Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem posiadaczem CP od 3 dni. Właściwie to moja 1 instalacja anteny :). Mam taki miernik (tani) i po 20min instalacji uzyskałem w miarę dobry sygnał.. Ogólnie mam Siłę sygnału na 88-92 - zależy jeszcze od kanałów (chociaż np na TVN HD jest najgorzej bo 79 .. Natomiast dziwi mnie co takiego oznacza Jakosc sygnału? Jakość odpowiada za jakość obrazu kanałow - chyba nie, prawda?

 

Jeszcze jak miną te upały to spróbuje jeszcze lepiej ustawić antenę .. Kupiłem talerz ten 90x90..Najgorsze to to ze jak milimetr przesuniesz  to mozna niemal wszystko stracić :D .. Muszę znalesć sposób aby ustawić min. 90% na sygnałach.. 

Chociaż widziałem info od różnych osób to niektórzy mają 50-80% sile i jakośc sygnału i tak już sobie odbierają.. Są zadowoleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co odpisujesz, to Twoja 90-ka jest dopiero mniej więcej skierowana w Hot Birda. A mniej wiecej, to za mało.

Skręt konwertera też jest ważny.

Tutaj masz parametry dobrze ustawionej 70-ki: https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/?view=getnewpost

Dopóki na Twojej antenie będziesz miał sygnał jak z 70-ki, to nie będziesz się cieszył z bezproblemowego odbioru przy byle deszczu.

Ps. Wskaźnik za 20zl nie jest miernikiem. Paski sygnału z dekodera Evobox są zdecydowanie lepszym źródłem informacji o prawidłowo ustawionej antenie.

Ps2. Jakość sygnału nie odpowiada za jakość obrazu, ale (tak w uproszczeniu) jak bardzo Twój sygnał jest narażony na zakłócenia podczas zmian pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie musze miec od razu idealnie ustawionej anteny. W te upały nic sie niechce a siedzenie na balkonie w te słoneczne dni nie jest zbyt mądrym rozwiazaniem..

 

Dlatego postanowilem aby po prostu ustawić tak mniej-wiecej zobaczyc czy wszystko dziala,czy nie ma problemów z multiroom, moim evoboxem itp.. Na razie wszystko dziala.. to najważniejsze. A nigdy nie miałem TV satelitarnego dlatego mnie to najbardziej ciekawi. Teraz jak troszkę się oziębi na zewnątrz to spróbuje ją ustawić jeszcze precyzyjnie. Ważne by to zrobić do śnieżyc i rozpoczęcia lig piłkarskich :)

 

TV mam daleko od anteny bo dzieli mnie pokój. Ogólnie to 20m kabla. Ale mam sposób;p podłącze laptopa i postawie przy tv a przy antenie wezme inny odbiornik i przez Skype/ facebook bede widzial jaki jest sygnał przy ruszaniu anteną :P

 

U mnie MER jest rózny w zależności od kanału ale minimalnie jest na 11.5 a max widziałem na 14.7.  

 

I tak uwazam za sukces. 20min tylko spędziłem przy tym i to moja pierwsza prywatna instalacja. 

Edytowane przez Azazell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie musze miec od razu idealnie ustawionej anteny. W te upały nic sie niechce a siedzenie na balkonie w te słoneczne dni nie jest zbyt mądrym rozwiazaniem..

 

Dlatego postanowilem aby po prostu ustawić tak mniej-wiecej zobaczyc czy wszystko dziala,czy nie ma problemów z multiroom, moim evoboxem itp.. Na razie wszystko dziala.. to najważniejsze. A nigdy nie miałem TV satelitarnego dlatego mnie to najbardziej ciekawi. Teraz jak troszkę się oziębi na zewnątrz to spróbuje ją ustawić jeszcze precyzyjnie. Ważne by to zrobić do śnieżyc i rozpoczęcia lig piłkarskich :)

 

TV mam daleko od anteny bo dzieli mnie pokój. Ogólnie to 20m kabla. Ale mam sposób;p podłącze laptopa i postawie przy tv a przy antenie wezme inny odbiornik i przez Skype/ facebook bede widzial jaki jest sygnał przy ruszaniu anteną :P

 

U mnie MER jest rózny w zależności od kanału ale minimalnie jest na 11.5 a max widziałem na 14.7.  

