Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Troche czytałem wątek ale nieco się pogubiłem...mam evoboxa plus 5500 jako multiroom. Zestaw antenowy od CP z konwerterem unicable. Na evo typ konvertera wybrany INVERTO IDBL-QUDL42-UNI2L-czy prawidlowy typ konvertera został wybrany?(czy pozwoli to nagrywac i ogladac co innego w jednym czasie?).Dodam iż jak zmienie typ konwertera na np. DCSS-CP EVOBOX 1 lub 2 jakosc i siła spadaja do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ mam problem z zakupem zestawu antenowego do Evoboxa (w APS nie mają dla mnie vochera ale przy zamówieniu figuruje prawo do jego zakupu) złożyłem około dwóch tygodni temu reklamację i dzisiaj zadzwoniłem aby dowiedzieć się "jak się sprawy mają".Odpowiedź konsultanta ,że reklamacja jest w trakcie rozpatrywania.Co mnie zaskoczyło, to że po podaniu danych i w trakcie oczekiwania, aż system się odpali, Konsultant Cyfrowego Polsatu zasugerował abym zakupił-poszukał sobie ten zestaw na allegro lub olx.  :mrgreen:

Takie "bezcenne" porady można uzyskać teraz w Centrum Obsługi Abonenta Cyfrowego Polsatu.

Jestem tylko ciekaw kiedy zaczną udzielać rad na temat sharingu.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest z zestawu antenowego CP i nie minęły dwa lata od jego zakupu, to tak.

ponad godzinę zajęło mi boksowanie się z APS-em, pani stwierdziła że....nie da się, poprosiłem kierowniczkę i ona zaczęła wydzwaniać na 1000 różnych telefonów, już myślałem że będzie lipa i że muszę wysłać konwerter do polsatu ale jak zacząłem narzekać że żonie nie nagram seriali :mrgreen: to będzie zła.....dało się dostałem nowiutki prosto z opakowania :brawo::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry temat wybrałem ale jeżeli nie to proszę o ukierunkowanie na właściwy.

Ze względów na przeprowadzkę i chwilowe zamieszkanie w innym miejscu muszę podłączyć dekoder do sygnału antenowego.
Obecnie jest jedna antena z nawet nie wiem jakim konwerterem, na jedno wyjście. Podpięty jest do niej HD2000 mini.

 

Ja mam Evoboxa i jego muszę podpiąć.

 

I pytanie jest następujące, jeżeli nie chciałbym zakładać ze względów estetycznych drugiej anteny to co powinienem zakupić aby z jednej anteny szedł sygnał na dwa dekodery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie minęło 18 miesięcy od zawarcia umowy z Evobox, to w dowolnym APS-ie możesz kupić zestaw antenowy CP z konwerterem Unicable za 129zł. Ten zestaw wychodzi taniej, niż kupowanie samego konwertera. Z zestawu wykorzystasz sam konwerter i podmienisz go z tym, który jest obecnie zamontowany. HD2000 podłączysz pod jego srebrne wyjście, a Evobox pod złote. Jak widzisz musisz tylko doprowadzić drugi przewód antenowy do anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby korzystać na Evobox z obu gniazd SAT1 i SAT2 to co jeszcze potrzeba ?

Mam nadzieję że powodem tego jest podłączenie Astry bo w przeciwnym wypadku nie bardzo rozumiem po co ci oba wejścia antenowe w Evoboxie a skoro już i tak będziesz musiał zmienić konwerter to skorzystaj z podpowiedzi - jednej bądź drugiej @swojadroga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że powodem tego jest podłączenie Astry bo w przeciwnym wypadku nie bardzo rozumiem po co ci oba wejścia antenowe w Evoboxie a skoro już i tak będziesz musiał zmienić konwerter to skorzystaj z podpowiedzi - jednej bądź drugiej @swojadroga

 

Po co mi oba wyjścia - a jak będę chciał oglądać co innego a nagrywać co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec schodzenia z tematu. Wszelkie informacje o możliwościach Evobox-a znajdziesz w temacie jemu poświęconym: https://forum.satkurier.pl/topic/21917-dekoder-evobox-pvr-dyskusja-og%C3%B3lna/page-358

 

Skromnie, bo skromnie, ale w samej instrukcji (papierowej) również jest informacja o rekomendowanym sposobie podłączenia dekodera. Ale o tym już nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter dCSS jest prawie za 300 zł.Na alledrogo są Unicable po 100 zł?Warto taki kupić?Żałuje że jak zamawiałem evo na wymiane nie wziąłem całego zestawu,wychodzi najtaniej.Te polsatowskie są za 169 zł.

Edytowane przez Mr. Orbita
Dostosowane do tematu - przeniesione do prawidłowego wątku o zestawach antenowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter SCR lub konwerter dCSS na 24 UB

Więc aż tak drogo nie jest. Konwerter dCSS, to rozwiązanie bardziej przyszłościowe.

https://forum.satkurier.pl/topic/25425-instalacje-i-konwertery-unicablescr-10-pyta%C5%84-i-odpowiedzi/

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 wskazał jeden z tematów, w którym można znaleźć odpowiedzi, a o zestawie antenowym sprzedawanym przez CP mamy też już temat - tu jest odpowiedź: https://forum.satkurier.pl/topic/18808-zestaw-antenowy-cyfrowego-polsatu-pytania-problemy-komentarze/page-11?do=findComment&comment=1358570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w pierwszym linku wymaga konfiguracji pod evoboxa?Czy można zamawiać i od razu podłączać,i evo będzie śmigał tak jak powinien..?

 

Ten Konwerter SCR instalujesz w miejsce istniejącego single, bez konieczności jego wcześniejszego programowania przez sprzedawcę.

Sygnał do dekodera połączasz do złotego wyjścia z konwertera.

W dekoderze ustawiasz w menu Ustawienia / Antena / Konfiguracja / Typ konwertera => INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L

Po wyjściu z menu Ustawienia warto jest zrobić restart dekodera przez odłączenie zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...