Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamiętaj, że na wskaźnikach dekodera, jak i na pseudo wskaźniku za 20zl, nie zobaczysz drobnych zmian ustawienia czaszy i konwertera, które miewają kolosalne znaczenie w niezakłóconym odbiorze podczas gorszych warunków atmosferycznych.

Ja ustawiałem anteny samodzielnie sobie jak i znajomym. Pierw ustaw sobie kanał np. Polsat i próbuj ustawić antene jak u sąsiadów. Kręć anteną aż wskoczy obraz. Gdy już masz obraz no to włącz miernik sygnału w dekoderze i ustawiaj aż uzyskasz najlepszy wynik (ustawiaj na TVN bo mają słabszy sygnał). Trochę cierpliwości i osoba do pomocy aby obserwowała tv i zaoszczędzisz 80 zł. A tak dla tych co zaraz mnie zjedzą że bez miernika itd. , wezwałem kiedyś montera wykwalifikowanego z miernikiem aby ocenił moje ustawienie i orzekł że lepiej nie ustawi.

Można samemu, ale nie każdy ma do tego predyspozycje.

A ten monter u Ciebie nie był niestety "wykwalifikowany", niestety wielu jest takich w tej branży.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie kąt elewacji dla twojej lokalizacji, ustaw tak antenę i dokręć, a później w prawo i w lewo powoli zaczynając od pozycji podobnej jak u sąsiadów(co chwilę zatrzymuj, bo dekoder z opóźnieniem pokazuje), konwerter ustaw sobie kablami w dół. Jak już po kręceniu złapiesz trochę zasięg, to tylko dopieścić go trzeba konwerterem. Ja do pomocy wziąłem osobę do sprawdzania pasków na dekoderze, ale później jednak  jej telefon był lepszy, wideorozmowa przez FB lub coś podobnego i jeden telefon stał przed TV, aparatem skierowany na paski, a na drugi sam patrzyłem przy ustawiani.(może głupie, ale najlepiej mogłem ustawić antenę)

 

Efekt pracy taki, że lepszy sygnał u mnie niż u sąsiada, mimo, że tam monter montował, a u mnie sam pierwszy raz montowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Abonentów Cyfrowego Polsatu dostępna jest promocja:


 


„Wymiana konwertera w zestawie do odbioru Telewizji satelitarnej w APS”.


W ramach oferty, każdy Abonent zawierający umowę bądź aneks w APS lub na Infolinii z dekoderem EVOBOX PVR będzie mógł skorzystać z usługi wymiany konwertera w terminie 30 dni od zawarcia umowy/aneksu.


Oferta dostępna jest w każdym Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży.


Promocyjna cena usługi instalacji (69zł) obejmuje:


  • Dojazd do miejsca, w którym ma być realizowana Usługa Instalacji do 20 km od APS, w którym zamówiono Usługę,
  • Wymiana dotychczasowego konwertera na nowy (dotychczasowy konwerter pozostaje własnością Abonenta)
  • Ustawienie anteny satelitarnej,
  • Konfiguracja dekodera,
  • Krótki instruktaż
  • Weryfikacja funkcjonowania instalacji – test odbioru kanałów telewizji satelitarnej.

Ważne!


Kwota 69zł to opłata tylko za montaż konwertera Unicable.


Abonent ma możliwość zakupu konwertera we własnym zakresie lub może go zamówić w momencie skorzystania z oferty CP. Za montaż Abonent płaci bezpośrednio instalatorowi.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako że ostatnio instalowałem sam zestaw z konwerterem Unicable + czasza 70cm z CP oraz Evobox mam pewien problem. Złapałem sygnał i przy pierwszej instalacji oraz w menu/antena/konfiguracja pokazało mi moc/jakość 100/95 (była dobra pogoda) jednakże już w informacji o sygnale np. dla TVN 115 (a tam jest największa lipa) miałem max 50% jakości. Wczoraj była śnieżyca rano jak nie wiem i jakość spadła do 30% po czym całkiem się stracił TVN :D Wnioskuje że jeszcze muszę tym ustrojstwem pokręcić i sugerować się najlepiej jakością na TVN niż tymi wskazaniami w menu/antena/konfiguracja (swoją drogą myślałem że jak tam mam 95% jakości to będzie wszystko śmigać :P). Chyba zacznę od ustawienia konwertera (powinienem mieć wg tych tabelek 5 st.) A w jakiej odległości na uchwycie jest u was dokręcony konwerter? Teraz mam chyba max do czaszy. A jest tam tolerancji pare cm. Ile trzeba uzyskać min % jakości na TVN przy dobrej pogodzie żeby się nie tracił sygnał przy kijowej pogodzie? 60 wystarczy? Spróbuję to jeszcze ustawić a jak się nie uda to trzeba będzie zapłacić...

Edytowane przez azspider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na mierniku jest 100%, a na dekoderze około 90% paska jakości.

Odsuń konwerter od czaszy, tak aby był blisko uchwytu i pamiętaj, że 5 stopni w tabelce jest podane dla masztu w idealnym pionie.

Włącz sobie parametry sygnału na TVN i koryguj ustawienie anteny i konwertera. Potem sprawdź na Polsat CI, BBC Brit i TVP1 i staraj się na tych czterech kanałach wycisnąć jak najwięcej. Czasem warto poświęcić nieco procent jakości, ale uzyskać jak największy parametr SNR. Ustawianie anteny, to czasem taka sztuka kompromisu.

Tutaj masz przykładowe pomiary i minimalne zalecane wartości sygnału: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/?do=findComment&comment=1235966

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar wziąć CP i zastanawiam się, jaki kabel kupić. Powiem, że będę brał zestaw antenowy z CP i gdzieś czytałem, że taki jest podobno:
https://www.eltrox.pl/przewod-koncentryczny-televes-t-100.html

Może ktoś się wypowiedzieć na jego temat? Czy kupując lepszy kabel, jest różnica w jakości/sile sygnału?

Drugie pytanie, bo mam zamiar wziąć montera, tylko chciałbym wziąć takiego profesjonalnego, który ustawi porządnie, a nie byle jak... Zna ktoś może z Łodzi i okolic takiego? Czy montera, który pisze, że ma miernik Amiko X Finder Combo można uznać, że jest profesjonalistą?
Tu jest jego ogłoszenie
https:// :censored:

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do ogłoszeń. Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zadał bym sobie trudu i podleciał do APS i tam zwykle mają mierniki i usługi montażu.Tylko że : Montaż z wierceniem drogi wiec bym samodzielnie powiesił antenę a montera wezwal do podłączenia( korygowania sygnału) Różnica u mnie w Bełchatowie to montaż około 250zł a ustawienie już wiszącej anteny ledwo 50zł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób mam podłączyć instalacje aby wykorzystać wszystkie funkcje evoboxa?

 

Aktualnie mam konwerter typu twin oraz dwa kable poprowadzone bezpośrednio do dwóch dekoderów hd3000 + hd3000 jako MR.

Teraz zamówiłem evoboxa jako główny oraz dołożyłem jeden dekoder MR HD5500s. Zastanawiam się jak poprowadzić instalacje, żeby wykorzystać aktualną sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci w tym układzie jednego wyjścia Legacy (tradycyjnego) w konwerterze w tej sytuacji. Konwerter Inverto z zestawu pozwala podłączyć Evoboxa i dwa dekodery MR.

Potrzebujesz tego typu konwerter: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2054-konwerter-scr-gt-sat-s3scr4

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...