 

I tak uwazam za sukces. 20min tylko spędziłem przy tym i to moja pierwsza prywatna instalacja. 

 

Czyli masz fatalnie ustawioną czaszę i skręt konwertera. Problemy z odbiorem części kanałów rozpoczną się u Ciebie przy pierwszych cięższych chmurach. Nie mówiąc już o deszczu. Prawidłowo ustawiona 90-ka starci sygnał dopiero przy ścianie wody. Ty będziesz tutaj pierwszym i częstym gościem w temacie problemów z odbiorem sygnału dopóki tego nie poprawisz sam lub z pomocą prawdziwego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem ostry deszcz i grad.. I sygnał był bardzo ok nic sie nie działo ;P 

 

Dobra.. Musiałem podłączyć czwarty kabel antenowy do konwertera i przy okazji poprawiłem sam konwerter (troszke go wypoziomowałem i wysunąłem lekko).. Wiec sytuacja wygląda następująco. Po poprawieniu konwertera siłę i jakosć sygnału miałem na 88-90-95% (na roznych kanałach) wiec niezle.. Szum dB też rózny ale raczej nie był nizszy 12.9 dB.. a wiekszosc prawie 14-15db..

Hmm Martwi mnie a wręcz zastanawia działanie Evoboxa.. Jak tylko Włącze go wraz z TV to trzymając "i" wyświetla  statystyki i siłę sygnału na 60-70% :).. ALe jak przejde do ustawien  anteny lub diagnostyki to jest taka jak być powinna czyli 90-95% siła sygnału. Jak wróce z ustawień spowrotem do sprawdzania za pomocą "i" to jest już tak jakbyć powinno czyli jak na ponizszym moim zrzucie ekranowym. Wtf? :) Evobox coś wariuje?

 

Czy na Evoboxie powinno sie cos jeszcze ustawiać? Bo ja jedynie wykryłem antenę i instalowałem kanały. Może w dekoderze się coś jeszcze dostraja? Nigdy nie miałem TV cyfrowej / satelitarnej i to dla mnie czarna magia

 

A zrobiłem fotke z tych wyników na polsacie HD. TV jest włączony juz z 2h i ciagle jet tyle samo.. więc nawet niezle ustawiłęm chyba jak na moje amatorskie podejście do montażu :P

 

6d3eih091732_t.jpg

 

 

Kolejna sprawa.. W tym samym czsaie sprawdziłem siły sygnałów na moim Evobox i jednym dekoderze w multiroom HD 6000.  Ustawiłem ten sam kanał Polsat HD.. I na tym dekoderze z multiroom Jakość sygnału jest o 10% niżśza niż w moim evobox..  Co to znaczy? Czemu takie rozbieżności?

Edytowane przez Azazell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko bardzo ładnie masz ustawiony talerz jak na taka jego wielkość..  .. Ja Jeszcze troszke się pobawie i pomajstruje przy konwerterze lub samym talerzu i powinienem niemal idealnie ustawić :P

 

Poczekam wpierw na pierwsze poważne ulewy, wiatry czy uberwanie chmur. Wtedy jak trza będzie uzbroić antenę (usztywnić) to przy okazji znów coś pogrzebię :P

 

Może też powinienem kupić Inverto na 4 wyjscia.. No ale trudno mam jakiś opticum. 

 

Właściwie mam do swojego Evoboxa poprowadzone 2 kable antenowe.. ALe na razie SAT2 mam wyłączony. Właściwie nie wiem co to daje? Więcej możlwosci przy nagrywaniu? Na SAT1 też mogę nagrywać na 3 kanałach + na czwartym oglądać.. 

