Skocz do zawartości

Wykaz kanałów w SAT Kurierze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu zastanawiam się, po co kupuję 26 (tyle konkretnie w maju) z 84 stron SAT Kuriera. w rzeczy samej wykaz kanałów można znaleźć w sieci, a w sieci dane są bardziej aktualne, i wyszukiwanie jest wygodniejsze.

 

już na marginesie dodam, że coś mi się wydaje, iż deklaracja "stan na dzień 14 maja 2007" w numerze 5/2007 jest - delikatnie mówiąc - zbyt optymistyczna. przykładowo, na stronach 68 i 69 wymienione są kanały Cyfry+ Xtra Music, które od początku kwietnia zostały zastąpione przez kanały Music Choice.

 

krótko mówiąc, można powiedzieć bez zbytniej przesady, że około 1/3 pisemka zajmują niepotrzebne informacje, co do których nie można nawet mieć pewności, że są aktualne. ciekaw jestem stanowiska redakcji w tej sprawie.

 

PS. wiem, że to trochę głupio wygląda, gdy gość okazuje się malkontentem, ale jakoś nie umiem przejść nad tym do porządku dziennego. chyba dlatego, że chciałbym, aby SAT Kurier był lepszy...

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie ucieszy Cię to, ale w czerwcowym numerze tabel będzie jeszcze więcej - obok standardu (MPEG, FTA, HDTV) będą także wykazy kanałów z pasma C, radiowych, przekazów i być może analog, oraz tabela porównawcza odbiorników cyfrowych dostępnych na polskim rynku (trzy strony).

 

EDIT: A i jeszcze trzy strony wykazu kanałów z polskich platform cyfrowych 8)

 

Xtra Music to czyste niedopatrzenie (i zapewne w tym numerze też byłoby źle, ale akurat zwróciłeś uwagę i będzie dobrze ;) ), tabele mają zwykle stan zgodny z oznaczonym w stopce i są uaktualniane na podstawie Zmian na orbicie z serwisu internetowego SK (a sprawdzić to niezmiernie łatwo: https://satkurier.pl/?dx-er/&kat=83&id=36553 i pierwsza z brzegu - FootSchool TV zakodowany na ABS-1 i w tabelach się zgadza)

 

Tak więc pewność, że są aktualne jest 100%

 

Sprawa jest bardziej złożona, bo nie sposób oczywiście nie zgodzić się z tym, że wraz z upływem czasu spada poziom aktualności zawartych tam informacji, ale z drugiej strony gdybym powiedział ile było apeli jak zniknęły PID-y z zestawienia, żeby je przywrócić (a przecież te wartości mogą się zmieniać i dodatkowo obniża to poziom aktualności materiału), co zostało w końcu wykonane, to możnaby się zdziwić ile osób korzysta jeszcze z wersji drukowanej (na instalację łatwiej zabrać gazetkę niż laptopa z bezprzewodowym internetem, który i tak nie da gwarancji, że akurat uda się sprawdzić parametry techniczne, bo zawsze może coś nie zadziałać). Zwiększenie częstotliwości wydawania magazynu spowodowało automatyczne zwiększenie aktualności zawartych danych.

 

Co do błędów - trudno ich uniknąć, za aktualizację wszystkich tabel odpowiada jedna osoba i pomyłka może się zdarzyć, tak więc proszę śmiało zgłaszać tego typu uwagi - pomoże to poprawić poziom i jakość drukowanych tabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, wykaz kanałów z całej orbity stanowi bardzo dobry punkt magazynu "SAT Kurier". Choć internet jest już uważany za powszechny ale dla mnie wygodniej byłoby zabrać do szperania po satce takowy wykaz kanałów niż zerkać do internetu czy drukować wykazy właśnie ze stron internetowych jak lyngsat, flysat etc. Na pewno jest bardziej czytelniej.

