Skocz do zawartości

PR1 czy Jedynka?


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest oficjalna nazwa i na ich stronie www in na antenie jej używają:

 

- Jedynka to pierwszy program Polskiego Radia. Od nas zaczęło się w Polsce Radio i dzięki nam trwa, rozwijając się cały czas.

 

Jedynka ze swej natury, z racji swej społecznej służby, jest wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego dla naszych Słuchaczy.

 

Jedynka to nie tylko informacja, to także publicystyka, krajowa i zagraniczna, publicystyka pogłębiona, nie pozwalająca na to, by Słuchacze pozostali sami z informacją o wydarzeniach, których przyczyny i skutki mogą być dla nich niezrozumiałe.

 

i programy: Rozmowy w Jedynce, Rozmowy w Jedynce, Z kraju i ze świata - wiadomości Jedynki, Muzyczna Jedynka.pl, Wieczór z Jedynką itp.

 

Gdzie by nie popatrzył to wszędzie Jedynaka :wink: widocznie dawno tej stacji nie słuchałeś

 

 

P.S Dlaczego moderatorom wolno cytować post po postem a innych użytkowników się za to napiernicza :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Ale, Burli, zauważ, że w południe w PR1 mówią, że można ich odbierać na platformie Nowa Cyfra+.

Kiedyś - stosunkowo jeszcze niedawno - przy zapowiedzi "...na platformie Nowa Cyfra+" - dodawali - i na platformie Cyfrowy Polsat. Ciekawe, co się takiego stało, że teraz, o platformie Cyfrowy Polsat, wielka ciiisza. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

1) Palikot - to, że jesteś administratorem nie oznacza, że wolno łamać Ci regulamin. Nie jesteś świętą krową.

2) Jak nie znasz się na temacie to nie udawaj najmądrzejszego na świecie. O pełnej godzinie mówią Polskie Radio Program Pierwszy ale w trakcie różnych programów są też jingle typu "Jedynka Polskie Radio", więc nie twierdź, że tak nie jest. Tak samo jest w Programie 3, na innych nie wiem. W Programie 3 był jingiel "Trójka, Program Trzeci" - to już według mnie absurd. W Polskim Radiu dziennikarze i prezenterzy są przeciwni używania potocznej nazwy, którą wprowadził jeden z poprzednich prezesów (nie pamiętam który). Jingle jakie powstają nie są zależne od nich i stąd te rozbieżności. Jestem za używaniem prawdziwej nazwy Program Pierwszy, a Jedynka to można sobie przy piwie mówić.

W TVP jest przecież tak samo. O TV 4 i TVN Siedem nie wspomnę, ale oni nie są finansowani z moich pieniędzy to niech robią co chcą. Denerwuje mnie jednak jak niektórzy dziennikarze, również Sat Kuriera, chcą być tak bardzo do przodu i powtarzają w swoich newsach "Czwórka", jako oficjalna nazwa stacji.

 

Co do komunikatu o odbiorze Polskiego Radia przez satelitę. Ten komunikat wisi przed wejściem do studia Programu 1. Wydaje mi się, że te nieprawdziwe informacje, które są codziennie podawane wynikają z tego, że nikt przez tyle lat nie zmienił tego komunikatu na aktualny. To, że Cyfra +, która jest sponsorem Lata z Radiem, nie reaguje, że nazwa jej platformy jest nieaktualna to dziwne. To, że Cyfrowy Polsat nie reaguje to się nie dziwię bo nawet Music Box Italia nie skasowali z listy kanałów w trakcie jej zmiany. Chyba nie zauważyli, że nie ma go od roku co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie jednak jak niektórzy dziennikarze, również Sat Kuriera, chcą być tak bardzo do przodu i powtarzają w swoich newsach "Czwórka", jako oficjalna nazwa stacji.

 

Bo teraz to jest oficjalna nazwa kanału - zapraszam na http://www.tv4.pl. Ba, jeśli dobrze pamiętam to raz za to, że nie użyliśmy nazwy "Czwórka" zwrócono nam uwagę.

 

Gwoli wyjaśnienia: Palikot jest nie administratorem, a moderatorem, a łamania regulaminu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz to jest oficjalna nazwa kanału - zapraszam na http://www.tv4.pl.

To nie jest oficjalna nazwa, tylko "potoczna". Oficjalna to ta, która widnieje przy koncesji, czyli TV4.

 

Tak samo w przypadku radiowej "jedynki", gdzie "jedynka" jest nazwą potoczna, "łatwiejszą" do zapamiętania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...