Skocz do zawartości

Jakość techniczna kanałów TVP


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jakość TVP 1 i 2 na Cyfrze+ - mniej niż zero!!! 10 razy lepszy jest obraz z anteny naziemnej!

 

Ostatnio byłem u kolegi, który ma plazmę SONY 40 cali i C+, oto moje doświadczenia:

 

Na TVP obraz poddany strasznej kompresji, kolory jakieś nienaturalne, twarze wyglądają strasznie, jakieś pastelowe, jak by były wypudrowane, taki kawałek jednokolorowej skóry z otworami na oczy i usta. Włosy to jakaś ciemna plama. Kolory jakby latają za obiektami przy nieco szybszym ich ruchu. Przejścia tonalne między kolorami nie są zrealizowane płynnie, ale wyglądają jak linie izobaryczne w prognozie pogody.

 

TVN na tym samym TV:

 

Wszystko w żywych barwach, obraz ostry jak brzytwa, łagodne przejścia tonalne pomiędzy kolorami, widać wszystkie szczegóły i najsubtelniejsze cienie. Czasem miałem wrażenie, że oglądam w HD.

 

Ciekawe, jak NA PRAWDĘ realizowany jest odbiór sygnałów TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość kanałów z TP Cyfry nie jest najlepsza, ale lepsza niż z TP CP, tam to dopiero okropieństwo, ale temat dotyczy jakości TVP z Cyfry, a więc radził bym pisać tutaj :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=92

to jest temat o jakości w Cyfrze

 

Pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak wygląda jakość dźwięku kanałów tvp w innych województwach? ja mieszkam koło Łodzi i muszę powiedzieć że np. dźwięk tvp2 jest beznadziejny... wszystkie głoski typu 'ś', 'ć', 'sz', 'cz', 'źdź' jak się pojawiają to aż uszy bolą ... jakby stado świerszczy w domu mi grało ... ale wszystko oczywiście markowane znaczkiem STEREO ... aż głośniki hi-fi mi sie nie wyrabiają ... kiedyś to samo było na tvp3 podczas 'Kuriera'.. ale teraz nie wiem bo po prostu nie oglądam tego kanału ... swego czasu (całkiem do niedawna) zarówno tvp1 jak i tvp2 miały okresowo bardzo przytłumiony dźwięk ... jakby obcięte było zupełnie górne pasmo... ale znaczek zawsze STEREO - żeby nie było... ehhh... ta tvp ... od czego to zależy? od produkcji jakościowych tvp czy od nadajnika w Łodzi ? zaznaczam, że nie na wszystkich audycjach tak się dzieje lub działo ... teraz bardzo często da się to zauważyć podczas jakichś seriali tvp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład- Dolby Digital 2.0 na wszystkich kanałach. Ciekawe dlaczego. Czy jest jakaś różnica między DD 2.0, a zwykłym stereo??

 

W sumie kwestia zapisu dźwięku i podejrzewam lepszej współpracy z amplitunerem

 

Dodam tylko że wystarczy wziąć dowolną z wyższej półki kamerę nawet PAL z SONY i obraz jest o niebo lepszy od tego co pokazuje TVP. Jak by mieli takie kamerki za 8000zł to jestem pewien że obraz był by lepszy. A już nie mówiąc jak by nagrać w HD i obniżyć do PAL (kamerki około 10tys).

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

TVP3 i TVP Kultura: Czy za jakość tych kanałów odpowiada sama TVP czy może sieć (Multimedia)? Jakość obrazu tych kanałów jest u mnie po prostu tragiczna, jak z kasety wideo, szczególnie TVP3. Wygląda to jak w rozdzielczości 352x288, a nie dwa razy większej. TVN24 z tego co wiem ma rozdzielczość mniejszą niż 704x576, a obraz jest o niebo lepszy...

 

Szczerze mówiąc dziwię się temu - przecież TVP ma ogromny budżet i wielokrotnie czytałem, że TVP ma supernowoczesny sprzęt, czemu więc tego nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest sygnał z Astry. Ale z nadajników naziemnych jakość TVP3 jest tragiczna. Rzeczywiście wygląda identycznie jak 352x288 (moja kamera internetowa), obraz jest nieostry. Czy ten dosył do nadajników jest robiony transmitterem z allegro?

