Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Ceberebek antena 90 cm - konwenter Inverto Monoblock Twin i sam na "czuja" ustawiałem antenę i mam 85 procent.

Do tego 85 procent to na transponderze 11508 jednym z najsłabszych na Hotbird.

Ponadto konwenter w zezie patrzy na Astrę więc musiałem trochę odjąć jakości z Hotbirda.

 

77e844c6c3a900c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Jeśli dobrze pamiętasz...?

Ważne,że ustały zakłócenia i przy złych warunkach atmosferycznych działa wszystko tak jak powinno ??

Antena - 80 Inverto

Konwerter Octo - Libox

ESI ma tylko ogólne % wskazanie

Pod konwerter są podłączonych w sumie 4 dekodery:

Ferguson z N+

HD 5500

HD 3000

i ESI-88

Wskazania na HD 3000 od multiroomu:

                                       siła/jakość/MER

101(BBC BRIT HD)     80% / 50% / 12dB

111(POLSAT HD)       90% / 80% / 14dB

112(TVP HD)              80% / 80% / 14dB

115(TVN HD)              80% / 80% / 14dB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Linboxa długo masz ? Tak myślę może na zimę coś z octo zarzucić.

37 minut temu, tweed77 napisał:

@Ceberebek antena 90 cm - konwenter Inverto Monoblock Twin i sam na "czuja" ustawiałem antenę i mam 85 procent.

Do tego 85 procent to na transponderze 11508 jednym z najsłabszych na Hotbird.

Ponadto konwenter w zezie patrzy na Astrę więc musiałem trochę odjąć jakości z Hotbirda.

 

77e844c6c3a900c4.jpg

A  jeden z użytkowników  forum nie miał problemów z tą częstotliwością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po remoncie elewacji ustawiłem antenę na tzw "oko " 70% /43% ale są słabo odbiera w kiepskie warunki atmosferyczne, i nie wiem czy się bardziej postarać przy ustawieniu czy wymienić konwerter ( w tej chwili mam Opticum robusty twin lnb za 30 Zeta) no i talerz ma już z 15 lat pamięta telewizjię satelitarną analogową ale umyłem ją przed montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuzel napisał:

Tego Linboxa długo masz ? Tak myślę może na zimę coś z octo zarzucić.

Od jakichś 5 miesięcy.

Likwidowałem 2 niezależne instalacje,bo 2 anteny na balkonie to zdecydowanie za dużo :)

A octo Libox :) kosztował prawie połowę mniej niż octo od Inverto - więc zaryzykowałem ;)

1 godzinę temu, tweed77 napisał:

@Ceberebek antena 90 cm - konwenter Inverto Monoblock Twin i sam na "czuja" ustawiałem antenę i mam 85 procent.

Do tego 85 procent to na transponderze 11508 jednym z najsłabszych na Hotbird.

Ponadto konwenter w zezie patrzy na Astrę więc musiałem trochę odjąć jakości z Hotbirda.

A jaki masz dekoder?

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. W ostatnim czasie przeprowadziłem się i instalacje satelitarną potrzeba było zrobić na nowo. Przez kilka miesięcy, antena była powieszona w bardzo otwartej przestrzeni, i niestety miejsce okazało się bardzo wietrzne, przez co antena nie była na tyle stabilna, aby nie występowały zakłócenia. 

Od wczoraj antena jest w nowym miejscu, jest osłonięta po przez charakterystykę budynku niemalże z trzech stron. Instalacje tym razem zrobiłem sam, bo antena jest dosyć nisko, i dostęp do niej jest dosyć wygodny. 

Zestaw który mam do dyspozycji, to antena 80cm oraz konwerter z zestawu od Cyfrowego Polsatu - IDLE-TWNS49-ESSEN-OPN. Zmienił się natomiast dekoder, którym teraz jest EVOBOX PVR.

Antenę tym razem ustawiałem na transponderze z kanałami BBC, czyli 12476 / H / 29900

Poniżej przegląd transponderów z wartościami, które udało mi się osiągnąć. 