Edytowane przez Azazell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz fatalnie ustawioną czaszę i skręt konwertera. Problemy z odbiorem części kanałów rozpoczną się u Ciebie przy pierwszych cięższych chmurach. Nie mówiąc już o deszczu. Prawidłowo ustawiona 90-ka starci sygnał dopiero przy ścianie wody. Ty będziesz tutaj pierwszym i częstym gościem w temacie problemów z odbiorem sygnału dopóki tego nie poprawisz sam lub z pomocą prawdziwego fachowca.

A propo "prawdziwego fachowca":

Ma ktoś namiar na dobrego i taniego z Wrocławia? :hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mam do swojego Evoboxa poprowadzone 2 kable antenowe.. ALe na razie SAT2 mam wyłączony. Właściwie nie wiem co to daje? Więcej możlwosci przy nagrywaniu? Na SAT1 też mogę nagrywać na 3 kanałach + na czwartym oglądać.. 

Jeśli podłączyłeś 1 kabel z uniwersalnego konwertera to możesz nagrywać na 3 kanałach + na czwartym oglądać, ale tylko przy tej samej polaryzacji i częstotliwości, podłącz ten drugi- to znacznie zwiększy możliwości dekodera choć nie do 100-% jak przy podłączeniu pod unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączyłeś 1 kabel z uniwersalnego konwertera to możesz nagrywać na 3 kanałach + na czwartym oglądać, ale tylko przy tej samej polaryzacji i częstotliwości, podłącz ten drugi- to znacznie zwiększy możliwości dekodera choć nie do 100-% jak przy podłączeniu pod unicable.

 

A co bede mógl dodatkowo robić jak podłącze drugi kabel do sat 2? To tylko zwiekszy mozliwosci nagrywanai evoboxa czy cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich !

 

Powiedzcie, czy konwerter Inverto, sprzedawany z zestawem antenowym przez CP, będzie współpracował z przełącznikami diseqc ?

 

Dwa srebrne wyjścia powinny działać, ale chodzi mi oczywiście o złote wyjście i współpracę z odbiornikiem EvoBox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Powiedzcie, czy konwerter Inverto, sprzedawany z zestawem antenowym przez CP, będzie współpracował z przełącznikami diseqc ?

 

Dwa srebrne wyjścia powinny działać, ale chodzi mi oczywiście o złote wyjście i współpracę z odbiornikiem EvoBox.

 

Przełącznik DiseqC będzie tylko działał na "srebrnych złączach" i nie jest to wina konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opiszę dokładnie jak wygląda moja instalacja do dwóch odbiorników.

 

Antena 90-tka, na której założone są 3 konwertery, 2 twin i 1 single.

Twin "patrzą", jeden na HB, a drugi na Astrę (19,2E),

Single "widzi" Astrę 4,8E.

 

Do jednego odbiornika schodzi sygnał przez DiSEqC HB+A19,2E+A4,8E,

a do drugiego też przez DiSEqC sygnał z HB i A19,2E.

 

Od niedawna, jednym z odbiorników jest EVOBOX CP, dlatego powstał pomysł na konwerter Unicable, tylko jak zmodernizować bieżącą instalację antenową, aby miało to przysłowiowe ręce i nogi, a przy okazji nie robić rewolucji ?

 

Wg. mojej wiedzy, musiałbym dołożyć jeden niezależny kabel, ale to już rewolucja, bo blok mieszkalny jest po termomodernizacji (obecne kable poprowadzone są pod ociepleniem).

Przepraszam, że post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie,

ponieważ zależy mi, aby na odbiorniku EVOBOX był sygnał z 3 konwerterów, to czy można pod pierwsze wejście antenowe EVO,

podłączyć sygnał ze złotego wyjścia konwertera Unicable, a do drugiego wejścia antenowego EVO, podłączyć sygnał z A19,2E i A4,8E ?

