Skocz do zawartości

Jakość techniczna kanałów TVP


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam w CP na jakość TVP 1 i TVP 2 jak z Astry :jupi:

 

Nie oszukujmy sie.Z g..na sie bicza nie ukreci.Jakosc kanalow TVP jest srednia,nawet z Astry.Programy nowe,nadawane ze studia,sa dosc dobre.Ale cala reszta to juz zupelnie inny poziom.Widac to wyraznie kiedy sie oglada np Wiadomosci.Obraz ze studia jest ok ale jakosc materialow prezentowanych potem to juz żenada.Obraz jak z VHS.Tak samo jest w przypadku Teleexpresu,czy Panoramy.Po prostu nie dbaja o jakosc filmow,reportazy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie zgadzam sie z toba ,ze programy ze studia sa super ,a reszta materialow ,reportazy ,filmow to juz tragedia.Trzeba poprostu pisac do TVP niech cos z tym zrobia.Moje marzenie jest zeby TVP1,2 z Astry na CP bylo takiej jakosci jak TV Polonia z 10.862 H to juz byloby cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wyjściowa TVP1 i 2 jest całkiem dobra, to naprawdę jest wina samplingu, kodowania i przekazu, że nie wygląda to z cyfrówki tak, jak powinno. Analogowo idzie przecież super, tylko żeby to zobaczyć, trzeba mieć DOBRY analogowy telewizor (i przekaz bezpośredni a nie z cyfrowego dosyłu) :)

TVP Polonia jest kodowana przez TVP a nie przez Cyfrę itp. Zapewne mają lepsze samplery/kodery i pewnie kodują materiał prosto ze studia nadawczego. A inni dostwcy to niewiadomo skąd to biorą...

Poza tym TV Polonia nie ma zniekształecnia (lekkiego rozciągnięcia w poziomie) obrazu, o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To TVP ma jeszcze transponder na Eutelsacie? Myślałem, że już tylko dwa na Astrze...

 