Oglądam TVP3 Lublin.

 

Lotus Omega

Seriale TVP są straszne w kwestii dźwięku (Klan i inne). Słychać strasznie metaliczny dźwięk, właśnie taki syczący. W studio jest ogromny szum generowany przez sprzęt i kamery, a dźwięk nagrywają takim mikrofonem latającym nad aktorami na długim "kiju". Gdyby nie poddawali ścieżki dźwiękowej odszumianiu, to serial wyglądałby, jakby głównym bohaterem był odkurzacz. I to odszumianie jest faktycznie bardzo intensywne....

 

Takiego czegoś nie widać na przykład w produkcjach TVN-owskich.

 

A propos... U mnie trójka leci w Stereo NICAM, choć i w mono dźwięk nie jest idealny, właśnie kiepsko odwzorowywane wysokie tony.

 

 

EDIT: Dzisiaj nad Warszawą i Lublinem była burza, i chyba na jakiś czas padł up-link Cyfry+, bo na jej transponderach nie było sygnału. I zaciekawiło mnie, że znikało też TVP3 z naziemnej. I oto, co ujrzałem!!!:

 

b9a93bed5dca001dmed.jpg

 

468b3ca69486e747med.jpg

 

Ukazało się moim oczom menu któregoś z Fergusonów! A więc nadajnik pobiera sygnał z transpondera Cyfry+! Brawo dla tych, którzy to wymyślili!!! Studio-satelita-PKiN-uplink Cyfry+-satelita-Ferguson-modulator-nadajnik-telewizor!!! I skąd ma być ta wysoka jakość? Czyżby TVP nie było stać na porządny dosył? Np. z W3A? U mnie była identyczny poziom sygnału, co w OSD tunera w nadajniku.

 

@rafix - chyba przypadkowo wysłałem 2 razy ten sam post - jeden w trakcie jego pisania, drugi po zakończeniu. Czysty przypadek - zawsze używam "zmień" gdy zachodzi taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam możliwości sprzętowej aby to sprawdzić, ale słyszałem że Cyfra nadaje TVP3 z rodzielczością 544x576. Jeżeli ktoś ma sprzęt którym może to potwierdzić to poproszę o fatygę. To by wyjaśniło kiepską jakość TVP3 w niektórych regionach, skoro pobierają go z Cyfry, a nie z W3A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja mam takie pytanko

Czy ktoś coś wie :

Kiedy Kanały TVP zamierzają nadawać w HD ???

 

Bo kiedyś oglądałem taki francuski program w którym określano że :

ponoć USA od 2009 przechodzi na HD a inne kraje wyznaczyły sobie różne inne terminy.

Być może unia wprowadzi taką dyrektywę i wtedy zmusi nasze telewizje do zmiany standardu. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę się przyczepić do TVP Info bo jakość rzeczywiście daje wiele do życzenia. Tak inne kanały mają niezłą jakość nawet lepszą od Polsatu a czasami TVN, szczególnie TVP 1 i 2 przy filmach i serialach, obraz jak kryształ, bynajmniej tak wygląda na dosyłach z Astry lub Eutelsata skąd Cyfrowa Vectra bierze, tam 5 mbit bitrate robi swoje ;p TVP Sport jeszcze na oczy nie widziałem :mrgreen: więc się wypowiem na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko

Czy ktoś coś wie :

Kiedy Kanały TVP zamierzają nadawać w HD ???

 

Bo kiedyś oglądałem taki francuski program w którym określano że :

ponoć USA od 2009 przechodzi na HD a inne kraje wyznaczyły sobie różne inne terminy.

Być może unia wprowadzi taką dyrektywę i wtedy zmusi nasze telewizje do zmiany standardu. :?:

 

 

 

na pewno całkowicie nie przejda na HD. Będzie gdzies 10% programów w HD tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle powtarzam, Astra 1E, 1E, 1E,... Myślę, że nie będzie żadnych kłopotów z platformą TVP. Trzy transpondery pozwolą na emisję kanałów TVP, programów wszystkich ośrodków regionalnych, jednej lub dwom stacjom HDTV (np. TVP 1 HD, TVP 2 HD), Vod i wiele wiele innych. A może jeszcze Triple Play z Astra2Connect? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...