Skocz do zawartości

TV we Francji


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomość tę przemilczę, napiszę krótko. Zakodowano W9 z satelity HotBird, tp. 11.034H po dwumiesięcznej przerwie w kodowaniu. Najgorsze jest to, że bardzo polubiłem ich pasmo muzyczne i nie potrafię jakoś tego zaakceptować, że to się skończyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zywotnosc kanałow francuskich na HB dobiega konca w niedlugim czasie zostaną tylko programy informacyjne nawet gdy istniała platforma TPS kodowała co ciekawsze TV po

przenosinach na Astrę zostaną nam tylko wloska sieczka FTA plus Araby

czy ktoś odpowie kiedy paryżanie mają w planie zakończą transmisje analogową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o analog z Atlantic Bird'a? Najrealniejsze przybliżenie to tak 2010-2012... Na razie Francuzi nic o tym nie bębnili, pewnie jeszcze nawet tego nie ustalili ;)

 

Mała poprawka - pisałem o zakodowaniu W9, a prawda jest taka, że kanał wyłączyli z 11.034H. Ot, tuner mnie oszukał, cały Globo... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tych atrakcyjniejszych pozostałości francuskich... Kiedyś tak na dobrą sprawę był wyłącznie analog z 5.0W, cyfrowo z ciekawszych kanałów był nadawany FTA M6 z 7.0E i to wszystko. Oczywiście pomijam już TV5, chodzi mi głównie o kanały typowo rozrywkowe.

 

Tak na dobrą sprawę, cała przygoda z ciekawszymi kanałami FTA z Francji na HotBird zaczęła się gdzieś pod koniec 2006/początek 2007 roku kiedy to odkodowano NT1. Chwilę później do stacji dołączyły Gulli i Europe2TV (Virgin 17), a kolejnym kanałem był NRJ12, w między czasie wystartował też Direct8, który od samego początku był niekodowany, choć z marną ramówką. Kanał ten zmienił swoje oblicze z biegiem czasu. Co ciekawe, wszystkie te stacje łączy jedno - wszystkie zostały uruchomione by wspierać wówczas powstającą naziemną telewizję cyfrową we Francji (projekt pod roboczą nazwą TNT). Wszystkie te kanały łączyły, a część nadal łączy długotrwała przerwa w kodowaniu na satelicie. To samo W9 - też został uruchomiony ze względu na TNT, jednak ten kanał miał najkrótsze okno. To jest tylko moja teoria, ale uważam, że przerwa w kodowaniu z satelity miała podłoże promowania nowych i nieznanych kanałów, a także skuteczniejsze promowanie samej bezpłatnej oferty TNT. Ponoć z początku ciężko było przekonać Francuzów do tej nowej formy odbioru sygnału telewizji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w miare prosty sposob dla ludzi chacy ogladac francuska telewizje. Trzeba nabyc dekoder TNT od 125€. Przez 4 lata mozna wtedy ogladac wszystkie kanaly TNT. Pare miesiesy temu bylem w Strasburgu i wiedzialem takiego dekodera. Ale powstrzymalem sie, bo slyszalem, ze ten dekoder jest jedno wielkie g :censored: o

 

To nie ma byc reklama, ale slyszalem ze ten sklep tez wysle za zagranice:

 

> surpin.fr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oprócz W9 z oferty FTA "odszedł" Mezzo z Astry...chociaż tego kanału mi za bardzo nie szkoda, bo prezentuje tylko muzykę klasyczną. Co jak co, ale lada dzień ma zostać zakodowany NT1, a podobno są też przymiarki do zakodowania NRJ Paris..W zamian za to mogliby coś odkodować np.TMC, czy chociażby AB 3 lub AB 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
:( Widać rozpędzili się w kodowaniu... Straciliśmy więc w ostatnich dniach dwa bardzo dobre kanały w języku francuskim... Sport, filmy, seriale, muzyka, programy rozrywkowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość NT1 na HotBird jest taka, że kanał na 100% będzie kodowany. Niestety i najprawdopodobniej od dzisiaj skończyła się możliwość odbioru kanału z poziomu odbiorników FTA. Aktualnie program jest kodowany w Seca i Viaccess na HotBird. Na Astrze 19.2E sygnał nadal jest niekodowany, ale tu już tylko kwestia czasu gdy zakodują. Pierwsze informacje o zaszyfrowaniu kanału podał francuski portal telesatellite.com dnia 9 lutego br, o tutaj. Szyfrowanie z obu satelitów miało zostać wprowadzone dnia 15 lutego, ale jak widać informacja się nie sprawdziła. Być może mieli jakieś problemy techniczne z rozpoczęciem kodowania? Tego oficjalnie nie wiadomo, ale jedno jest pewne, że informacja potwierdza się, choć z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby chodzi o prawa sportowe, jakie stacja ta aktualnie posiada, ale na ile w tym prawdy to nie wiadomo, przecież kanał leciał FTA od ok. dwóch lat i przez ten cały okres nadawali różne transmisje sportowe :?, ale w ostatnim czasie chyba rozszerzyli ofertę sportową: http://www.nt1.tv/ (kliknijcie zakładkę SPORT).

widzowie się nie liczą dla nadawców
Pamiętaj, że we Francji dostęp do tego kanału jest całkowicie darmowy, kanał nadawany jest w naziemnej TNT (odpowiednik polskiego DVB-T), ale TNT to nie to samo co nasza naziemna telewizja cyfrowa. Kanał jak nie dociera drogą naziemną, to dotrze dzięki TNT SAT - satelitarna oferta, za którą płacić nie trzeba, oczywiście kierowana do Francuzów, do których naziemna telewizja cyfrowa nie dociera (takie regiony też są).

 

Emisja z Astry ciągle FTA, choć to tylko kwestia czasu... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam nieodparte wrażenie, że wkrótce zostanie zakodowany niekodowany kanał francuski TMC z satelity Atlantic Bird 3 (5.0W) i to właśnie ze względu na to, że do swojej komercyjnej działalności przymierza się nowa oferta satelitarna pod nazwą FranSat. Obym się mylił, z 5.0W są jeszcze niekodowane France 2, France 3 i France 5. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...