Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki zestaw dostępny jest tylko z dekoderem Evobox.

Konwerter Unicable uzyskałem przy przedłużeniu umowy z trzema HD5500s. Trochę nawalczyłem się, bo nie chciano mi go sprzedać za 129zł mimo vouchera. W końcu poszła reklamacja i dostałem za darmo. Evoboxa nie miałem i nie mam. Trzeba po prostu trafić na odpowiedniego konsultanta w DUK i poprosić o voucher na konwerter Unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sposób można podciągnąć pod wymuszenie i wprowadzający tylko zbędne zamieszanie. 

Nie. Poprosiłem o Unicable, bo HD5500s już obsługiwał tę technologię. Gdy konsultant upewnił się, że tak jest, od razu zgodził się i voucher wydał w systemie. Tyle tytułem OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabela_zakup_akces.jpg

Zapis w regulaminie będącym integralną częścią umowy jest jednoznaczny. Twój sposób można podciągnąć pod wymuszenie i wprowadzający tylko zbędne zamieszanie.

Dzisiaj urlop i zakupy... przy okazji odwiedziłem 3 różne punkty Plusa i zabawiłem się w tajemniczego klienta. Zapytałem o umowę z evoboxem ale zakup zestawu antenowego chce za miesiac bo nie wiem czy mi bedzie potrzebny.

 

Otrzymałem odpowiedź, że później za 249 zł, tylko w jednym punkcie za 129 zł ale okazuje się że wypiszą na innego abonenta.

 

Na pytanie o powyższy paragraf z umowy mała konsternacja.

 

Wiec umowy umowami a APSy swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam nabyć ten konwerter unicable i chce do niego podłączyć 4 dekodery 3x CP (2x Multiroom i EVOBOX PVR) i 1x NC+.  Rozumiem ze sygnał z wyjścia unicabel dzielę rozgałęźnikiem na EVOBOX PVR oraz dekoder NC+ i wszystko będzie działać tylko nie będę mógł nagrywać programów czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter z zestawu CP obsłuży Evobox w technologii Unicable I i dwa dekodery w tradycyjnej technologii lub do 4 dekoderów HDxx00 Cyfrowego Polsatu w technologii Unicable I i do 2 dekoderów w tradycyjnej technologii. 

Aby zaspokoić Twoje potrzeby, wymagany jest konwerter Unicable II. Na przykład taki jak Ci wskazałem. Konwerter Unicable II MUSI być zaprogramowany pod Evobox. Z pierwszych czterech nośnych wybierzesz dwie, które wykorzystasz dla dekoderów dodatkowych z CP. Kolejne osiem będzie wykorzystywał Evobox. Od 17 nośnej będziesz mógł wybrać 8 nośnych w dekoderze 4K nc+. Sygnał z konwertera do dekoderów rozprowadzasz poprzez rozgałęźnik lub gniazda SAT szeregowe. W zależności od typu instalacji kablowej u Ciebie wykonanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacjach jedno kablowych gdzie są więcej niż dwa odbiorniki i przynajmniej jeden z nich wspiera Unicable II, optymalnie jest korzystać z konwerterów dCSS. To dotyczy Evobox PVR i Ultrabox+. Tylko taka instalacja umożliwi wykorzystanie w pełni wszystki możliwości w podłączonych dekoderach.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter z zestawu CP obsłuży Evobox w technologii Unicable I i dwa dekodery w tradycyjnej technologii lub do 4 dekoderów HDxx00 Cyfrowego Polsatu w technologii Unicable I i do 2 dekoderów w tradycyjnej technologii. 

Aby zaspokoić Twoje potrzeby, wymagany jest konwerter Unicable II. Na przykład taki jak Ci wskazałem. Konwerter Unicable II MUSI być zaprogramowany pod Evobox. Z pierwszych czterech nośnych wybierzesz dwie, które wykorzystasz dla dekoderów dodatkowych z CP. Kolejne osiem będzie wykorzystywał Evobox. Od 17 nośnej będziesz mógł wybrać 8 nośnych w dekoderze 4K nc+. Sygnał z konwertera do dekoderów rozprowadzasz poprzez rozgałęźnik lub gniazda SAT szeregowe. W zależności od typu instalacji kablowej u Ciebie wykonanej.

Wskazany przez Ciebie konwerter nie jest programowalny w związku z czym nie da się wykorzystać częstotliwości unicable 2 dla evoboxa. Musiałby kupić programowalnego inverto lub progamowalny multiswitch inverto lub johanssona ewentualnie gt-sat. Wiem, bo miałem taki konwerter megasata i niestety dało się tylko korzystać z czterech częstotliwości unicable 1 w evoboxie. W trybie unicale 2 wybranym w evoboxie przy tym konwerterze brak sygnału. Informacja na stronie linkowanego sklepu jest błędna - niestety.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model konwertera Unicable II dCSS https://satsklep.pl/pl/p/Konwerter-Unicable-II-%2C-5278-Inverto/15672 , który po poprawnym zaprogramowaniu częstotliwości przez sprzedawcę działa poprawnie z EVOBOX PVR .

 

Sprzedawcy oferują konwertery Unicable II dCSS, które nie współpracują z dekoderem EVOBOX PVR w trybie dCSS.

 

Jednym z nich jest konwerter Unicable II 24 SCR - Megasat Diavolo

 

Nieprawdziwe są informacje zwarte w opisach możliwości tego konwertera np:
DCSS … Evobox 1, gdzie odbiornik wykorzystuje 6 kanałów pracy (kanał 5-10)
DCSS … Evobox 2, gdzie odbiornik wykorzystuje 4 kanały pracy (kanały 13-16)


Sprzedawcy ignorują informacje z Cyfrowego Polsatu i według własnych analiz piszą nieprawdziwe informacje marketingowe, narażając kupujących na problemy.

Powodem problemów po zakupie takiego konwertera, jest standardowa tablica częstotliwości Unicable II, która nie jest zgodna z wykazem https://drive.google.com/open?id=0B4_IgzITSAPHZ3RMcWJyU0NHY1k wymaganym przez dekoder EVOBOX PVR.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale mam taki problem, od razu mówię, że jestem w tym temacie laikiem,dobrałem przy nowej umowie drugi MR nie wiedząc, że konwerter ma tylko dwa wyjścia , czy jest techniczna możliwość podłączenia na takim konwerterze 3 dekoderów, a jeśli nie to jaki model konwertera polecacie do takich dekoderów: HD 5000, HD 3000, HD 5500S - czy każdy uniwersalny konwerter z 4 wyjściami  się nada? I jeszcze jedno pytanie, przy programowaniu nowego pilota w nowym telewizorze LG chciałem obsługiwać dekoder i telewizor jednym pilotem i przy programowaniu woła mi nazwę dekodera, ale na liście nie ma HD 5000, czy może ma on jakąś inną nazwę, od razu napiszę że polsatu na liście też nie ma.  Jeśli ktoś się orientuje w w/w tematach to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...