A wkradające się błędy są nieuniknione, przecież codziennie dochodzi do jakiś zmian na orbicie i trudno to wszystko wyszczególnić i opisać :wink:

 

Jest jeszcze jeden wielki plus. Za 10 lat będziesz zerkał na te wykazy z wielkim zaciekawieniem. W internecie nie znajdziesz wykazów nawet sprzed kilku lat. A tutaj pozostanie pamiątka, a zapewniam tak jak dzisiaj mile wspominany jest stary analog i nadawane w nim programy z lat 90-tych tak i za następne 10 lat chętnie będziesz chciał sobie przypomnieć co było nadawane w MPEG-2. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś umieściliście wykaz kanałów jakie wchodzą w skład czeskich platform cyfrowych.

 

Więc mam pytanie czy istnieje możliwość aby takie wykazy platform cyfrowych umieszczać dalej w waszym naprawdę rozbudowanym i przyjaznym magazynie.

 

 

Mam na myśli aby np. co miesiąc dodatkowo wybrać jeden kraj np. Wegry i wrzucić wykazy kanałów platform cyfrowych jakie w danym kraju nadają.

 

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazy kanałów to integralna część magazynu Sat Kurier .Dobrym posunięciem było umieszczenie dodatkowych tabel z wykazami kanałów z pasma C oraz z przekazami z pasma Ku.Brakuje tylko przeglądu europejskich platform.Dla dx-tera wykazy kanałów z Sat Kuriera są wręcz jak biblia i kopalnia wiedzy w jednym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mr. Orbita prosi o wskazywanie błędów w wykazie SAT Kuriera to wskazuję:

28,2 E - Astra 2A/2B 12.285 V 27500 2/3 V2324 A2325 National Geographic Promo: tego kanału nie ma od ładnych paru miesięcy a w wykazie co miesiąc ciągle się pojawia. Chyba, że został zakodowany, jednak w wykazie napisane, że leci FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - sprawdzę to i usunę. Jeśli widzicie błędy w zestawieniach - proszę śmiało pisać. Jest tego 25 stron obecnie (samych tabel MPEG, bo oprócz tego pojawiają się wykazy FTA, radia itp.) i naprawdę ciężko nad tym zapanować, a całość (wszystkie zestawienia) aktualizuję sam. Dlatego drobna pomoc w takiej postaci mile widziana (byle bez zbędnych złośliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita - skąd wiadomo co nadaje na całej orbicie? Mam tu na myśli kanały kodowane. Korzystasz z serwisów internetowych by dojść jakie kanały kodowane nadają, czy sugerujesz się tylko nazwami wyszukanych programów? Jak to z tym jest. Trochę trudno jest dojść, że jakiś nowy kodowany przekaz z 90 E o ID "58302" to jakiś konkretny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanał ma własne ID to problemu nie ma, przeważnie (w 95% przypadków) nawet nie próbuję sprawdzać, czy faktycznie nadawane jest to, co jest wyszukiwane (za dużo roboty by było z tym dla jednej osoby), ew. kontroluję bitrate, żeby sprawdzić, czy czasem nie ma tylko jakiejś planszy zamiast normalnej emisji.

 

Gorzej, jeśli nazw nie ma lub są numerki, jak podałeś w przykładzie (ale akurat na 90E nic się tak nie wyszukuje :P ). Jeśli kanał jest kodowany to na pierwszy ogień idzie bitrate, następnie sprawdzam, czy mam możliwość podejrzenia (karty niektórych pakietów w celach testowych mamy dostępne, jak przykładowo Tricolor). Jeśli wszystkie metody zawiodą - wpisuję po prostu kanał testowy i osobno dodaję sobie taki przypadek do spisu serwisów niewyjaśnionych. Czasami, gdy puszczę coś do zmian na orbicie - poprawiają mnie sami czytelnicy, którzy do danej oferty mają dostęp (sharing? :> ) - zwykle w komentarzach, sporadycznie na maila się ktoś odezwie (dotyczy to zwykle dużych pakietów, jak Sky Digital, Canalsat itp.). Są też paczki, których nie mogę w żaden sposób zbadać od wielu miesięcy - przykładowo na 36E na 11,664 GHz, pol. H, SR: 18400 FEC: 3/4 (DVB-S2) jest paczka kanałów (dosyły dla jakiegoś afrykańskiego państwa?), ładuje się tam 12 kanałów bez nazw i jedna stacja radiowa, dwa z nich (+ stacja) są niekodowane, więc ich zawartość było łatwo sprawdzić, ale reszta jest zaszyfrowana w BISS i nie są to na 100% plansze testowe (bitrate). Co tam jest? Nie ma jak sprawdzić :(

