Skocz do zawartości

Odbiór MPEG-4 AVC, Sprzęt ,Kodowanie,


Rekomendowane odpowiedzi

mam kilka kodeków AVC na kompie (Nero, Quick Time, Ateme i tak dalej) ale żadna aplikacja nie dekoduje video. Mam MEDIONA na USB - program dołączony - PowerCinema wyszukuje kanaly w MPEG4, ale dekoduje tylko fonie, DVBViewer z kolei mimo że teoretycznie powinien obsługiwać AVC na 100% - nie wykrywa w ogole kanałów w MPEG4....

 

jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa. Do nadajnika mam ok. 90 km (kierunek Głogów). Antena to Telkom-Telmor ARS-860P25. Odbiór wszystkich kanałów w MPEG2 na Sony Bravia idealny. Kanały TVP telewizor też znalazłi zapisał. Dźwięk jest obrazu w MPEG4 oczywiście nie ma bo nie mam jeszcze modułu z MP4. Może podrzucę fotki na forum jak znajdę czas

 

o kurka No widzę że ten nadajnik będzie miał bardzo dobry zasięg 90 km i taki signal level . No to pozostaje czekać jeszcze na sygnał jakiegoś testera z Wrocławia .Jeśli tam Śrem dociągnie przy 50 KW to będzie szacunek dla inzynierów z Emitela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadawali z Żórawiny (odległość 30 km) to na tej zbiorczej miałem ponad 90% sygnału. A na kawałku drutu około 60% i grało!

To i tak słabo jak na taki dystans ;p Żurawina to dość słaby nadajnik ;> spróbuj jakoś lepszą antenę załatwić ;p Bo jak do Rawicza dochodzi do 100% to do nas też coś powinno dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem w tym watku: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=295&start=240, ale skierowano mnie tu, a więc mieszkam w mieście o współrzędnych 17°26' E - 51°41' N położonym jest w południowej części województwa wielkopolskiego. Do nadajnika w Śremie mam jakieś 60 KM.

 

Jaką antenę muszę zakupić, aby cieszyć się bez problemowym odbiorem kanałów POT i TVP w DVB-T. Co polecacie, bo ja w tym temacie anten nie mam żadnego doświadczenia.

 

Do komputera planuje zakupić taką kartę: Leadtek WinFast DTV Dongle http://pclab.pl/art20310-8.html w postaci klucza USB, która odbierze sygnał w MPEG-2 i MPEG-4 AVC przy pomocy kodeków odpowiednich i programu DVB Viewer.

 

Myślałem też o Medion USB z Allegro.pl, ale znajomy zakupił i miał kłopot z odbiorem kanałów z kablówki.

 

Edycja RafiX: To tamte zapytanie wywaliłem do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komputera planuje zakupić taką kartę: Leadtek WinFast DTV Dongle http://pclab.pl/art20310-8.html w postaci klucza USB, która odbierze sygnał w MPEG-2 i MPEG-4 AVC przy pomocy kodeków odpowiednich i programu DVB Viewer.

 

Myślałem też o Medion USB z Allegro.pl, ale znajomy zakupił i miał kłopot z odbiorem kanałów z kablówki.

 

Na tym ci nie pójdzie. WinFast to nie najlepszy wybór. U mnie jakość jak w 352x288! :evil: Kup odbiornik DVB-T na USB a najlepiej AirStar 2. SkyStary i AirStary cieszą się dużą popularnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę emitel aby jeszcze poprawił dżwięk na k39 i powrócili do ustawień z pierwszych dni testów , bo neotion sie nie wyrabia i dżwięk rzęzi.

@RAPIOTR. Jaki masz ten moduł CI Viaccess czy Conax? Gdzieś na jakiejś francuskiej stronie( tylko już nie pamiętam gdzie) wyczytałem, że Viaccessy z NP4 mają problemy z dźwiękiem a te oryginalne od Neotiona nie. O Conaxie nic nie pisało ale chyba zaryzykuję jego kupno w Hollexie. Jak będzie "rzęzić" to sprzedam i kupię Neotiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...