Czy to ma prawo zadziałać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie antena 90.Główny dekoder Evobox podłączony pod złote gniazdo w konwerterze unicable.Drugi dekoder multiroom HD2000 podłączony pod srebrne gniazdo w konwerterze unicable. Trzeci dekoder Ferguson Ariva 100e podłączony do konwertera unicable do srebrnego gniazda poprzez obrotnicę antenową,oraz do drugiego konwertera single ustawionego na Astra 19,2 poprzez przełącznik diseq.Jakbyś chciał mieć pełną funkcjonalność Evoboxa,to proponuję puścić jeden kabel ze złotego gniazda w konwerterze unicable do Evoboxa wejścia sat1 tylko Hotbird.Zaś na drugim byś miał wszystkie satelity które do tej pory miałeś poprzez przełącznik diseq.Ps .konwerter unicable ,,poniekąd "zastąpi tobie twina,lecz będą pewne ograniczenia co do pozostałych satelit.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ARTIPAPK

Tak, ale wychodzi na to, że zarówno Twoja, jak i moja instalacja wymaga 3 niezależnych kabli, a moja na dzień dzisiejszy ma jedynie 2 (po jednym do każdego odbiornika).

 

 

To niedobrze, bo wychodzi na to, że bez dołożenia dodatkowego kabla się nie obejdzie (mieszkam w budynku mieszkalnym wielorodzinnym - wspólnota mieszkaniowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz na EVOBOX odbierać wszystkie trzy pozycje orbitalne i mieć możliwość nagrywania jednego i oglądania innego kanału, bez konieczności prowadzenia kolejnego przewodu antenowego, to potrzebujesz: https://hollex.pl/multiband-converter-johansson-9645-kit-p-688.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga

Multiband, to rozwiązanie dosyć osobliwe, a mnie chodzi o najprostsze środki, a nie wikłanie się w partyzantki.

Poza tym, jest to sprzęt nietani, a mnie nie zależy na aż takim doinwestowaniu sprzętu telewizyjnego.

Konwerter Unicable Inverto od CP, kosztuje razem z anteną 140 złotych, więc kiedy doliczę do tego koszt dołożenia dodatkowego kabla, to cała impreza zamknie się w kwocie ok. 200 złotych.

 

Nurtuje mnie jednak inna kwestia, jaka jest w praktyce użyteczność drugiego wejścia antenowego w odbiorniku EVOBOX, i czy po podłączeniu do niego sygnału z Astry 19,2E i Astry 4,8E przez przełącznik DiSEqC, EVOBOX będzie w stanie sterować tym przełącznikiem.

 

Oczywiście do pierwszego wejścia antenowego, będzie podłączony konwerter Unicable, zgodnie z zaleceniami CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak to nie zadziała. Wszystko to masz opisane w temacie o PVR Evobox. Ten temat nie jest do takich dywagacji.

Możesz użyć konwertera Unicable z zestawu CP (lub innego), ale zapominasz wtedy o innych pozycjach orbitalnych niż Hot Bird na 13E.

Multiband, to nie partyzantka, tylko jedyna słuszna droga do opisanych wcześniej wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka użyteczności obu wejść w dekoderze Evobox przedstawia się następująco przy posiadaniu tylko i wyłącznie konwertera twin.Pod wejście sat 1 podpinasz kabel z konwertera.Zaś pod wejście sat 2 podpinasz drugi kabel także z tego samego konwertera. Rezultat:jeden kanał nagrywasz ,drugi w tym samym czasie oglądasz.Tak na chłopski rozum.Jeżeli korzystasz z kilku satelitów(konwerterów)single,to podłączasz to wszystko tylko pod wejście sat 1 poprzez odpowiedni przełącznik DiSEqC np.2/1,4/1,8/1 itp.

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...