 

PS: Serwisy internetowe też jakoś muszą sprawdzać co nadaje pod takimi numerycznymi kanałami - nikt nie odbiera wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie.

Wykaz kanałów można znaleźć w sieci, a w sieci dane są bardziej aktualne. Około 1/3 pisemka zajmują niepotrzebne informacje, co do których nie można nawet mieć pewności, że są aktualne.

Całkowicie się nie zgodzę. Kiedy jeszcze nie odkryłem SatKuriera to zawsze wykaz z TV Sat Magazynu był najciekawszym punktem tej gazety. Teraz korzystam z wykazu w SatKurierze bo ma kanały kodowane. Mam tylko TNK dlatego mam ustawione wszystkie kodowane kanały, które nadają w polskiej wersji oraz te same kanały w wersjach zagranicznych, oczywiście na podstawie wykazu z SatKuriera. Uważam, że jest lepszy niż ten w TV Sat Magazynie. Ten z TV Satu ma jedną zaletę, są tam tylko kanały niekodowane i jeśli te tylko chce się ustawić to kodowane się nie plączą. Taka moja mała sugestia by robić oddzielnie wykaz kanałów kodowanych i niekodowanych. Wiem, że to wymaga więcej roboty i też ma swoje wady bo w tej chwili mamy podaną częstotliwość i wszystko co na niej jest a tak trzeba byłoby przerzucać strony z jednego wykazu do drugiego. Mnie takie rozwiązanie bardziej by odpowiadało ale i tak jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunmoon pisze w swoim pierwszym poście w tym wątku, że wykaz zajmuje dużo miejsca i jest nie potrzebny bo aktualniejsze informacje można znaleźć w internecie. Z tym się właśnie nie zgadzam. Prawie zawsze ustawiam kanały z wykazem SatKuriera w ręku, listę swoich kanałów również. To skarbnica wiedzy i jak fajnie będzie poczytać je za 20 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu na Siriusie wyłączony lub zakodowany został Test 05 z 12.674 V 10000 3/4 V2101 A2102. W wykazie Sat Kuriera pojawia się w maju, czerwcu i lipcu a kanał został wyłączony wcześniej.

Na Astrze 1 kanał MTV Base France z 11.739 V 27500 3/4 V3111 A3112 widnieje jako kanał FTA a przerwa w kodowaniu już dość dawno się zakończyła.

Transponder o częstotliwości 12.246 V 27500 3/4 na Astrze 1 już od dawna nadaje w Polsce z dużą mocą i obecność gwiazdki sugerującej konieczność anteny o średnicy 130 cm jest nieuzasadniona.

Za to przy niektórych częstotliwościach z 42 E powinny być gwiazdki, np. przy 11.862 H 27500 5/6 gdzie FTA nadaje Cartoon Network. Przy 110 cm antenie odbiór na północnym Mazowszu jest na skraju, mapka zasięgu pokazuje w tym miejscu antenę 150 cm. W Krakowie na pewno nie potrzeba tak dużych anten ale jest jeszcze reszta kraju a tu może być różnie. Takich częstotliwości na 42 E jest wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Błędy, które zauważyłem w wykazie z 25.08.2009:

 

1. 1 W - 11.785, H, Fishing & Hunting Channel nie powinien być oznaczony na niebiesko, polska ścieżka się wyszukuje ale nic na niej nie ma (cisza);

2. 1 W - 12.527, H, Hallmark Channel wyszukuje się z trzema ścieżkami językowymi: angielską, węgierską i słowacką. W wykazie jest angielska, węgierska i czeska;

