Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie do końca wiedziałem, gdzie zadać to pytanie, ale to chyba będzie najbardziej odpowiedni wątek.

 

Jak w CP kwestia wprowadzania większych anten (80 cm) i konwerterów Unicable II (dCSS)?

Edytowane przez Barti
Dla większego porządku w niniejszym dziale forum wydzielono post jako oddzielny wątek. Wątek został dodatkowo podpięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy satelita nadal będzie aktywna, gdy odstąpiłem od umowy z TV? Chodzi mi tu, ze mam dwa dekodery: jeden z Cyfrowego Polsatu i jeden z nc+. Zrezygnowałem z Cyfrowego Polsatu (satelita jest z Cyfrowego Polsatu). Czy będzie mi odbierać kanały, jeśli mam nc+? Do tej pory odbierałem na rozdzielniku zamontowanym na tej satelicie, tylko nie wiem teraz, czy mi nc+ będzie działać, jak odłączą mi Cyfrowy Polsat?

Edytowane przez Barti
Pierwszy post na forum, a napisany wręcz tragicznie! Wyjątkowo poprawiono pisownię w poście. Kolejne posty pisane w taki sposób będą od razu wylatywały do Kosza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tym, że Unicable 1 pozwala na odbiór na 4 różnych dekoderach (w przypadku CP to oglądanie jednego i nagrywanie trzech kolejnych na Evoboksie), a Unicable 2 przyda się przy opcji multiroom, bo pozwala na odbiór na bodajże aż 24 odbiornikach. Co oznacza, że dzięki instalacji z jednego kabla będzie można już w murach domu rozdzielić bez problemu sygnał na wszystkie dekodery bezproblemowo. Dlatego pytam czy już ten konwerter (drugiej "wersji" czy jak to nazwać) jest dostępny, bo podobno miał być? Chociaż ciekawi mnie też jak sobie z tym radzą dekodery CP, bo przecież ostatnio większość dostała aktualizację z obsługą unicable, ale pytanie czy dają radę z II czy tylko I? Bo szczerze mówiąc technicznie się nie orientuję w temacie.

Dodam, że antena w tym zestawie miała być 80 cm.

Edytowane przez james_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn w papierach od CP mam opisane : "zestaw antenowy z konwenterem Unicable 2". Można to jakoś po symbolu rozpoznać? Owszem jest jedno złote wyjście i dwa zwykłe. Sorki jeśli wprowadziłem wbłąd ale za nim napisałem posta sprawdziłem w papierach. Konwenter mam jeszcze w domu to moge sprawdzić czy to rzeczywiście jest dwójka tylko nie wiem jak to rozpoznać.

 

Edit:

Poszperałem w necie i wersja konwentera z Unicable 2 różni się wyglądem. Tak więc jest to pierwsza wersja. Mam błąd w papierach którymi się zasugerowałem. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złóż protest w związku z tym, że CP wprowadził Cię w błąd, skutkiem czego Ty w błąd wprowadziłeś tysiące użytkowników forum SK, w wyniku czego oni od Ciebie domagają się rekompensaty, więc Ty wnosisz, by CP w ramach przeprosin włączył wszystkim zgłaszającym protest 5 miesięcy darmowego dostępu do pakietu Premium Max. Chyba wystarczy, by załagodzić nasze zszargane nerwy :?::wink:

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Użytkowników.

 

Posiadam dekoder EVOBOX PVR oraz zainstalowany konwerter typu INVERTO IDLV-QUDL42-UNI2L. Po zainstalowaniu tego konwertera mogę odbierać tylko programy typu HOTBIRD. Bardzo zależy mi na odbiorze programów z listy ASTRA. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak odpowiednio skonfigurować dekoder/konwerter, aby jednocześnie był sygnał HOTBIRD i ASTRA? Czy istnieje w ogóle możliwość odbioru jednocześnie Hotbird i Astra mając ten konwerter? Jeśli tak, to jak mogę to wszystko skonfigurować?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam, Polsatowicz!

Edytowane przez Mr. Orbita
Warunkowo przywracam, proszę się zapoznać z regulaminem forum - pytania zadajemy raz, w jednym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości odbioru Astry, jeśli korzystasz z wyjścia Unicable. Natomiast możesz teoretycznie dodać zwykły konwerter (najlepiej Twin) na antenie jako zez, montując go na uchwycie na zez i wtedy połączyć wyjścia "legacy" konwertera Inverto wraz z wyjściami LNB zezującego na Astrę poprzez przełączniki DiSEqC i zejść dwoma przewodami do dekodera. Wtedy jednak Evobox nie będzie korzystał z możliwości, które daje Unicable (m.in. pojawi się ograniczenie nagrywania wielu kanałów na raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli zależy ci na odbiorze kanału TV TRWAM i jednocześnie nie interesuję cię oferta programowa z satelity ASTRA to polecam ci dodanie anteny naziemnej, zsumowanie sygnałów i po kłopocie  ;) Nawet jeżeli podczas złych warunków (chodzi o nawałnice itd..) będziesz miał gorszy odbiór z satki zawsze przed utratą TV zabezpiecza cię telewizja naziemna :D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, ale to odpada, ponieważ nie ja to będę używał, a osoby te wolały by mieć na pewno wszystko w jednym pilocie i miejscu, a tym bardziej, że to telewizor z koniecznym dekoderem do dvb-t.

 

Czy coś takiego http://allegro.pl/switch-2x1-zewnetrzny-diseqc-2-0-gd-21-i6301785819.html będzie dobre, żeby połączyć 2 konwertery?

Edytowane przez Cyfek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy musze zmieniać konwerter na Unicable, skoro mam konwerter Quad Inverto Black Ultra, na którym odbieram CP (multiroom x3)? Zamierzam zmienić HD5000 na Evoboxa.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś, ponieważ nie będziesz mógł nagrywać kilku programów itp. w sumie będziesz mógł na nim tylko oglądać. Nie wiem czy nie najlepszym rozwiązaniem byłby zakup zestawu antenowego od CP - 129 zł i montaż tego zestawu tylko dla Evoboxa, a na poprzednim miałbyś Multiroom tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie jakości sygnału (dekoder Evobox). Mam teraz sygnał na poziomie 70-80% (jakość podobnie). Antena 80cm i jakiś stary konwerter typu twin. Przewód antenowy ok. 30 -35 m. Jakby można uzyskać lepszą siłę i jakość sygnału.

Edytowane przez swojadroga
Przeniosłem do właściwego tematu i doprecyzowałem o jaki dekoder chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic Ci nie tnie nie ma pikselozy to w zupełności wystarczy Ci to co masz,ale jeśli masz odrobinę pojęcia to zawsze możesz spróbować odrobinę poruszyć antenę lewo-prawo,góra dół ewentualnie poprawić skręt konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też pogorszyć, ale tego bez pomiarów na forum jednoznacznie nie stwierdzimy. Za silny sygnał objawia się tak samo (pikseloza lub nawet komunikat o braku sygnału). Konwerter Unicable jest dobrany do czaszy 70cm z zestawu CP. Ciebie może ratować długość przewodu antenowego i może być bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...