Skocz do zawartości

Zdjęcie

PR1 czy Jedynka?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3842 postów
  • Od: 16 sie 2006
  • LokalizacjaPlatforma Obywatelska

Napisano 05 czerwiec 2007 - 10:16

Zastanawiam się, co to za stacja "Jedynka". Nie ma takiej.
Zasięg PR1 rzeczywiście chyba już bije na głowę największych komercyjnych konkurentów.
Kto jątrzy, kłóci się i nic nie wnosi do tematu, zostaje przyjacielem forum SK. W związku z tym nie przyznaję się do tego, co tu robiłem oraz do obecnej rangi. Nie chcę firmować sobą głupoty.

#2 mh_misiek

mh_misiek

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1920 postów
  • Od: 14 sie 2006

Napisano 05 czerwiec 2007 - 11:17

Istnieje istnieje bo tak nazywa się ta stacja Polskie Radio Jedynka :D

Dołączona grafika

#3 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 11:27

Dołączona grafika

Pozwoliłem sobie zacytować ten absurd. Logo to logo. A nazwa to nazwa. Logo nie było zmieniane. Na antenie mówią "Polskie Radio Program Pierwszy".
Kto jątrzy, kłóci się i nic nie wnosi do tematu, zostaje przyjacielem forum SK. W związku z tym nie przyznaję się do tego, co tu robiłem oraz do obecnej rangi. Nie chcę firmować sobą głupoty.

#4 mh_misiek

mh_misiek

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1920 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 13:14

To jest oficjalna nazwa i na ich stronie www in na antenie jej używają:

- Jedynka to pierwszy program Polskiego Radia. Od nas zaczęło się w Polsce Radio i dzięki nam trwa, rozwijając się cały czas.

Jedynka ze swej natury, z racji swej społecznej służby, jest wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego dla naszych Słuchaczy.

Jedynka to nie tylko informacja, to także publicystyka, krajowa i zagraniczna, publicystyka pogłębiona, nie pozwalająca na to, by Słuchacze pozostali sami z informacją o wydarzeniach, których przyczyny i skutki mogą być dla nich niezrozumiałe.

i programy: Rozmowy w Jedynce, Rozmowy w Jedynce, Z kraju i ze świata - wiadomości Jedynki, Muzyczna Jedynka.pl, Wieczór z Jedynką itp.

Gdzie by nie popatrzył to wszędzie Jedynaka :wink: widocznie dawno tej stacji nie słuchałeś

P.S Dlaczego moderatorom wolno cytować post po postem a innych użytkowników się za to napiernicza :?: :?: :?:

#5 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 13:20

Posłuchaj Kolego tego, co mówią zaraz po sygnale czasu. Wtedy pogadamy.

#6 mh_misiek

mh_misiek

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1920 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 13:26

Zaglądnij na stronę a sie przekonasz. Wszyscy tej nazwy używają bo lepiej jest mówić Jedynka niż ciągnąc formułę Polskie Radio Program Pierwszy. czas na zmiany.

Widzę, że kolega burli troszkę się denerwuje.

#7 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 13:31

Strona stroną, a nazwa nazwą. Posłuchaj sobie programu o pełnej godzinie i wtedy zabierz głos.

I jeszcze jedno. Dane z KRRiT: Program 1 PR

#8 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 czerwiec 2007 - 13:34

PR 1 właściwie jest na rozjeździe - korzysta i z nazwy PR 1 i z nazwy Jedynka. Podobnie z pozostałymi PR - na Trójce też pojawia się PR 3 :wink:

Nazwy Jedynka, Trójka etc. są łatwiejsze dla słuchaczy - oficjalnie w danych KRRiT jest po staremu.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#9 djclassic

djclassic

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaCzersk/ woj.pomorskie

Napisano 05 czerwiec 2007 - 14:40

Jedynka Polskie Radio Program Pierwszy. Co za tym idzie mozna wymawiac Jedynka lub Program Pierwszy PR. Ale nie "Polskie Radio Jedynka" jak tu ktos napisal :D

#10 fezuj

fezuj

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2935 postów
  • Od: 24 wrz 2006
  • LokalizacjaHej Kujawy - jake cudne...

