Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko właśnie takie dobre procenty mam na głównym wskaźniku, a jak już sprawdzam poszczególne transpondery to już nie jest tak dobrze. Np transponder na którym są Eleveny siła sygnału jest ok ale jakość już się waha w granicach 50-60%. 


Może też pogorszyć, ale tego bez pomiarów na forum jednoznacznie nie stwierdzimy. Za silny sygnał objawia się tak samo (pikseloza lub nawet komunikat o braku sygnału). Konwerter Unicable jest dobrany do czaszy 70cm z zestawu CP. Ciebie może ratować długość przewodu antenowego i może być bardzo dobrze.

Mówiąc długość przewodu masz na myśli żeby postarać się o jak najkrótszy. Jak dużo może się tracić na tak długim kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie takie dobre procenty mam na głównym wskaźniku, a jak już sprawdzam poszczególne transpondery to już nie jest tak dobrze. Np transponder na którym są Eleveny siła sygnału jest ok ale jakość już się waha w granicach 50-60%. 

Mówiąc długość przewodu masz na myśli żeby postarać się o jak najkrótszy. Jak dużo może się tracić na tak długim kablu?

 

Nie znając Twojej konkretnej konfiguracji i staranności ustawienia Twojej anteny i konwertera, to możemy tylko zgadywać. Ogólnie bym powiedział, że masz słaby wynik w takiej sytuacji, ale źródłem takiego stanu już oprócz ustawienia anteny i konwertera oraz sprawności tego zestawu, mogą być złącza (ich jakość zarobienia), jakość przewodu antenowego, sposób i miejsca prowadzenia przewodu antenowego (np. ostre załamania przewodu na zakrętach), umiejscowienie routera WiFi lub anten internetu w bliskiej odległości anteny/dekodera.

Dlatego napisałem Ci, że teoretycznie nie powinno Ci się pogorszyć przy Twojej długości przewodu antenowego, a raczej polepszyć w połączeniu z konwerterem Inverto Unicable z zestawu CP. Przy założeniu, że źródłem Twoich problemów jest słaby już Twój stary konwerter.

 

@czerstwy - 50-60% to takie minimum zalecane przez CP.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zestaw Evobox + konwerter Unicable Inverto.

Po trzech miesiącach użytkowania jakość i siła sygnału = 0. W ustawieniach/diagnostyka/sprawdzanie sygnału sat wyskakuje komunikat "przeciążenie". Wymieniłem na stary konwerter, zrobiłem ustawienia dla niego, działał 3 godziny i to samo.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

60x70 cm.

Powiem tak, mam antenę CP 70 cm sprzed 4 lat i jest bardziej okrągła (ta nowa przypomina nieco elipsę). Podmieniłem jedynie konwerter, no i na wyjściu Unicable SNR 15,6 dB na 10910/V (jeden z najsilniejszych tp.), a na najsłabszym 12476/H z BBC Brit HD - 12,3 dB (+ paski 100/70%). Póki co ani razu nie miałem zaniku sygnału bądź przycięć, a już było parę śnieżyc i ostatnio gwałtowne opady deszczu.

Przyznam, że sygnał odrobinę podskoczył do góry w porównaniu do czteroletniego już Golden Interstara GI-202 TWIN (porównywałem wyjście legacy), ale na to mogło wpłynąć parę czynników.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie takie dobre procenty mam na głównym wskaźniku, a jak już sprawdzam poszczególne transpondery to już nie jest tak dobrze. Np transponder na którym są Eleveny siła sygnału jest ok ale jakość już się waha w granicach 50-60%. 

Mówiąc długość przewodu masz na myśli żeby postarać się o jak najkrótszy. Jak dużo może się tracić na tak długim kablu?

