Jump to content

Przekazy testowe (kanały) w Cyfrowym Polsacie

Recommended Posts

Ciekawe, na transponderze według digitalbitrate.com jest ~20 Mb/s wolnego miejsca...

202-208 to teraz stacje VOD, może się jakoś dogadali i przenoszą je tam? :P

Swoją drogą CP miał mieć jakiś nowy transponder, na tym testowali i teraz cisza.

Edited by Misiek.

Może jednak VIMN na chwilę się tu pojawił i zaraz się zwinie. Albo to jest jednak cały czas tr Polsatu, a VIMN tylko wynajmuje u nich miejsce. Powiedzieli by  kiedyś wprost o co tu chodzi z tym całym ich wynajmowaniem tr, a nie robią jakieś dziwne kombinacje.

Ja mam coś lepszego: te testy to może być zapowiedź uruchomienia ich nowego transpondera, ale dla niepoznaki dali parametry ich testowego tp. :)

Też mam takie przeczucie. Całkiem możliwe, że VIMN znów się przeniesie, a ten 12015H to właśnie nowy tr. CP.

Nie rozumiem... 12015 to transponder CP czy VIMN??? :)

Pytanie o tyle jest zasadne, bo dla mnie testy 202-208 oraz X1 i X2 są bez kompletnego sensu...

Z sensem czy bez , to mogą testować co chcą.

Bez powodu nie testują.

@Gebius Nikt nie ma - już było tu wyjaśniane - test na kanale 521 został od dawna po starych parametrach AXN Spin HD z 10,834 GHz, pol. V. Teraz nc+ wstawiło tam Eurosport 5 HD i przypadkowo dane się pokryły, przez co ładuje się np. EPG. Ale szyfrowania nie ma, dostępu nie będzie.

Nie będę zaskoczony, jeżeli w miejscu tych testów pojawią się kanały obecne już na innych transponderach CP, ponieważ jednych z głównych celów nowego transpondera ma być odciążenie pozostałych, co w efekcie ma poprawić jakość dostępnych na nich kanałów.