Skocz do zawartości

Odbiór MPEG-4 AVC, Sprzęt ,Kodowanie,


Rekomendowane odpowiedzi

Emisje w MPEG-2 są nadal prowadzone, więc są odbiorniki - w czym problem? Jak ktoś nie wie co kupuje, to będzie płakać i to nie mój problem - gdy się ktoś mnie pyta - zawsze informuję, jaka jest sytuacja.

 

Co do postu @viperx1 - różnimy się - Ty chcesz zrobić cyfryzację szybko, po łebkach, nie myśląc o przyszłości. Ja wolę, żeby przeprowadzono ją nie koniecznie najszybciej, ale najlepiej mając na uwadze skutki w przyszłości - już teraz można obserwować, że wybór kompresji był dobry - w jednym multipleksie dostępne są wszystkie tematyczne TVP, a drugi multipleks trzyma Polsat, TVN i TV 4 i jeszcze jest miejsce. Chciałby to zrobić w MPEG-2 to już zostalibyśmy zablokowani.

 

Serwis to nie jest żaden hamulec, tylko myślenie przyszłościowe - zdechniesz bez tej cyfrówki. Umierasz? Gonią cie? Nie - więc przestań [beep]olić. Wszystko jest na dobrej drodze, aby wkrótce wprowadzić dwa modele - jeden z HD, jeden bez, o czym już pisałem. Dzięki uprzejmości kilku dobrych osób z TP EmiTel i naszych testach udało się potwierdzić działanie pewnych odbiorników (a jest to tym bardziej ważne, bo później coś nie będzie działać, to oczywiście wyskoczy @viperx1 ze swoimi sloganami, że były testy, a coś nawala).

 

A co z tego, że w Czechach mają MPEG-2 (i to nie we wszystkim - nie ściemniać - już było o tym, że nie wszystkie multipleksy w Czechach będą miały MPEG-2). W MPEG-4 w Norwegii uzyskano już pokrycie 85% w MPEG-4, Słowenia jakoś nie rozpacza nad sprzętem, tylko jasna decyzja: https://satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&id=38501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale chyba żartujesz z tą sprzedaża podstawek pod kwiatki z MPEG-2?

Wyglądasz na hipokrytę cieszysz sie z MPEG-4, jednoczesnie nie widzisz problemu w opróźnianiu magazynu ze szmelcu MPEG-2 i wciskaniu NIC NIE WARTEGO złomu klientom. Jak dla mnie to śmierdzi. A może nie sprzedajacie MPEG-4 bo na magazynie są MPEG-2 które trzeba wcisnac [beep]om ? Piekną ma polityke ten wasz hollex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, bo chyba nie rozumiesz - ostrzegamy klientów przed zakupem, ale jak ktoś chce teraz TVP Sport z Wisły i MIMO, że go ostrzegam, że nawet jutro go mogą wyłączyć - chce kupić - to co mnie to obchodzi? Zapytaj na Allegro po co sprzedają MPEG-2 i zapytaj producentów TV po co sprowadzają do Polski TV z DVB-T/MPEG-2. Jak ktoś chce - klient nasz pan. Teraz jasne?

 

Jednocześnie mamy rozwiązania tymczasowe dla TESTÓW MPEG-4 i prowadzimy działania mające na celu sprowadzenie rasowych odbiorników DVB-T/MPEG-4. I to wszystko na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz gdzieś tu ostrzeżenie ?

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=55&id=422

Bo ja nie widze, wręcz przeciwnie. I tyle na temat.

 

A MPEG-4 jest nam potrzebny jak dziura w moscie chyba ze dla hollexa drozsze odbiorniki wieksza marża i kasa. Pisanie o ograniczonej pojemnosci to jakis kosmiczny zart mamy miejsce 35 kanalów MPEG-2.

 

A plan przejscia na cyfre w postaci jednego multipleksu na najblizsze 7 lat uznaje za niesmaczny zart ze strony UKE i KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się słabo przyglądasz - pisze: Informacje dodatkowe na https://satkurier.pl w dziale DVB-T.

 

Wystarczy zajrzeć, poczytać i wszystko jasne - od tego są też linki poniżej, aby poczytać. W samym opisie też pojawia się informacja MPEG-2 - to wystarcza.

 

Zawsze kupując należy nieco poczytać o tym, co się nabywa - informacje są.

 

A MPEG-4 jest nam potrzebny, bo już teraz testy pokazują, że mamy więcej kanałów niż miejsca. MPEG-2 to samobójstwo i śmierć dla DVB-T.

 

Koniec dyskusji na ten temat - albo wracamy do pierwotnego tematu, albo zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale te odsyłanie klienta z problem podstawki do herbaty na jakies strony nazwe zartem. Ale mam nadzieje ze ktos ci kiedys sprzeda

taki szmelc w dziedzienie o ktorej nie masz pojecia.

A bzdury o smierci DVB-T z MPEG-2 to jakis zart ? Wszyscy sie mieszcza a u nas 35 kanałow telewizyjnych mało ? Zartujesz prawda ?

Prosze cie nie kpij z ludzi takimi frazesami z "mpeg-4 konsorcjum"

bo wezme cie za dobrze opłacanego lobyste który chce naciagnac 20 mln gospodarstw na dużą kase. MPEG-2 mozna bylo uruchomic juz dawno i bylibysmy w polowie wylaczania analogu a tak w d&%* jestesmy.

Czekamy na mityczne MPEG-4 po czym okazuje sie ze na 8 lat dostaniemy oferte analogowa w innym opakowaniu. To sa kpiny. Na dodatek za te analogowe kanały w innym opakowaniu zamiast 100zl zapłacic mamy 400zl.

Ja rozumiem hollex czy ADB wietrza kupe kasy tylko czemu znowu chce sie okradac ludzi z kasy w ramach "nowoczesnej nowoczesnosci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na jakieś strony, a do konkretnych informacji.

 

"Wszyscy sie mieszcza a u nas 35 kanałow telewizyjnych mało ? Zartujesz prawda ?"

 

Czytasz co wypisujesz?

 

W Niemczech do tej pory nie wszystkie landy mają po 3 multipleksy. Ile lat już to "tanie" MPEG-2 wprowadzają? I co im z tego wychodzi? Że mają w porywach po 12 kanałów ciskanych i dzielonych między sobą, bo nawet dla nadawcy publicznego brakuje miejsca. W MPEG-2 uruchomilibyśmy i skończylibyśmy z ofertą skromniejszą niż w analogu.

 

Tym czasem Norwegia ma 85% pokrycia w MPEG-4, więc mimo wykorzystania podobno drogiej kompresji jakoś się udało - jak się chce to można, tylko że w kraju u nas mamy takie marudy, które skutecznie zahamowały proces cyfryzacji - już dawno MPEG-4 byśmy wprowadzili w Polsce, bo było wszystko - i urządzenia nadawcze (a miało niby nie być) i odbiorcze (też miało nie być). Wszystko jest, tylko są osoby celowo blokujące cyfryzację w MPEG-4 (zapewne producenci odbiorników MPEG-2).

 

Zgodnie z zapowiedziami temat zamykam - nie można na tym forum normalnie dyskutować, bo co chwilę prowokujecie do waśni, nie mając oczywiście racji.

 

Proces ruszył na szczęście, brakuje tylko oficjalnego potwierdzenia i zaczynamy - żadni malkontenci hołdujący przestarzałym technologiom już więcej hamować cyfryzacji nie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...