Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli problemem jest brak znajomości techniki odbioru satelitarnego, a Twoje ustawianie anten to zabawa hobbystyczna.

Ustaw antenę aby MER na kanale 101 nie był mniejszy niż 12dB i nie będzie "szatkowania".

Polecam do nauki o sprzęcie CPT HD i pomiarze sygnału z anteny:

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta ironia? Będę u sąsiada to zobaczę jaki jest MER. Nie znam wszystkich dekoderów z CP więc nie wiedziałem że można tam sprawdzić ten parametr. A co do ustawiania anten to pierwszy mój raz był w roku 1996. Co prawda wszystko to jest hobbistycznie ale prywatne anteny to nie jest jakieś centrum nadawczo-odbiorcze że wszystko musi być idealnie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pomagać? To zrób to dobrze i posłuchaj jak ktoś Ci daje pomocne rady.Stawiasz siebie w roli eksperta, który od wielu lat ustawia innym anteny ale nie ma o tym pojęcia. To dobrze,przez takich jak ty inni mają pracę.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem już kilka anten satelitarnych bez miernika jedynie na wskazanie "wskaźnika" w dekoderze. Zawsze ustawiam sugerując się wskazaniami na 11.508 V czyli TVN HD i problemu z szatkowaniem nie mam chyba że jest mocne załamanie pogody. Zdaję sobie sprawę że instalator zrobił by to profesjonalniej.

 

@Support458 już Ci napisał jak skorygować ustawienie by pozbyć się problemu. Z własnego doświadczenia dodam że mniejszą antenę ciężko dobrze ustawić bez przyrządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem co masz na myśli pisząc "skręcony". Ma być odpowiednio ustawiony uwzględniając położenie miejsca odbioru od pozycji na której znajduje się żądany satelita.

Do wyliczenia na stosownych kalkulatorach.

Jeśli przy odbiorze pozycji 23E w Szczecinie konwerter ma być "odchylony" od pionu, to w Białymstoku ma być prosto.

2. Złe ustawienie konwertera = zły odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem konwerter Inverto Black Premium. Po wymianie na tym samym ustawieniu anteny na kanale TVN HD mer z 11 wskoczył na 13, więc jednak konwerter ma duże znaczenie.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy można wziąć zestaw antenowy konwerterem unicable w cenie promocyjnej 109 zł bo wczoraj przedłużem umowę i w umowie która przyszła mi na emaila jest tam że w ciągu 18 miesięcy można wziąć zestaw antenowy z konwerterem unicable w cenie promocyjnej 109 zł i byłby bardzo wdzięczny jakby ktoś mi odpisał na moje pytanie bo poprostu chcę dopytać bo jest zainteresowany kupnem tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

czy konwerter unicable mozna tylko zakupic w promo cenie 69zł w APS czy mozna go zamowic przez tel i przyjdzie do domu ?? 

 

czy chodzi o caly zestaw sat od CP ... w regulaminie jest taki zapis ... 

 

" Cena usługi wymiany konwertera nie obejmuje ceny zakupu konwertera. Abonent decydując się na skorzystanie z Promocji, zobowiązany jest do zakupu konwertera we własnym zakresie " 

Edytowane przez papryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

69 złotych to tylko za to że przychodzi do ciebie spec, który wykręca stary konwerter śrubokrętem, w jego miejsce wkręca konwerter unicable i doi Ciebie z tych 69 złotych za odkręcenie i skręcenie śrubki. A za zakup konwertera płacisz dodatkowo stówkę z groszami :-) Ot, cała filozofia. Chyba już dokładniej nie da się wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...