To co tuner pokazuje to tylko bardzo ogólna informacja i tylko może pomóc we wstępnej ustawieniu anteny. Pomiary wykonuje się miernikiem (nie wskaźnikiem z allegro za 20-50 zł). Do niemal idealnego ustawienia anteny służył mi kiedyś tuner analogowy kiedy na satelicie były jeszcze programy analogowe. Im mniej "dropów" na ekranie tym lepiej ustawiona antena. Dziś już tego nie zrobisz z powodu braku nadawania programów analogowych. Obecnie gdzie mieszkam mam antenę 70 z logo byłej N-ki i poza oberwaniem chmury nie mam zaniku sygnału. Na osłabienie sygnału może mieć wpływ jakość instalacji. Nie sztuką jest kupić antenę za 500 zł ,a przewód z biedronki za 0,80gr/metr(częsty błąd w przypadku instalacji naziemnej). Podstawa -dobry kabel, dobrej jakości złączki F. Anteny od CP są dobrej jakości ,jeśli CP nie zmienił producenta to produkuje je firma CORAB (chyba NC+ również od niego bierze czasze ). Na Twoim miejscu wezwał bym fachowca (nacisk - FACHOWCA z prawdziwym miernikiem). Ustawi antenę i będziesz miał problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić... może w dobie analogu te F-ki i kable miały znaczenie teraz już raczej żadne. A na pewno bardzo małe na jakość i siłę sygnału w przeciętnym mieszkaniu czy domu. Wszystko zależy od poprawnego ustawienia anteny i wcale nie są do tego potrzebne super drogie mierniki. Ustawiłem sporo anten i zawsze na tanich F-kach, kablach itd. Nawet przelotki za grosze, które niby takie słabe w ogóle u mnie służą już 8 rok! Ustawiam tylko na wskazania dekodera i podobnie jak Ty wszystko działa super chyba że nawałnica się trafi...

 

Zgodzę się tylko, że może lepiej w fachowca zainwestować niż w inne rzeczy. Jak ktoś nie ma pojęcia i zdolności w tym kierunku to z najlepszego sprzętu nic nie zrobi.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60x70 cm.

Powiem tak, mam antenę CP 70 cm sprzed 4 lat i jest bardziej okrągła (ta nowa przypomina nieco elipsę). Podmieniłem jedynie konwerter, no i na wyjściu Unicable SNR 15,6 dB na 10910/V (jeden z najsilniejszych tp.), a na najsłabszym 12476/H z BBC Brit HD - 12,3 dB (+ paski 100/70%). Póki co ani razu nie miałem zaniku sygnału bądź przycięć, a już było parę śnieżyc i ostatnio gwałtowne opady deszczu.

Przyznam, że sygnał odrobinę podskoczył do góry w porównaniu do czteroletniego już Golden Interstara GI-202 TWIN (porównywałem wyjście legacy), ale na to mogło wpłynąć parę czynników.

A jak wygląda poziom sygnału na Unicable Polsatu w stosunku do Twin lub Single od Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od razu informuje, że jestem laikiem w tych sprawach. Mam ESI-88, będę przedłużać umowę i do niego dobierać 2xMR, na jaki konwerter muszę zmienić mój obecny twin, aby móc obsłużyć 3 dekodery w tym 1 PVR. Kupować na własną rękę? Jeżeli tak to jakiego modelu/typu szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chce skorzystać z oferty 12/3 więc nie będę wymieniał dekodera bo w sumie nie jest to konieczne i wiąże się to z większymi opłatami i dłuższym zobowiązaniem. Pomyślę nad tym przy następnym przedłużeniu, ale gdybym teraz kupił quad to mogę nim obsłużyć równie evobox w przyszłości?

 

Co do samego konwertera to polecacie jakiś konkretny model typu quad czy to wszystko jedno i to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłużyć obsłuży, ale jak bierzesz evoboxa, to grzech nie skorzystać z okazji za 129zł antena + unicable. Według mnie w ogóle, to najlepiej przy dwóch multiroomach i dobieraniu evoboxa zrobić na evoboxa oddzielną instalację antenową z nowego zestawu za 129zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłużyć obsłuży, ale jak bierzesz evoboxa, to grzech nie skorzystać z okazji za 129zł antena + unicable. Według mnie w ogóle, to najlepiej przy dwóch multiroomach i dobieraniu evoboxa zrobić na evoboxa oddzielną instalację antenową z nowego zestawu za 129zł.

Czyli osobna antena dla samego evoboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...