Napisano 05 czerwiec 2007 - 14:57

@burli - niepotrzebnie sie denerwujesz, każdy wie o co chodzi podobnie jest z RADIEM "Z" potocznie się mówi -"Zetka" , słuchałem "Zetki" a nie "Radia Z"

Barti :!:   -co :?:                     Hot Bird-CP EVOBOX PVR>Samsung UE48JU6000

ty już wiesz co :mrgreen:                  multiroom-CP Hot Bird  HD 5500s>Philips 37PLF5405H

PREMIUM MaX

Pioneer VSX-531K & Taga Harmony TAV-606 v.3   KI PLUS + T2 S2 ,DVB TV Box,DVB-T2, DVB-S2, 4 K, Android 5.1 ,KODI

#11 Piotr

Piotr

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1890 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:35

Słyszeliście o tzw. nazwie zwyczajowej?

#12 Daniel Kucharski

Daniel Kucharski

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 05 czerwiec 2007 - 16:20

@burli - niepotrzebnie sie denerwujesz, każdy wie o co chodzi podobnie jest z RADIEM "Z" potocznie się mówi -"Zetka" , słuchałem "Zetki" a nie "Radia Z"

Obecnie nazwa właściwa to "Radio ZET".

#13 fezuj

fezuj

Forum to mój dom

• Konto zablokowane
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2935 postów
  • Od: 24 wrz 2006
  • LokalizacjaHej Kujawy - jake cudne...

Napisano 05 czerwiec 2007 - 17:37

Chyba wyraźnie napisałem- potocznie się mówi -"Zetka" a właściwa nazwa to oczywiście "Radio Zet" :oops: :oops:

Barti :!:   -co :?:                     Hot Bird-CP EVOBOX PVR>Samsung UE48JU6000

ty już wiesz co :mrgreen:                  multiroom-CP Hot Bird  HD 5500s>Philips 37PLF5405H

PREMIUM MaX

Pioneer VSX-531K & Taga Harmony TAV-606 v.3   KI PLUS + T2 S2 ,DVB TV Box,DVB-T2, DVB-S2, 4 K, Android 5.1 ,KODI

#14 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 10:10

Ja nie uznaję potocznych nazw. Jest nazwa zapisana w koncesji i to ją uznaję za prawidłową.

#15 Łukasz

Łukasz

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 08 czerwiec 2007 - 17:15

To na Polsat nie mów polsat, tylko "Telewizja Polsat" :P

"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne."
ab.jpg

#16 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 08 czerwiec 2007 - 17:54

Nazwa Polskie Radio Jedynka to jest logo, a wymawiają ogólnie Polskie Radio program Pierwszy... takie jest "moje" zdanie... :?

#17 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 19:13

I tu zgadzam się z Kolegą. W końcu ktoś sensownie pomyślał.

#18 piotr-em

piotr-em

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 550 postów
  • Od: 22 paź 2006
  • Lokalizacjaz Lublina

Napisano 08 czerwiec 2007 - 19:26

Ale, Burli, zauważ, że w południe w PR1 mówią, że można ich odbierać na platformie Nowa Cyfra+. Nie ma takiej platformy, więc PR1 nie jest do końca wiarygodny w kwesti nazewnictwa.

#19 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 19:38

W voice tracki nie wnikam. Ale nazwa stacji nie podlega dyskusji.

#20 bogdan425

bogdan425

Zasłużony dla forum

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12658 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 11 maj 2008 - 23:17

Ale, Burli, zauważ, że w południe w PR1 mówią, że można ich odbierać na platformie Nowa Cyfra+.

Kiedyś - stosunkowo jeszcze niedawno - przy zapowiedzi "...na platformie Nowa Cyfra+" - dodawali - i na platformie Cyfrowy Polsat. Ciekawe, co się takiego stało, że teraz, o platformie Cyfrowy Polsat, wielka ciiisza. :roll:
Dołączona grafika

Zawiłości prawa, to również bezprawie
Savoir-vivre'u