Skocz do zawartości

Problem z zegarem w Samsungu dsb-s305g


dacyb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele zależy od tego na jakim kanale wyłączasz tuner. Niestety w praktyce nadawcy różnie podchodzą do problemu czasu i nie zawsze emitują GMT; choć powinni.

 

Przykładowo źle czas jest podawany na:

- tp. 130 (11.117V) - różnica + 4 minuty

- tp. 134 (11.200V) - różnica + 3 minuty

- tp. 11 (11.411H) - różnica + 2 godziny :shock:

- tp. 157 (11.642H) - różnica + 1 godzina :shock:

- tp. 50 (11.727V) - różnica + 2 godziny :shock:

- tp. 51 (11.747H) - różnica + 4 minuty

- tp. 53 (11.785H) - różnica - 30 minut :shock:

- tp. 69 (12.092H) - różnica - 5 minut

- tp. 78 (12.265V) - różnica - 3 minuty

- tp. 81 (12.322H) - różnica + 1 minuta

- tp. 83 (12.360H) - aktualnie wogóle nie jest emitowany czas - brak PID TDT :shock:

- tp. 87 (12.437H) - różnica - 11 minut

- tp. 88 (12.460V) - różnica - 1 minuta

- tp. 89 (12.476H) - różnica + 2 minuty

- tp. 97 (12.654H) - różnica + 8 minut

- tp. 98 (12.673V) - różnica + 13 minut

 

Jak widać są mniejsze i większe przekłamania, a to nie wszystko - sprawdzałem tylko wyrywkowo.

 

Tuner odczytuje czas z ostatnio oglądanego kanału (czyli z ostatniej częstotliwości, na jakiej tuner pracował, bo czas jest wspólny zawsze dla wszystkich kanałów z danej częstotliwości). Wystarczy, że zaczyta z błędem i zaczynają się schodki... Do tego czas nie jest odczytywany natychmiast - to także zależy od nadawcy - przeważnie trzeba dać tunerowi koło minuty, aby zaktualizował czas na danym kanale, po zmianie częstotliwości.

 

Obecnie prawidłowe ustawienie to GMT +2h.

 

Napisz czy sytuacja dotyczy wszystkich kanałów i jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybadałem sprawę na transponderach Polsatu - aktualnie tp. 132 (11.159V) podaje czas poprawnie, a tp. 74 (12.188V) i tp. 79 (12.284H) podają poprawnie czas GMT, ale błędnie TimeOffset, co mogłoby w efekcie dać - 1 godzinę, no ale nie 45 minut. Jest źle nawet czekając dłużej np.: na Polsacie zostawiając tuner na 5 - 10 minut?

 

@jupi - zegarek to ma każdy, bo zegar jest potrzeby też choćby do EPG w tunerze :P Nie każdy ma wyświetlacz na którym może ten zegarek pokazać ;) Akurat Samsung jest bez wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydarzyło się coś szczególnego, że zaczął tak świrować, czy bez jakiejś zauważalnej przyczyny?

 

Obawiam się, że nie będzie innego wyjścia jak próbować dzwonić na infolinię, lub iść do dystrybutora, od którego zakupiono odbiornik, aby podjął działania mające na celu wymianę wadliwego egzemplarza, ponieważ winny może być albo tuner, albo błąd w czasie na satelicie. Ta druga ewentualność po zbadaniu odpada - zostaje tuner :(

 

Można jeszcze dać mu reset do ustawień fabrycznych, następnie ustawić na Polsat, wtyczkę z prądu - jeśli po tym koktajlu będzie nadal błąd - nie ma wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, działa. Chciałem koniecznie uniknąć powrotu do ustawień fabrycznych żeby nie stracić ustawionych kanałów więc przed resetem wyciągnąłem kartę i pozostawiłem odbiornik na dłużej bez zasilania. Po włączeniu wszystko działa ok. Dzięki wielkie za poświęcony czas.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam po raz pierwszy na forum

Mam nastepujacy problem ,dzis odebralem nowy tuner POLSATU podlaczylem do TV ,wszytsko gra ,oczywiscie antena lezy jeszcze pod szafa ,chcialem rozpracowac sobie tylko menu ,lecz przypadkowo wcisnolem opcje przywracania ustawiem fabrycznych,wiec tym samym stracilem cala liste kanalow i Bog wie co jeszcze ,i moje pytanie co teraz czy, zaprogramuje programy jakos recznie ,czy ktos musi wgrac polsatowy soft od nowa ??Czy jeszcze odzyskam te liste ,co robic :( Prosze o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, działa. Chciałem koniecznie uniknąć powrotu do ustawień fabrycznych żeby nie stracić ustawionych kanałów więc przed resetem wyciągnąłem kartę i pozostawiłem odbiornik na dłużej bez zasilania. Po włączeniu wszystko działa ok. Dzięki wielkie za poświęcony czas.

pozdrawiam

 

Miałem kiedyś podobny problrm. W moim przypadku na tym samym dekoderze zrobiłem tak, że ustawiłem na tp. Polsatu i wyłączyłem wtyczke z sieci na ok.3 minuty. Po załaczeniu zegar wrócił do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...