 

10719 / V / 27500 (TVP HD, TVP 3, TVP INFO) - SNR 14.7dB

10758 / V / 27500 (Stars TV, Eska, Eska TV Extra) - SNR 14.9dB

10796 / V / 27500 (TV Puls, WP, TVP Kultura) - SNR 14.3dB

10834 / V / 27500 (TVP Sport, HBO 2, HBO 3) - SNR 15.9dB

10892 / H / 27500 (Canal+Sport 3 i 4, Kino Polska) - SNR 14.5dB

10911 / V / 27500 (Eurosport 1, E!, Fightbox) - SNR 15.3dB

10930 / H / 30000 (Huster, Private TV) - SNR 13.3dB

10949 / V / 27500 (Brazzers TV) - SNR 15.1dB

11075 / V / 30000 (TVP Polonia) - SNR 14.8dB

11117 / V / 27500 (Polsat Sport Premium) - SNR 13.1dB

11158 / V / 27500 (Polsat, TV 4, Polsat 2) - SNR 15.4dB

11278 / V / 27500 (National Geograpic) - SNR 15.0dB

11393 / V / 27500 (Nuta TV, Power TV, Junior Music) - SNR 15.4dB

11449 / H / 27500 (TVP 1, Discovery, DTX) - SNR 15.9dB

11488 / H / 27500 (Eleven Sports, FOX) - SNR 14.9dB

11508 / V / 27500 (TVN, TTV, TVN 7) - SNR 15.4dB

11662 / V / 27500 (Tele 5, Polonia 1, Water Planet) - SNR 14.7dB

12015 / H / 27500 (MTV Music, VH 1, VOD) - SNR 14.9dB

12188 / V / 27500 (MTV Rocks, Polsat Romans, Disney) - SNR 14.9dB

12264 / V / 27500 (TVP 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra) - SNR 14.1dB

12284 / H / 27500 (Polsat Sport News, Eurosport 2, HBO) - SNR 15.9dB

12303 / V / 27500 (TBN Polska) - SNR 15.4dB

12476 / H / 29900 (BBC Brit, BBC Lifestyle, BBC CBeebies) - SNR 14.5dB

 

Z podanych transponderów z polskimi kanałami, najbardziej odstaje ten z kanałami PSP. On u mnie (także i w starej lokalizacji) był jednym z najsłabszych, choć gdy pamiętam jak startowały kanały PSP, to pod względem mocy nie odbiegał od innych TP Polsatu. Słabszy od jakiegoś czasu jest też transponder z Polsatami Sport i TVP 2. Sporo udało się wyciągnąć z wrażliwego transpondera z kanałami BBC, na którym ustawiałem antenę. Podane wartości, są wartościami maksymalnymi. W przeciągu dnia, wahania sygnału około 0.5dB. Nie miałem miernika do dyspozycji, więc obserwowałem to, co podawał Evobox. Parametry dobre, jak na czaszę 80cm? 

Edytowane przez Młody
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

@stefan85 idziesz do APS z dowodem osobistym i sprawdzają czy do Twojej umowy mogą sprzedać zestaw antenowy i tyle.

Ja w ten sposób kupiłem konwerter Unicable, po aneksowaniu umowy miałem zapis o możliwości kupienia więc to zrobiłem. Pani sprawdziła to w systemie i wydrukowała fakturę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku lat zestaw Evobox pvr + konwenter INVERTO  unikable .

Od jakiegoś czasu zauważyłem coraz gorsze działanie dekodera evobox .

Dekoder od multiroom działa poprawnie .

Na evobox problem z załapaniem sygnału , wyskakuje info " problem z anteną sprawdź połączenie "

Podejrzewam że dekoder lub konwenter się kończy . 

Ktoś miał takie objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaca22

Przyznam że też czasami na niektórych kanałach wyskakuje ten komunikat, ale znika w moment, jak sprawdzam zaraz po tym sygnał okazuje się że wszystko jest ok.

Może czasami występuje jakiś problem ze zmiana polaryzacji i stąd taka reakcja jak przy słabym sygnale- nie wiem to tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. oglądam Polsat , przełączam na tvn i niema nic , po 20-30 sekundach załapuje i jest ok .

jak sprawdzam w ustawieniach to siła i jakość 0% , jak załapie to jest na poziomie 80-90%

Teraz czyja to wina ? dekodera czy konwentera .

Najprościej chyba będzie podjechać do punktu sprzedaży może tam sprawdzą dekoder .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... no takich cyrków to ja nie mam- kanał wskakuje natychmiast tyle że ten komunikat jest w prawym górnym rogu, ty masz faktycznie problem, na początek weź dekoder pod pachę i sprawdź u kumpla czy sąsiada jak działa na innej instalacji- jak będzie to samo to dekoder, ale podejrzewam bardziej konwerter, ale to trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...