Jump to content
RafiX

Kanały francuskie FTA

Recommended Posts

Warto zwrócić uwagę na francuski kanał ogólny - Direct8. Jest nadawany na dwóch popularnych pozycjach: HotBird i Astra 19.2E - szczegóły w najciekawszych kanałach FTA.

Ostatnio zauważyłem że na kanale jest jakby mniej publicystyki a więcej bajek dla dzieci, np: Denver - ostatni dinozaur znany z polskiego RTL7. Dzisiaj wieczorem nawet leciał film z Chevy Chase w roli głównej.

Często nie zerkałem na ten program ale wydaje mi się że wcześniej nie puszczali tych programów a leciała tylko sama publicystyka.

strona domowa kanału: http://www.direct8.fr/

:lol: Teraz jak zaglądam na ten kanał to cały czas wtrafiam na publicystykę (i nic więcej :? ) Bardzo dobra jest jakość techniczna tego przekazu (z Astry a również i z HotBirda), nawet nadają "porządne" reklamy. Szkoda tylko że pasmo rozrywkowe (filmy, bajki) jest przeważnie nadawane w niedzielę (bajki w popołudnie, film wieczorem).

Nie jestem fanem francuskich kanałów (nic po francusku nie rozumię) . Wydaje mi się , że NT-1 (z pakietu AB-SAT) jest chyba najlepszy . Nadaje z satelity HOTBIRD w paśmie FTA . Nie wiem jak jest teraz od kilku miesięcy odbieram jak widać w opisie :)

Na Astrze19.2E masz jeszcze muzyczny NRJ Hits który na razie nadaje FTA. Jeden najlepszy z muzycznych kanałów na orbicie (przynajmniej dla mnie). A tak poza tym na HotBirdzie są NRJ12, Europe2TV, Gulli, JET - i to są te najciekawsze, również wymieniony przez Ciebie NT1 (FTA z satelitów 19.2E i 13.0E).

Na EutelsacieW3 - 7.0E nadaje jeszcze M6 Suisse.

Fakt, też nie umiem języka francuskiego, ale czasem zdarzy się obejrzeć coś ciekawego, głównie filmy na NRJ12.

Nio wiem o nich , poczekaj do lipca NRJ-HITS zostanie zakodowany . Dodam jeszcze ,że dosyć ciekawe radia mają . Jednak z brytyjskimi nie mają sie co równać (BBC RADIOS , SMASH HITS ......) 8)

NRJ Hits zostanie wyłączony z obecnej częstotliwości gdyż już się pojawił na innej, należącej do platformy CanalSat. Trudno się mówi :cry:

Canal J jest z horbita czy astry.

Edycja RafiX: CanalJ już jest kodowany. Przez kilka tygodni leciał FTA z HotBirda. Obecnie nici z odbioru.

Canal J już dawno zakodowali, jest zakodowany w systemie Viaccess 2.3/Viaccess 2.4/Viaccess 2.5.

EuroBird 1 - 28,5°E: rozpoczął nadawanie nowy filmowy kanał o nazwie CinéMoi.

Jest przeznaczony dla brytyjskiego widza który interesuje się francuskim filmem, kulturą i stylem. Program oferuje francuskie filmy z ostatnich 100 lat, wywiady z przedstawicielami francuskiego świata filmu, kulturę i sport.

Program tymczasowo zaczyna się dopiero o 20:30.

Parametry programu CinéMoi

Satelit:EuroBird 1

Pozycja na orbicie: 28,5° wschód

Transponder: D5

Provider: Sky UK

Częstotliwość: 11,546 GHz

Polaryzacja: horyzontalna

Symbol Rate: 27500 kSymb/s

FEC: 2/3

SID: 50430

Video-PID: 2394

Audio-PID: 2395

Kodowanie: wolny, nie kodowany, FTA.

To czy program będzie niekodowany na stałe brak informacji.

Na pozycji 28,5°E już od jakiegoś czasu nadaje inny filmowy kanał World Movies, który także propaguje francuskie filmy a także Brit Shorts z ofertą filmów krótkometrażowych (duża ich liczba jest także wyprodukowana we Francji).

Źródło http://www.satcentrum.sk

Oferta atrakcyjnych francuskich kanałów FTA skurczy się jeszcze bardziej. Od 16 lutego br. skończy się możliwość odbierania francuskiego kanału ogólno-rozrywkowego NT1. Kanał ten zostanie zakodowany z obu satelitów (Astra i HotBird).

:arrow:http://www.telesatellite.com/actu/tp.asp/tp/33324

No i kolejny bardzo dobry kanał poszedł się je :censored::/

Szkoda, bo często na niego zerkałem można było obejrzeć ciekawe seriale, programy rozrywkowe, wrestling oraz erotykę nocą.

nt1 zakodują i oferta francuskich kanałów FTA skurczy się....

ciekawy jestem jak długo będziemy mogli się cieszyć niekodowanym W9, który (jeszcze) nadaje z Hotbirda...

Guest Anonymous

No to super :/

Skońćzy się wrestling, filmy i erotyka :cry:

Chyba zapomnieli się zakodować, ale to jest z pożytkiem dla nas :jupi:

++++++++++++++++++++

Z kolei ja o innym atrakcyjnym kanale FTA z Francji, a mianowicie o TMC (Télé Monte Carlo), który z dniem 16 lutego br. wystartował z odświeżoną oprawą graficzną i logo. Zmieniła się także szata graficzna na stronie domowej kanału: http://www.tmc.tv/ Zawartość programowana nadal pozostaje taka sama. Nowa oprawa i nowe logo zdecydowanie sprawiły, że TMC nabrał nowoczesności, której na pewno stacji brakowało. Na ekranie TV, nowy logotyp jest ukazywany w szarej tonacji, lekko przezoczystej. TMC nadaje z satelity Atlantic Bird 3 - 5.0W, tp. KB2 (11.512 V SR=29947 FEC=7/8).

59463130zp3.jpgtmcjn3.jpg

poprzednie logo ------------ nowe logo

Ciekawe kiedy go zakodują, będzie wielka szkoda bo w soboty wieczorem można oglądać wrestling.

Niestety...liczba francuskich kanałów FTA spada. Odwalili już całkiem dobre NRJ 12, NRJ Hits, Gulli i wiele innych.....Jak zakodują NT1 to będzie nie za dobrze...jednak może jeszcze ich plany się zmienią bo bywało czasami tak, że raz ten kanał kodowano a raz nie...Póki co to można jeszcze oglądać. Warty uwagi jest też niekodowany M6 nadający z Eutelsata W3A 7E

NT1 miał być zakodowany z dniem 16 lutego...

a w tej chwili nadal leci FTA zarówno z Hot Birda jak i Astry... czy to jakaś "promocja" czy celowe (ale dziwne) zagranie?... :o

Guest Anonymous

Z NRJ12 też się spóźnili, ale nie zapomnieli :evil:

MEZZO z Astry (11817 V) chyba już od dłuższego czasu jest niekodowany, choć jest on wyszukiwany jako kanał kodowany...

Jakieś problemy z kodowaniem czy to jakaś celowa zagrywka Francuzów, by nie kodować sygnału z Astry...?

Może tylko postraszyli żeby zwiększyć oglądalność swojego kanału.