Skocz do zawartości

PR1 czy Jedynka?


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak stacja chce (czy ktokolwiek inny), to niech sobie używa nazwy potocznej wymyślonej przez siebie czy też słuchaczy/widzów. Uproszczenie nazwy ma pomóc w promowaniu kanału, czy tez aby była prostsza w zapamiętaniu, mowie. Nic w tym złego.

Jednak w artykułach prasowych czy też wykazach powinno się podawać nazwę z "urzędu", a potoczną nazwę pisać w cudzysłowiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pitter, Palikot i Mr. Orbita nie łamią regulaminu oznacza to, że można cytować post pod którym bezpośrednio odpowiadamy. Ciekawe... myślałem, że jest inaczej.

 

Poza tym zgadzam się z Palikotem. Jak im się nie podoba nazwa Program Pierwszy i taka jest trudna do zapamiętania, to niech zmienią na Jedynka i będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem się i nie mam racji. Przepraszam wszystkich, których wymieniłem jeśli poczuli się urażeni.

 

Polskie Radio nie może się zdecydować jak nazywają się jej stacje a ludzie z Canal+ nie wiedzą jak wymawia się nazwę ich stacji. Ile to razy słyszę Kanał + i to od tylu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam, że zajmujecie się głupotami. Co to za różnica czy będziemy mówić "Jedynka" czy "Polskie radio program pierwszy". I nie ważne co jest w koncesji, to tylko głupie papierki. Czy ktoś na Polsat mnówi: "Telewizja Polsat" ?? Nie wszyscy mówią po prostu Polsat.

 

Koncesyjna nazwa powinna być też w RDSie. Ze stacji Polskiego Radia ten warunek tylko spełniają Program Drugi i stacje regionalne.

 

 

Przesyłanie informacji w RDS nie jest obowiązkowe i mogą tam sobie pisać co chcą. Np. Radio Wrocław (tak, tak, nikt nie mówi Polskie Radio Wrocław) nadaje w RDS: "Na cały Rock!" i telefon do studia. Dyskusja jest całkowicie bezprzedmiotowa, i nie wiem w ogóle o co tyle hałasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam, że zajmujecie się głupotami. Co to za różnica czy będziemy mówić "Jedynka" czy "Polskie radio program pierwszy". I nie ważne co jest w koncesji, to tylko głupie papierki. Czy ktoś na Polsat mnówi: "Telewizja Polsat" ?? Nie wszyscy mówią po prostu Polsat.

Koncesyjna nazwa brzmi Polsat. A przedmiotem wątku nie są głupoty, tylko próba wyjaśnienia nieścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...