3. 1 W - 12.563, V, HBO nadaje tu filmy po angielsku, tylko zapowiedzi są w języku, którego nie potrafię zidentyfikować, w wykazie oznaczono, że nadaje po chorwacku;

4. 1 W - 12.607, H, Eurosport 2 nadaje na tej częstotliwości w języku rumuńskim i węgierskim a nie tak jak zaznaczono w wykazie w angielskim;

5. 1 W - 12.643, H, AXN wyszukuje się z trzema ścieżkami językowymi: angielską, węgierską i czeską (dziwne bo to wersja dla Rumunii). W wykazie jest rumuńska, węgierska i czeska;

6. 1 W - 12.643, H, Viasat Explorer ma 3 ścieżki językowe identyfikowane jako angielska, węgierska i słowacka. W wykazie jest angielska, węgierska i czeska;

7. 1 W - 12.723, H, Cinemax nadaje tu w oryginalnej, węgierskiej i czeskiej wersji językowej a nie w rumuńskiej, węgierskiej i czeskiej;

8. 1 W - 12.723, H, Viasat History ma 3 ścieżki językowe identyfikowane jako angielska, węgierska i słowacka. W wykazie jest angielska, węgierska i czeska;

9. 1 W - 12.723, H, TV 1000 nadaje tu w angielskiej wersji językowej a nie rumuńskiej;

10. 4,8 E - 12.111, H, ESPN Classic oprócz języka polskiego i angielskiego nadaje z tej częstotliwości po niemiecku, holendersku i portugalsku;

11. 4,8 E - 12.111, H, Travel Channel jest tu w wersji Europe a nie UK, nie została uwzględniona bułgarska ścieżka językowa;

12. 13 E - 11.508, V - Discovery Channel nadaje tylko polską ścieżkę językową, w wykazie błędnie podana jest również angielska;

13. 13 E - 12.188, V, ESPN Classic powinien być oznaczony kolorem niebieskim bo to kanał polskojęzyczny.

 

Ponadto uważam, że język kanału Supreme Master powinien być oznaczony jako multi (mówią tam głównie po angielsku ale nie tylko, program o tym jak przyrządza się polskie kopytka był w całości w języku polskim) a w wykazie powinien być oznaczony na niebiesko lub powinna być jakakolwiek wzmianka, że kanał nadaje napisy w języku polskim. Każdy polskojęzyczny kanał FTA to skarb i powinien być wyróżniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pomyłki:

 

1. 1 W - 12.718, V, Eurosport 2 nadaje w języku czeskim, druga ścieżka identyfikowana jest jako "scc". W wykazie widnieje, że jest nadawany po angielsku;

2. 28,5 E - 11.343, V, Starz nie ma teletekstu a w wykazie jest zaznaczone, że jest;

3. 28,5 E - 12.676, H, nie zaobserwowałem tu żadnego przekazu od wielu miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary - do 10/2009 skoryguję zauważone przez Was błędy (i kilka innych - patrzcie na PID-y NTS z 75E ;) ). Do każdego numeru koryguję szereg rzeczy wypatrzonych przez siebie.

 

Co do systemów kodowania - do poprawki z poważniejszych pakietów jest francuski CanalSat - tam faktycznie jest sporo rozbieżności. Reszta powinna się raczej zgadzać, do 9/2009 zrobiłem dogłębną analizę Sky Deutschland, więc zarówno ścieżki dźwiękowe, jak i teletekst i kodowanie powinny się w 100% zgadzać.

 

Największy ból jest ze ścieżkami dźwiękowymi i teletekstem - tu jeśli nadawca zmieni coś w trakcie (na 99% większość wymienionych wyżej pomyłek jest związana z późniejszymi zmianami), to nie zawsze udaje się to wyłapać i skorygować. Tabele nie są robione automatycznie, a w 100% ręcznie, więc każdą zmianę aby ją dodać, muszę wypatrzeć, a zmiany w kwestii ścieżek dźwiękowych, czy teletekstu nie wpadają w oko tak łatwo. Znowu dogłębna analiza do każdego numeru transpondera po transponderze zajęłaby zbyt dużo czasu. Dlatego ścieżki i teletekst mogą wymagać pewnych korekt, staram się co wypatrzę - poprawiać.

