Skocz do zawartości

Angielskie napisy lub lektor/dubbing


Esterling
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, szukam kanałów FTA, na których leciałby filmy z angielskim lektorem/dubbingiem lub z napisami :roll:

dziś zobaczyłem, że przy kanałach Rai Uno i Rai Due świeci mi się ikonka, że mogę włączyć napisy... jak się okazało ikonka - ikonką, a napisów ni ma (btw, na Rai Tre właśnie leci 'Forrest Gump')...

jedyny kanał, na którym udało mi się włączyć napisy (nie pamiętam nazwy) miał możliwość napisów po włosku, niemiecku, rosyjsku, szwedzku i duńsku... no sorry, ale chyba ktoś zapomniał o ingliszu...

 

tak więc zna ktoś jakieś kanały filmowo/serialowe, na których leciałyby dzieła z oryginalną ścieżką dźwiękową (w domyśle - angielską) lub byłaby możliwość włączenia angielskich napisów?

póki, co nie mam możliwości obrotu anteną i chodzi mi o HotBirda, ale w pobliskiej przyszłości chcę sterować swoim talerzem także jeżeli wpadliście na takowy kanał na innym satelicie niż HB to również chętnie wysłucham! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast z 13E niekodowanego z napisami lub dubbingiem to chyba nie ma nic (nie wiem jak Adjara TV gruzińska - kiedyś czasem emitowali filmik, ale teraz już tak nie robią chyba). Może kanały Mediaset mają napisy, ale tego nie sprawdzałem (Rete 4, Canale 5, Italia 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami słoweńska 2 (SLO TV2) nie koduje filmów, a zdaje się, że wszystkie lecą z dźwiękiem oryginalnym + słoweńskie napisy. Parę razy trafiłem nawet na polskie filmy (kilka tygodni temu był "Vinci").

Natomiast dużo dobrych filmów amerykańskich w oryginale oglądać można na programach arabskich (z takimiż napisami). Najlepszy jest chyba MBC2, gdzie non stop leci film za filmem. Można go odbierać np. z Badra4 (26E) na antenie o średnicy około 1 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy przejrzałem ofertę MBC to po prostu padłem... hit za hitem non stop!

najlepsze seriale (24, PB, CSI, Desperate Housewifes - czy jak to tam) i filmy Terminal, Terminator, itd.

 

szkoda, że MBC nadaje wszystko z Nilesat 102 i Badr 4... w ogóle te satelity mają bardzo ciekawą ofertę pod wieloma innymi względami (np. sport)...

 

szkoda, że w Polsce ciężko je złapać... chwyta ktoś z Was sygnał z tych satelitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, szukam kanałów FTA, na których leciałby filmy z angielskim lektorem/dubbingiem lub z napisami :roll:

 

póki, co nie mam możliwości obrotu anteną i chodzi mi o HotBirda, :)

Szukaj filmów z amerykańską ścieżką językową na transponderze 12654 H 27500 satelity HotBird. Na tej częstotliwości nadają kanały arabskie, ale bardzo często zdarza się że jeden z nich puszcza jakiś amerykański film (napisy są po arabsku, lektor oryginalny), głównie wieczorami - zerkając na wszystkie programy, może coś znajdziesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o filmy z oryginalna (angielska) sciezka dzwiekowa to polecam Eurobird1 (28.5 E) / Astra2 (28.2 E). Na eurobirdzie jest duzo FTA z filmami na okraglo np.: Movies4Men, Movies4Men 2, True Movies, True Movies 2, Zone Thriller, Zone Horror i wiele ciekawych programow na ktorych wieczorami puszczaja filmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no dobrze to ja mam pytanie bo ja mam hotbirda tylko i nie moge sprawdzic organoleptycznie:)

 

z tych kanalow co wymieniane byly typu np. true movies, movies4man itd. to czy sa tez napisy w jez. angielskim? do filmow w jez. angielskim?

 

a do filmow z krajow nieangielskojezycznych sa napisy czy lektor?

 

na jakich kanalach sa napisy w jez. angielskim? moze znacie jakies skandynawskie?lub inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrueMovies, Movies4Men to kanały nadające za pośrednictwem satelity Astra 28.2E. Fakt, nadają filmy w oryginalnej wersji językowej ale napisów brak. Żaden kanał na 28.2E nie nadaje audycji z napisami w języku angielskim, jedynie to robi walijski S4C :(

 

a do filmow z krajow nieangielskojezycznych sa napisy czy lektor?

Na SLO1, SLO2 są nadawane czasami filmy w języku angielskim. Są też napisy ale tu już po słoweńsku.

Niemcy, Francja, Włochy stosują dubbing więc na kanałach z tych państw nie ma czego szukać po angielsku.

 

na jakich kanalach sa napisy w jez. angielskim?

Wśród FTA nic nie przypominam sobie, zresztą nie ma żadnego takiego kanału na 19.2E czy 13.0E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród FTA wygrzebałem z pamięci francuską TV5 Monde Europe, czasami coś dają z napisami po angielsku (w txt trzeba sobie ustawić - do wyboru jest kilka języków). :wink:

 

Wśród tych kodowanych na pewno jest BBC Prime, może coś się znajdzie jeszcze w FTA ale musiałbym przelecieć kanały w TV i sprawdzić to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV5 Monde, faktycznie nadaje z napisami w kilku językach-w tym ang. Jest tam jeszcze bodajże słoweński, niemiecki.

 

Jeśli chodzi o napisy nie angielskie. Na Boomerangu z Astry są nadawane Holenderskie napisy.

 

Na AXN chyba jakieś filmy były z ang dubem i z PL napisami ale to kodowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...