Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.04.2019 o 17:37, roberttosat napisał:

Jak to tylko te dwa dekodery (evobox i ultrabox4K) to bym się nie zastanawiał a brał ten konwerter i rozgałęźnik konwerter.

 

Czyli w CP są dwa różne zestawy jeśli chodzi o konwerter, jeden z samym Unicable (tylko jedno wyjście) a drugi Unicable z 2x wyjściami legacy?

 

Czy oba są już "w pudełku" zaprogramowane/skonfigurowane do odbioru CP na dekoderze Evobox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 15:08, aster napisał:

 

Czyli w CP są dwa różne zestawy jeśli chodzi o konwerter, jeden z samym Unicable (tylko jedno wyjście) a drugi Unicable z 2x wyjściami legacy?

 

Czy oba są już "w pudełku" zaprogramowane/skonfigurowane do odbioru CP na dekoderze Evobox?

 

Zrobiłem rozeznanie w 2 punktach CP i "stare" zestawy anten grafitowych z logo CP i tym konwerterem nie mają już w sprzedaży. Mogą sprzedać abonentowi czaszę (poza CP - paragon) oraz konwerter unicable II ale tutaj już na paragon ale z danymi abonenta. Nie wiem czy taj jest we wszystkich punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W regulaminie jest taki zapis, że promocyjne można zakupić w CP następujące akcesoria:

Spoiler

cpunicbale.png

Stąd mam pytanie, czy ten konwerter Unicable za 69 zł w punkcie 6 jest tym wskazywanym powyżej unicable II? I druga sprawa, jak już kiedyś dawno kupiłem od nich ten zestaw z konwerterem unicable + 2 legacy to mogę teraz kupić sobie ten 2 konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, kropka79 napisał:

Z racji kiepskiej widoczności (drzewo) na antenie 75cm nie da się jakości ustawić więcej niż 65%.

Przy niewielkim deszczu już jest problem z odbiorem. 

 

Czy zmiana na antenę średnicy 90cm coś pomoże, czy nie ma sensu wydawać pieniędzy? 


Zmiana anteny na inną o większej średnicy może poprawić odbiór sygnału. W tym celu zapraszam do punktów sprzedaży: https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Antena o rozmiarze 90 cm jest wystarczająca do b.dobrego odbioru w każdym regionie naszego kraju :)

W przypadku przeszkód terenowych np. drzewa, zmiana anteny na większa nie rozwiąże problemów z odbiorem.

Drzewo będzie "bujać" się na wietrze co będzie wpływać na jakość sygnału przez przesłanianie sygnału z satelity.

Pomóc może wyłącznie zmiana miejsca instalacji anteny lub usunięcie przeszkody przesłaniającej sygnał z satelity np. przycięcie gałęzi drzewa.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek z Ozimka, wszędzie w transporcie towar może ci się uszkodzić. Od tego masz reklamację, poza tym w przypadku zakupu przez Internet masz możliwość zwrócenia towaru. Kolejna kwestia, myślę, że w punktach Plusa/CP nie kupisz samej anteny bez podpisania umowy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oświećcie mnie (kobieta jestem) ile kosztuje antena (talerz) i konwerter do dekodera Evobox PVR?

Byłam w dwóch punktach CP i w każdym inaczej mówią, a w DUK jeszcze co innego.

Talerz taki duży, szary, bez logo Polsatu 109 zł, a konwerter w jednym punkcie 69 zł (ale go nie mają).

W innym punkcie ten konwerter kosztuje 85 zł, a w jeszcze innym 160 zł. Ile w końcu kosztuje konwerter, taki który powinien być do dekodera Evobox PVR?

Muszę kupić talerz i konwerter przy przedłużeniu umowy (wymieniam dekoder na Evoboxa PVR), i chcę to zrobić stacjonarnie (choć gorsza umowa niż przez DUK), bo mam problem żeby odebrać przesyłkę od kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz właśnie tak mam. Mam antenę z logo CP, ale jak już wymieniam dekoder, to chcę wymienić też talerz i konwerter. Teraz mam ES-88 więc konwerter nie pasuje, a jak jest deszcz czy burza to nie mam obrazu, lub zatrzymuje się w jednym miejscu. Obecna instalacja u mnie jest stara, ma 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie(Wrocław-południe) "zaprosiłem" instalatorów z profesjonalnym miernikiem.

Zapłaciłem 120 pln i ustawili mi antenkę najlepiej jak się dało :)

Na ESI-88 z 62% podkręcili na 65% i na chwilę obecną żadne deszcze,burze i wicherki nie powodują już klatkowania/zanikania sygnału???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siara
 Nie ma żadnej różnicy. Konwerter odbiera sygnał odbity od lustra anteny i przesyła go przewodem do odbiornika. Nie ważne co jest odbiornikiem, czy dekoder dedykowany platformy, czy dekoder z wolnego rynku, czy też telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ceberebek napisał:

Na ESI-88 z 62% podkręcili na 65%

No to niebywały sukces?

Jak ja miałem ESI i jak dobrze jeszcze pamiętam to antenę sześćdziesiątkę z CP ustawiłem osobiście przy pomocy profesjonalnego miernika za 20 zł z alle...cośtam i sygnał był ponad 80% więc albo trafili ci się mało profesjonalni profesjonaliści albo miernik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ceberebek napisał:

Ja do siebie(Wrocław-południe) "zaprosiłem" instalatorów z profesjonalnym miernikiem.

Zapłaciłem 120 pln i ustawili mi antenkę najlepiej jak się dało :)

Na ESI-88 z 62% podkręcili na 65% i na chwilę obecną żadne deszcze,burze i wicherki nie powodują już klatkowania/zanikania sygnału???

 

Nie ma w tym tunerze wartości MER lub SNR w dBm?? Jaka antena? Te typowe 70 cm od Cyfrowego Polsatu? Bo te procenty mało mówią. Każdy odbiornik ma inne skalowanie tych procentów. A po drugie być może blisko mieszkamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...