Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  To że komuś w czasie śnieżycy ginie przekaz to nie wina anteny CP,nc+ czy nawet Turksatu-to że ginie sygnał to wina śniegu zalegającego na talerzu anteny,jak dopiero masz zamiar montować antenę sat to staraj się by w jakiś przyzwoity sposób była dostępna,choć by z drabiny,ja ze szczotki korzystam raz na rok-dwa więc nie są to jakieś nagminne problemy.

   Drugi powód zaniku sygnału to potężna chmura burzowa,na to nie poradzisz bo nawet nadawca miewa problem z wysłaniem sygnału na satelitę jak taki "potwór" najdzie nad antenę nadawczą a co dopiero nasze talerzyki.

   Trzeci powód zaniku sygnału to kiepsko ustawiona i zamocowana antena.

 

A więc- jeżeli zgarniesz śnieg, przepędzisz burzę i ustawisz a potem porządnie przymocujesz antenę to nic Twojemu sygnałowi na antenie od CP nie grozi ;)

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypana śniegiem czasza, bez względu na jej rozmiar lub konwerter nie odbierze sygnału. Nie znam "gościa" i nie chcę go oceniać, ale zbyt długo jestem w tym biznesie i niejedną już 90-100 poprawiałem do jej maksymalnych możliwości po "fachowcach" nie potrafiących prawidłowo ustawić czaszy 70cm z zestawu CP lub nc+. 

Idealnie ustawiona 90-ka na pewno dłużej wytrzyma w złych warunkach atmosferycznych (do konwertera Unicable może być za wielka, szczególnie przy krótkim przewodzie antenowym), ale weź też pod uwagę wielkość tej czaszy przy jej miejsca i jakości montażu (opór dla wiatru i widok z okna/balkonu).

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gadalem z gościem co zawodowo zajmuje się montowanie anten i radził antenę min 90.

He he... niech zgadnę- i on (zapewne zupełnie przypadkowo) ma najlepsze i najtańsze w całej Łodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ta co daje CP w zupełności wystarcza,nawet przy temacie "czarnego obrazu" w Evoboxie są podejrzenia że sygnał docierający do dekodera jest zbyt silny- więc sam widzisz,ale to Twoja brocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedź.

Z ICOK otrzymałem informację, iż nie mogę skorzystać z oferty zakupu nowego talerza oraz konwertera Unicable za 129 zł, gdyż można to zrobić tylko podczas przedłużania umowy. Czy to prawda?

Sam nie wiem, co teraz najlepiej zrobić ? Jeśli konwerter Twin jest uszkodzony, to powinienem go otrzymać za darmo (w ramach gwarancji) ? Czy lepiej zamówić Unicable w APSie, ale nie wiem czy mogę, i jaki jest koszt ? Czy warto wymienić sam konwerter Unicable (aby korzystać z wszystkich możliwości Evoboxa), bez wymiany anteny na większą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Z ICOK otrzymałem informację, iż nie mogę skorzystać z oferty zakupu nowego talerza oraz konwertera Unicable za 129 zł, gdyż można to zrobić tylko podczas przedłużania umowy. Czy to prawda?

 

Jeśli minął okres jaki poniżej cytuję za @support458 to d :censored:  mokra -musisz kupić na wolnym rynku

W ramach oferty, każdy Abonent zawierający umowę bądź aneks w APS lub na Infolinii z dekoderem EVOBOX PVR może skorzystać z usługi wymiany konwertera w terminie 30 dni od zawarcia umowy/aneksu.

 

Ps."Czy warto wymienić sam konwerter Unicable"

Jeśli masz dobrą,w bardzo dobrym stanie i porządnie ustawioną antenę to możesz nawet samodzielnie spróbować (jeśli posiadasz choć podstawowe pojęcie w tym temacie) wymienić sam konwerter

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli minął okres jaki poniżej cytuję za @support458 to d :censored:  mokra -musisz kupić na wolnym rynku

Ps."Czy warto wymienić sam konwerter Unicable"

Jeśli masz dobrą,w bardzo dobrym stanie i porządnie ustawioną antenę to możesz nawet samodzielnie spróbować (jeśli posiadasz choć podstawowe pojęcie w tym temacie) wymienić sam konwerter

 

Dzwoniłem na infolinię i tam uzyskałem wiadomość zgoła odmienną niż w ICOK. Mianowicie, mogę kupić zestaw w cenie 129 zł w APSie, więc dziś się tam wybiorę i zamówię zestaw oraz "montera" za 69 zł.

