfrowej jest tak dynamiczny, że właściwie co dwa-trzy numery SAT Kuriera trzeba byłoby dodawać kolejną stronę dla tabel, aby zachować ich czytelność. Obawiam się więc, że jeszcze w tym roku będą musiały zajść w wykazach takie zmiany, które zmniejszą zakres prezentowanego materiału...

 

Nie wiem też jak długo uda mi się utrzymać zmiany na orbicie publikowane w serwisie w obecnej formie. Każdego dnia przygotowanie tego zestawienia zajmuje od 3 do nawet 8 godzin, a oprócz tego mam inne obowiązki. W efekcie temat zaczyna wyskakiwać poza dopuszczalne ramy czasowe, a pomocy znikąd...

 

Możecie mi wierzyć na słowo, że utrzymanie tego wszystkiego w ryzach to jest naprawdę ciężka robota i sporo wyrzeczeń; nie raz, aby zamknąć tabele w wydaniu drukowanym SAT Kuriera i oddać je do druku zdarzało mi się siedzieć w redakcji z rzędu nawet po 30-35 godzin bez snu - cały czas przy komputerze - od 10 jednego dnia, do 18, a nawet dłużej - kolejnego. Normalny człowiek by to dawno olał, ale to lubię, więc zaciskam zęby i stukam w klawisze. Przyszły tydzień będzie właśnie taki ciężki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumiem Mr. Orbita odnośnie tej masy pracy (sam się zajmuję dla przyjemności prowadzeniem kilku stron :D - czasem zrobienie niby drobnej aktualizacji potrafi zająć mi cały dzień, a do tego trzeba jeszcze doglądać parametrów serwera, tzn. głównie obciążenia procesora skryptami i szybko reagować na przeciążenia...) i dlatego chcę Ci "odpuścić" chociaż tę drukowaną wersję wykazu, bo tak jak sam napisałeś on się rozrasta i jeśli zostanie tak jak jest nadejdzie dzień, w którym Ty nie wyjdziesz W OGÓLE z pracy a wykaz zajmie całe drukowane wydanie "Sat Kuriera" (a tego chyba nikt nie chce??? :D ) :D ...

 

Przy wykazie w wersji internetowej możnaby "zatrudnić" dodatkowych redaktorów (tak jak moderatorów na forum), praca rozkładałaby się na większą ilość rąk i nie trzebaby było "wycinać" żadnych szczegółowych danych, a nawet dodać nowe np. w postaci "screena" z danego kanału (w końcu chodzi chyba o to, żeby wykaz spełniał swoją rolę, a nie był w wersji drukowanej za wszelką cenę, bo taka jest "tradycja" :D!) :D .

 

Co do tego, że nie każdy ma internet czy drukarkę, to wspominałem, że przecież z internetowego wykazu możnaby korzystać ewentualnie u znajomych, w pracy, czy w "kawiarence" internetowej (internet się powoli, ale w końcu chyba jednak upowszechnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja drukowana póki co musi zostać, takie są wytyczne, a jak ja to pomieszczę i zrobię to już niestety mój problem. Oczywiście nigdy nie dojdzie do sytuacji, że na cały numer złożą się tylko tabele ;) Tak jak pisałem - w pewnym momencie będziemy szukać innych sposobów - zawężanie ilości materiału, wersja na trzy kolumny (choć z uwagi na pewne uwarunkowania w praktyce oszczędność miejsca nie jest wtedy duża).

 

W kwestii wersji internetowej - mam tu inną wizję. Robienie kolejnego zwykłego serwisu jest bez sensu, bo takich jest już co najmniej kilka, wymyśliłem więc coś innego - bardziej nowatorskiego :D Ale póki co projekt jest w powijakach, a ja nie bardzo mam czas, żeby go rozwijać, więc od 2007 roku stopniowo w nielicznych wolnych chwilach coś "kodzę" na boku. Jak będzie to wystarczająco dojrzałe, to zaprezentuję Wam co to będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam(y) cierpliwie na prezentację Twojej wersji internetowego wykazu i jak coś to pamiętaj, że gdybyś chciał zrezygnować z wersji drukowanej, to moje poparcie w tej sprawie już masz, no i życzę DUŻO energii i ochoty do pracy (według mnie grunt to nie tylko lubić to co się robi, ale i wiedzieć, że przydaje się to innym, a z Twoją pracą nad wykazem i nie tylko jak widać tak jest :D!) :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

stacje zmieniają swoje parametry codziennie, oczyiście taki ruch można zaobserwować na satelitach, także nie jest to zupełnie poroniony pomysł podawania aktualnych parametrów stacji w gazecie co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby w wykazie netowym był lepiej pokazany wykaz do jakiego kanału trzeba mieć odpowiednią antenę bo teraz w Sat Kurierze podział na 130 i 200cm jest niedokładny,idealnie byłoby gdyby po kliknięciu na interesujący nas kanał pokazywałaby się mapka Polski na której userzy zgłaszaliby wpisy szcegółowe czyli np.Eutelsat W6 Al Masar TV w Pile antena 90 cm a w Sanoku 110 cm itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mr.Orbita A czy jest taka możliwość że co 2 miesiące lub pół roku jest wykaz kanałów na poszczególnych platformach cyfrowych nadających w Polsce ?.

A także na którym miejscu są dane platformy cyfrowe w Polsce i na Świecie ( już kiedyś takie rzeczy były pokazywane, lecz nie wiem czemu z tego zrezygnowano).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28,5 E 11.224 2321 A2322 - dźwięk jest dostępny ale obrazu nie ma.

Na kanale All New Playjam Games nadal jest tylko dźwięk. Czy to jest tak nadawane, w wykazie jest błąd czy coś jest z moim tunerem?

 

23,5E, 10.803, H, SR 22000, V1010 A1020 - Kosmica TV w języku polskim nadawana jest od 9:00 do 13:00 (od 11:00 do 12:00) tylko plansza lub autopromos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...