 

Co do ESPN Classic: znaczy się on jest po polsku? Bo prawdę mówiąc, to go nigdy nie oglądałem, ale wydawało mi się, że nie tłumaczą programów i wszystko idzie po angielsku (dlatego w bieżącym numerze wywaliłem kolor zamiast przeprawić GB na PL).

 

Supreme Master TV - trochę naciągany PL - przestaną tłumaczyć to będzie jak z BYU TV z 15W... Ale mogę dodać.

 

Co do tabel - mam też coś dla Was - proszę rzućcie okiem i chciałbym usłyszeć Wasze komentarze na temat takiego sposobu prezentacji danych (to DEMO, więc nie jest zbyt dopracowane - efekt mojej dzisiejszej całodziennej dłubaniny):

[link usunięty, w dalszej części tematu mój post z nowszą wersją]

 

Jest to przykładowa strona przetworzona na bazie 9/2009 na nieco inny układ - 3 łamy zamiast dwóch. Ma pewne plusy i minusy. Plusy to zastosowanie nieco większej czcionki i większych odstępów między wierszami, dzięki (w połączeniu z przepisaniem nazw kanałów) czemu całość powinna być bardziej czytelna. Część danych, jak częstotliwości, polaryzacje, SR i FEC nie są dublowane niepotrzebnie. Minusy: jest bardziej tłoczno, jest problem z umieszczaniem kanałów SCPC, które marnują więcej miejsca, po trzeba im dać dodatkową linię na częstotliwość i kolejną jako odstęp od następnego kanału/pakietu. Chciałbym aby parę osób (mile widziani stali czytelnicy, którzy mają odniesienie do obecnego układu) ocenili, czy warto coś takiego robić, czy nie oraz podzielili się uwagami. Pytam, bo przetworzenie tabel na taki kształt będzie wymagać ok. dwóch tygodni ciężkiego dłubania, a dodatkowo jest sporą zmianą, nie odwracalną w łatwy sposób - nie mógłbym wrócić do obecnej formy prezentacji.

 

Oprócz tego: jeśli macie koncepcję, jak możnaby ograniczyć zużycie miejsca w tabelach i macie pomysł na prezentację - jestem otwarty na uwagi w tej kwestii. Może wspólnie udałoby się nam wypracować lepszy schemat danych.

 

Myślałem też, aby zamiast legendy zbiorczej na koniec - dodawać legendę do każdej strony, ale obejmującą wyłącznie oznaczenia z tej konkretnej strony.

 

PS: Na stronie demonstracyjnej nie widać oznaczeń teletekstu - akurat żaden kanał go nie emituje. Ale miejsce jest zostawione - po wersji językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ESPN Classic: znaczy się on jest po polsku?

Tak, ESPN Classic nadaje wybrane pozycje programowe po polsku. Kiedyś było ich niewiele, teraz jest więcej.

 

Co do wykazu to nie chce mi się to demo odpalić. Wyskakuje komunikat "Ta przeglądarka nie może odkodować tego dokumentu". Mimo tego, że nie widzę nowej propozycji to ja bym nic nie zmieniał. Mnie się podoba tak jak jest, już się przyzwyczaiłem do takiego wyglądu wykazu. Jedyne co bym zmienił to przywrócił przedstawianie częstotliwości, które są zawartością dublowane z innymi częstotliwościami. Teraz jest tylko odnośnik, że na danej częstotliwości jest to samo co na innej. Jeśli się to odbywa w obszarze jednego satelity to ok, ale jeśli odnośnik jest do innego satelity na zupełnie innej stronie to jest to niewygodne. Wydaje mi się, że wiele miejsca się w ten sposób nie oszczędza. Informacja o obecności teletekstu niewiele wnosi, nie będę płakał jak nie będzie publikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu napisałem by nic nie zmieniać. Teraz gdy zobaczyłem propozycję zmian to muszę przyznać, że podobają mi się. Jest bardziej przejrzyście i niepotrzebne cyferki nie śmigają przed oczami. Jestem za.