TVP ma jeszcze na Eutelsacie Polonię i przekazy. Ale obraz na Polonii jest gorszy niż na Astrze. Jest bardziej ściśnięty i z czarnymi marginesami po bokach. Ale za to można czasem trafić na niekodowane TVP 1 lub Sport. Coś za coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jest od dawna z TVP. Zauważyłem że np wszystkie lub prawie wszystkie seriale zagraniczne np. Herosi, Lost, Crusoe, Dynastia Tudorów itd... czyli nowe produkcje które są w oryginale w 16:9 a wspaniała TVP nadaje 4:3. Na dodatek wszystkie polskie telenowele czy seriale np. Klan, Plebania, Doręczyciel, Ojciec Mateusz itd... nadają w 16:9 z czarnymi pasami. Czy tak trudno im zakupić nowe seriale zagraniczne w 16:9? Jak ktoś oglądał Crusoe to też widział jak dwa odcinki zostały nadane, jeden był w takiej kopie jak VHS, a drugi po kilku minutach przerwali bo tak jakby taśma im się zwijała. Mam nawet nagrania mpg z satki tego serialu. I nie wiem czy ktoś zauważył, ale np na serialach bo przeważnie to oglądam, filmy rzadko, co jakiś czas takie trzaski(pewnie nie każdy to wyłapie) w dźwięku są, nieraz mniej lub bardziej słychać. Ja oglądam i nagrywam TVP z TNK, nie wiem jak jest w CP choć mam też, TNK ma trochę lepszy obraz i dźwięk w 192kbps, a CP w 160kbps ale pewnie różnicy aż takiej teraz nie ma ale zastanawiają mnie czy te trzaski w CP też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzenie tych słów można przytoczyć, że taka "Dynastia Tudorów" na TVP HD leci w prawdziwym HD. TVP ordynarnie obcina boki obrazu do 4:3. Jak wiadomo 16:9 od 4:3 różni się tylko proporcjami boków pikseli więc takie obcięcie robi niezłą kaszane z obrazem (obniżenie rozdzielczości). Do tego wydarzenia sportowe jak pamiętny mecz polska-Irlandia... Tu już prawdziwy klasyk. Robili go w 16:9, na antenie obcięli do 4:3. Całokształtu tragedii niech dopełni info, że mecz robili z SR 6.1113MS/s FEC 3/4 ~= 8,4Mb/s i w 4:2:2. Jednym słowem więcej nie mogli zrobić żeby s******** ten przekaz na zadanych parametrach (powinni iść z kolorem 4:2:0). Biorąc pod uwagę oglądalność to prawdziwy skandal, nie do pomyślenia w ITI czy CP bo na 99% za taką fuszerkę poleciałyby głowy (w CP to na 100%). Dla odniesienie powiem, że mecze SD w LM lecą standardowo z SR 13.3331 FEC 7/8 kodowanie koloru 4:2:2 ~=21,5Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak podobala sie Wam sie jakosc obrazu TVP1 na CP podczas meczu ,pomijajac gre naszej Kadry ,tragedia i obraz i gra.Przypomne sygnal prawdopodobnie od TVP z Astry z tr.53,a CP nic sobie z tego nie robi i nas abonetow tylko denerwuje lagodnie mowiac ta jakoscia i nic wtym kierunku zeby zwiekszyc Bitrate caly CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z was oglądał wczoraj "Magazyn Ekspresu Reporterów", to wie jak można zepsuć jakość techniczną programu. Całe studio było nadawane w 4/3 letterbox (sprawdzałem - prawdziwe, nie dokładane czarne pasy jak kiedyś w "Pytaniu na śniadanie"), ale z logiem i ograniczeniem wiekowym na czarnych pasach. Dlaczego? Bo kiedy skończył się program, napisy końcowe przelatujące przez ekran, przelatywały również przez czarne pasy u dołu i góry. Tragedia! Identyczna sytuacja jak z meczami piłki nożnej w TVP. Pomimo, że dostają sygnał w 16/9, wrzucają go do letterboxa i dają logo, ograniczenie i grafikę z wynikiem meczu (!) na czarne pasy, więc ani nie da się tego normalnie oglądać na telewizorze panoramicznym, ani uciąć, bo stracimy podgląd na wynik i czas. A wszystko dlatego, że wcześniejsze studio realizowane jest w 4/3 i to ono jakby narzuca ten późniejszy letterbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podobala sie Wam sie jakosc obrazu TVP1 na CP podczas meczu ,pomijajac gre naszej Kadry ,tragedia i obraz i gra.Przypomne sygnal prawdopodobnie od TVP z Astry z tr.53,a CP nic sobie z tego nie robi i nas abonetow tylko denerwuje lagodnie mowiac ta jakoscia i nic wtym kierunku zeby zwiekszyc Bitrate caly CP

Jakość meczu Polska-Irak była fatalna na wszystkich platformach (oglądałem częściowo na n'ce, częściowo na Cyfrze). Zwiększenie bitrate'u nic by tu nie dało.

Pretensje trzeba kierować do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość meczu Polska-Irak była fatalna na wszystkich platformach (oglądałem częściowo na n'ce, częściowo na Cyfrze). Zwiększenie bitrate'u nic by tu nie dało.

Pretensje trzeba kierować do TVP.

 

 

n-ka, TnK, Cyfra + czy Orange pobierają wszystkie sygnał kanałów TVP z tr. cyfry+ (poza n-ka w sprawie TVP Historia)

 

 

Więc jakos bedzie na tych platformach taka sama, jedyne porówananie to z CP ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Cyfrowy Polsat sygnał TVP1 i TVP2 pobiera niby z satelity Astra z tp 53 (10.773 H 22000).

Gdyby TVP1 i TVP2 znalazły się na nowym transponderze CP (10.758 V 27500) to może wtedy jakość TVP1 i TVP2 byłaby dużo lepsza niż obecna na tp 12.188 V 27500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...