Skocz do zawartości

Jakość techniczna kanałów TVP


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dorzucę, że jakość "TVP1" i "TVP2" w "Cyfrze+" mogłaby być lepsza (coś w stronę kanałów "TVN"), chociaż podobno w "CP" jest jeszcze gorzej (całe szczęście, że "TVP3" wygląda od jakiegoś czasu o wiele lepiej !)...

 

Ma ktoś może dostęp do sygnału "TVP1"/"TVP2" z "Astry", albo "Eutelsata W3A" i mógłby napisać jak tam sprawa wygląda (będzie wiadomo po kim za to "jechać" - "TVP", czy "C+" :) )???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem sygnał z W3A dosyłany do sieci kablowej u nas w mieście. Jakoś obrazu lepsza niż w C+ czy CP.

Z tego co mi wiadomo, sygnał z W3 to jest dosył do większości nadajników naziemnych. A kablówki to zapewne mają albo z anten naziemnych lub platform cyfrowych.

To TVP udostępnia sprzęt sieciom kablowym do odbioru ich kodowanych dosyłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Cyfrowy Polsat i Cyfra+ nie biorą sygnału "TVP1"/"TVP2" z Astry. Sprawa rozbija się o kolejne opłaty za tą przyjemność. Dlatego i "my"jesteśmy, bez tej przyjemności. Smutne ale prawdziwe.

 

Czegoś tu nie rozumiem.

 

Przecież "Cyfra" ma podobno oficjalną umowę na obecność "TVP" w platformie i wnoszą opłaty, więc chyba w związku z tym bez problemu powinni dostać tunerek i kartę, skoro "kablówki" dostają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cyfrowy Polsat gdyby reprezentował u siebie taką jakość TVP, chociażby jaką ma Cyfra, to byłbym uradowany. Niestety Cyfrowy Polsat nie bierze sygnału z W3A, tylko z nadajnika naziemnego i nie dość tego poddaje go solidnej kompresji, rozdzielczość kanałów TVP1 i TVP2 na Cyfrowym Polsacie to tylko nędzne 544x576, bitrate Video TVP1 nie przekracza 2 Mbps, a jeżeli już to o wartości nie wielkie, natomiast TVP2 ma ciut większe bitrate video bo "aż" 2.3 Mbps (są to wartości uśrednione, bitrate jest cały czas zmienny). Na Cyfrze przynajmniej sygnał mają z W3A, więc sam fakt że sygnał źródłowy jest dobrej jakości powoduje to że na Cyfrze dość przyjemnie ogląda się TVP1 i TVP2, bo mają one w niej rozdzielczość 704x575, czyli taką jaką otrzymuja oni w sygnale źródłowym. Bitrate Video w Cyfrze na TVP2 ma średnio około 3 Mbps, a TVP1 prawie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może dostęp do sygnału "TVP1"/"TVP2" z "Astry", albo "Eutelsata W3A" i mógłby napisać jak tam sprawa wygląda (będzie wiadomo po kim za to "jechać" - "TVP", czy "C+" :) )???

 

Ja odbieram przez cyfrową ofertę kablówki. Sieć bierze sygnał bezpośrednio albo z W3 albo z Astry (dokładnie nie wiem, ale w każdym razie na pewno nie z platform cyfrowych). Jakość doskonała - bitrate średnio 4,5 Mbps, często powyżej 5 zarówno na TVP1 jak i na TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości technicznych sprawdzenia tego - rozdzielczości w ogóle nie ma jak zbadać, a bitrate nie będzie miarodajne, bo przy MPEG-4 jest siłą rzeczy niższe niż w MPEG-2, ale i tak zapewnia lepszą jakość. Póki co brak więc punktu odniesienia i sposobu dobrania się do faktycznej rozdzielczości (aczkolwiek zapewne jest to 720x576)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie raczej 704.. takie samo jak źródło, bo po co nadawać z jakością lepszą niż źródłowa?? Chociaż po n-ce można się tego spodziewać ;) . Przykład- Dolby Digital 2.0 na wszystkich kanałach. Ciekawe dlaczego. Czy jest jakaś różnica między DD 2.0, a zwykłym stereo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...