 

Wracając do spisu z numeru 9/2009:

1. 13 E - 11.623, V, Abu Dhabi Sport ma inny PID video, poprawny to 236;

2. 13 E - 12.207, H, F Men już zakończył nadawanie;

3. 13 E - 12.322, H, K 2 nadaje przez cały dzień a nie tylko w godzinach 7:00 - 9:00 i 17:00 - 19:00;

4. 13 E - 12.476, H, Air Box już tu nie nadaje, a już na pewno nie po polsku;

5. 42 E - 11.898, H, antena 110 cm centralnie wycelowana w Turksata i brak odbioru. Jeśli ta częstotliwość jest aktywna to konieczne jest oznaczenie jej gwiazdką;

6. 42 E - 11.981, H, tu również potrzebna jest gwiazdka bo sygnał jest na skraju odbioru;

7. 42 E - 12.729, H, kolejna częstotliwość, która powinna być z gwiazdką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga: co do FMen - przekaz wyłączono 1 września. Tabele były oddawane do druku 26 sierpnia, jak jeszcze nadawał, więc kanał siłą rzeczy w tabelach jest. Tak samo PID Video Abu Dhabi Sports - zmiana z 31 sierpnia, czyli też po oddaniu do druku. Takich różnic nie trzeba zgłaszać, bo zostanie to poprawione przy standardowej aktualizacji ;) Aczkolwiek dziękuję - odnotowane.

 

Niestety druk wprowadza konieczne i nieuniknione opóźnienie. W pewnym niewielkim procencie tabele się dezaktualizują zanim trafią do rąk czytelników. Tego nie da się przeskoczyć i dotyczy to zestawień kanałów TV Sat publikowanych w formie drukowanej w każdym tytule dostępnym na rynku zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Mimo wszystko tabele są ostatnim materiałem oddawanym do druku, więc są tak bardzo aktualne, jak tylko technicznie mogą być ;)

 

Co do układu - czekam na dalsze komentarze od innych użytkowników. Nie ukrywam, że czas nagli, bo na wprowadzenie zmian będę musiał mieć dużo czasu i będzie to ciężkie zadanie. Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać kwestię przykładowo kanałów SCPC, aby w nowym układzie nie "marnowały" tyle placu? ;) Burza mózgów mile widziana ;) Samo DEMO nie jest wiążące - nie obiecuję, że zdecydujemy się to wprowadzić - wiele zależy właśnie od usunięcia wspomnianych wyżej minusów.

 

Kolejna koncepcja: PID-y zaraz po nazwie, następnie język, teletekst i kodowanie. Ponieważ teletekst nie wszędzie jest dostępny - kodowanie zyska nieco dodatkowego "ekstra" miejsca i tylko w przypadku dostępności TXT będzie go mniej. Być może na jutro spróbuję zrobić jeszcze jedno DEMO, nieco bardziej dopracowane (o ile w redakcji zapadnie decyzja, że kontynuujemy temat, jeśli nie - odłożymy to do jednego z przyszłych numerów, gdzie uda się wygospodarować odpowiednie zasoby czasowe, aby dokonać zmian).

 

Dodam też, że z uwagi na samą logikę aplikacji do składu, wykorzystywanej w redakcji nie zaszalejemy zbytnio graficznie. Miałem pewne pomysły, aby ubarwić tabele, dać tło dla transponderów etc. ale przykładowo brak mi czegoś w rodzaju "kotwic", tj. żeby grafika była "zakotwiczona" do jakiegoś miejsca w tekście i przesuwała się razem z nim. Aczkolwiek może tła pod nazwami satelitów możnaby unowocześnić ;)

 

EDIT Do poniższego, żeby nie śmiecić: RAI HD 1 jest nadal, SID=3304 (515/653/515), różnica: zamiast czarnej planszy został sam identyfikator, ale wyszukuje się bez zmian. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...