Jump to content
Jacor

Przekazy testowe (kanały) w Cyfrowym Polsacie

Recommended Posts

Pojawiły się dwa przekazy testowe Polsatu Music w SD i HD. Stacje meldują się jako DHMP i DHMP1 na pozycjach 994 i 996.

Polsat1 :?:  a co to za kanał miałby być?

Ty... ale on miał zaświecić prawie dwa lata temu :!:

Skoro Polsat 1 nadawany jest na sat to mogliby dać uprawnienia i na listę w dekoderach. Skoro kanał nadaje i zajmuje miejsce na sat, to zastanawiam się co im szkodzi dać uprawnienia, pomimo tego że to kanał dla Polonii zagranicą.

Nie, bo to nie jest kanał przeznaczony dla naszego kraju. :P

Dokładnie tak, Powinni udostępnić także Polsat 1, dla abonentów Cyfrowego Polsatu nawet za dodatkowa opłata bym go z chęcią wykupił.

Ale po co? Ramówka przypomina Polsat 2 i Super Polsat. 

I dziwota później, że taki SuperPolsat z masą powtórek ma dobrą oglądalność.

Dodatkowa opłata za Polsat 1 to absurd jakiego od dawna nie słyszałem :D

Edited by mingo

Przecież Polsat 1 nadaje już od ponad półtora roku, od 18 grudnia 2015 r. 

Skoro to jest kanał przeznaczony dla Polonii, to dla niej jest dostępny. Identycznie jak iTVN i iTVN Extra.

Skoro Polsat 1 nadawany jest na sat to mogliby dać uprawnienia i na listę w dekoderach. Skoro kanał nadaje i zajmuje miejsce na sat, to zastanawiam się co im szkodzi dać uprawnienia, pomimo tego że to kanał dla Polonii zagranicą.

Tylko że nie ma żadnego potwierdzenia, że Polsat 1 jest nadawany w tym miejscu.

Dokładnie tak, Powinni udostępnić także Polsat 1, dla abonentów Cyfrowego Polsatu nawet za dodatkowa opłata bym go z chęcią wykupił.

Po co? Żeby oglądać to samo co jest na Polsacie i Polsacie 2?

Na pozycji nr. 888 pojawił się test o dziwnej nazwie ''Kanema woyesa''. Sat Kurier pisze, że to może być TVO. 

Edited by Barti
Przeniesiono post do bardziej odpowiedniego wątku.

Ale z tych techników dowcipnisie ;)

Jak nie wczorajszy test, to dzisiejszy. Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji :)

Trochę się już technicy wycwanili.

Kiedyś po nazewnictwie testu mozna było odgadnąć co to będzie.

A teraz jest zabawnie  :wink:

Poczekamy to się przekonamy - ale rym  :curious:

Edited by czytnik

No i jeszcze jeden test nam się pojawił na nowym transponderze - ktoś tu bardzo lubi się z nami droczyć :)

Musieliby chyba jeszcze coś innego zaproponować, a póki co na to się na razie niestety nie zapowiada a szkoda bo Cyfrowy Polsat ma pewne braki jeżeli chodzi o ofertę programową. Bardziej ciekawi mnie za to co będzie za te plansze na nowym transponderze słonecznej platformy satelitarnej :)

E tam - ja to uważam za mega pozytywną akcję - miła odmiana na "smutnych" numerowanych testów itp. Poza tym IMHO świadczy to o świetnej atmosferze pracy w CP, że mogą sobie tak śmieszkować :) Jak dla mnie - szacun :) Fajna zabawa, a wiadomo, że wcześniej czy później to i tak wyczyszczą ;)

Na razie mamy:

Kanema woyesa - test wideo (cziczewa) na tp. 74

yesani phukusi latsopano - wypróbuj nowy pakiet (cziczewa) - tp. 65
Qagela ukuthi kuzoba yini lapha - zgadnij, co tutaj będzie (zulu) - tp. 65
Uhlelo olukhulu - świetny program (cziczewa) - tp. 65

:)

Z mojej strony szacun dla osób, które to wymyśliły :) Jako osoba lubiąca śmieszki - jestem zachwycony :D

Poza tym widzę, że mimo wesołych nazw testy nie są bezcelowe, bo na transponderze 65 jest i test dźwięku AAC i część z plansz jest w tej chwili w 1080p.

Poza tym widzę, że mimo wesołych nazw testy nie są bezcelowe, bo na transponderze 65 jest i test dźwięku AAC i część z plansz jest w tej chwili w 1080p.

Przekaz 1080p odbierze chyba tylko Evobox. A który odbiornik od CP odbierze fonię AAC? To może nam pomóc w rozwikłaniu zagadek.

Ogólnie to się da sprawdzić, bo dekodery pozwalają na wyszukiwanie, jeśli za szybko tego nie zgaszą, to jeszcze dziś uda mi się to sprawdzić i na Evoboxie i na czymś innym od CP ;)

Myślę, że warto skorzystać z okazji i sprawdzić sobie też inne tunery kto co ma - czy macie dźwięk na CP Test 2 oraz obraz na tych testach z tp. 65 (poza Qagela..., on jest w 1080i) - wiedza ta może być kiedyś przydatna ;)