Na infolinii dowiedziałem się również, że monter wymieni mi konwerter oraz zdejmie starą antenę i zamontuje nową - w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefan85 w tylu tematach już to pytanie było, że zadaj sobie odrobinę trudu. Tutaj jest temat o dekoderze, a nie o ofertach, antenach w ofercie CP i umowach. Szukaj we właściwym temacie. Musisz się wreszcie nauczyć używać wyszukiwarki, jeśli tytuły tematów nie sugerują Ci prawidłowego miejsca odpowiedzi na Twoje pytanie.

https://forum.satkurier.pl/topic/5510-jak-poprawnie-zadawa%C4%87-pytania/ Szczególnie zwróć uwagę na akapit "FAQ i wyszukiwarka".

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli o tym było to przepraszam ale mam pytanie czy to prawda że do 18 miesięcy można kupić zestaw antenowy z konwerterem unicable w cenie promocyjnej 129 zł od podpisania umowy?

Tak, to prawda. Wczoraj na infolinii uzyskałem informację, że taki "voucher" jest ważny do 18 miesięcy od podpisania umowy w każdym APSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj kupiłem zestaw antenowy wraz z konwerterem Unicable od Cyfrowego Polsatu. Mam kilka pytań. Czy można zamontować sam konwerter Unicable do mojej starej anteny czy lepiej wymienić również antenę. Jaka jest średnica anteny CP? Ja mam antene 80 cm to która będzie lepsza? Jaka jest cena montażu takiego zestawu w Waszych stronach? ( u mnie zaśpiwali sobie 40 zł czy to drogo) Czy może warto samemu się podrudzić i ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Zamierzam zdjąć antenę CP z dachu i przenieść ją w to samo miejsce co mam drugi tv i korzystać z jednego konwertera właśnie unicable. Muszę przeciągnąć nowy kabel który będzie miał aż 25mb. Czy nie będzie problemów z odbiorem bądź zakłóceniami przy takiej długości?

Jaki kabel będzie najlepszy dla Evoboxa? Zwykły czy lepiej zainwestować i wziąć cały miedziany?

Co myślicie o tych przelotkach przez okno? Dobre są czy lepiej dziurę wywiercić? Myślę o kablu Triset 113 bo ma dobre opinie na necie. Co sądzicie?

Widzę że tutaj się nie dowiem jaki kabel kupić więc postanowiłem zakupić o taki  :TRISET PROFI 120dB. Jest trochę droższy ale ma potrujne ekranowanie więc nie powinno być zakłóceń. Pozdrawiam.

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem antenę Corab 80 cm bez konwertera za 86 zł. Monter zaśpiewał sobie 80 zł za montaż więc może sam spróbuję tylko jak się za to zabrać żeby złapać w miarę ten sygnał? Gorzej jak założę i dalej będzie do max. 50% jakości sygnału? Czy warto kupić za 20 zł z netu miernik sygnału i jak się tym posługiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem anteny samodzielnie sobie jak i znajomym. Pierw ustaw sobie kanał np. Polsat i próbuj ustawić antene jak u sąsiadów. Kręć anteną aż wskoczy obraz. Gdy już masz obraz no to włącz miernik sygnału w dekoderze i ustawiaj aż uzyskasz najlepszy wynik (ustawiaj na TVN bo mają słabszy sygnał). Trochę cierpliwości i osoba do pomocy aby obserwowała tv i zaoszczędzisz 80 zł. A tak dla tych co zaraz mnie zjedzą że bez miernika itd. , wezwałem kiedyś montera wykwalifikowanego z miernikiem aby ocenił moje ustawienie i orzekł że lepiej nie ustawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...