Skocz do zawartości

Jaki TV pod konsolę do gier?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Planuję zakup TV, który będzie przeznaczony raczej do konsoli (chwilowo PS3, a wkrótce PS4), a także sporadycznie do oglądania Orange TV.

Nie potrzebuję dużo cali. 32, max 40.

Ponoć ważny w tym przypadku jest INPUTLAG (musi być mniej niż 50 milisekund), tryb gier i bardzo krótki czas reakcji.

Planuję zmieścić się w 1000 zł, ale jak w tej cenie jest sam badziew no to pewnie dopłacę, żeby sprzęt był dobry.

Wydawało mi się, że mam o tym pojęcie, ale tych modeli jest tak dużo, że wolę się posiłkować opiniami. :)

Co wybrać?

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł to nic sensownego nie znajdziesz. Ale w kwocie do 2000 zł proponuję serię Sony Bravia W705C. W wersji 32" lub 40". W obu przypadkach opóźnienie sygnału wynosi maksymalnie 15 milisekund.

Minus jest taki, że to tylko 50 Hz telewizory. Więc, coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32" to trochę już za mało. Teraz to bardziej minimum 40-42". Najlepiej z dużym odświeżaniem, minimum 60 Hz. Z dobrą matrycą, bo jednak w przypadku gier piksele i ich zagęszczenie ma znaczenie. Za 1,000 zł? Za mało. Niestety. Lepiej poczekać i wybrać coś droższego. Dobrze też, aby nagłośnienie było dobre. Chyba że gra się na innym sprzęcie audio czy słuchawkach.

 

Nie wiem jak jest obecnie z HDR, ale to chyba już dodają tylko do Ultra HD :/

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę doświadczeń związanych z TV i PS4:

Sam mam Samsunga UE32F5300 (trzyma ponad dwa lata, bo był kupowany w lutym 2014 w Komputroniku za mniej niż 2000 PLN; obecnie już niedostępny) oraz PS4 serii CUH-1200 (bardziej oszczędnej pod względem zużycia energii, która powstała przed całkowicie nowymi PS4 Slim oraz PS4 Pro) i jakość jest co najmniej niezła.

Poniżej 1000 PLN - hmmm... Ewentualnie używane (porównywalne rocznikowo z tym, co mam), ale i tu nie jestem pewien... Jeżeli byś ustawił górny próg cenowy na 2000 PLN byłoby ci łatwiej.

I uwaga do 32'' - obecnie takie telewizory mają rację bytu, gdy nie możesz zmieścić większego ekranu (np. ustawienie meblościanki). Posiadany przeze mnie Samsung (i starszy telewizor Samsunga serii C [numeru modelu nie pamiętam] w innym pokoju) były kupowane ze względu na to, że nie można było zmieścić większego ekranu - po zmianach mebli w pokoju z PS4 mógłbym wstawić większy telewizor, ale poczekam na obniżki cenowe (interesuje mnie 50'' obsługujący UHD 4K [gdzie różnica pomiędzy HD a 4K jest zauważalna] z dobrym systemem Smart TV [obecnie jednak nie Samsung z niedopracowanym Tizenem, a raczej producentów oferujących Android TV czyli np. Sony]).

 

Co do HDR - tu jest to całkiem fajnie wyjaśnione: http://tvgry.pl/?ID=6745

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 Hz w przypadku gier to mało, bo gry są także w 60 klatkach na sekundę, które wymagają właśnie 60 Hz do poprawnego wyświetlania.

 

Dobre nagłośnienie, bo w grach właśnie jest dobre udźwiękowanie, które wypadałoby odsłuchiwać na dobrych głośnikach.

 

Co do słuchawek, to w przypadku gier to też jest dobra alternatywa. Ale nie jakieś pchełki 2.0, a coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos słuchawek - do standardowego zestawu PS4 są dołączane takie "pchełki".

Podobnież sądzę, że warto kupić coś lepszego. Nawet Sony ma niezłe słuchawki bezprzewodowe do PS4 (cena w widełkach 300-400 PLN). Link do opisu (bo przypuszczam, że gdzieś jednak je znajdziesz):https://www.playstation.com/pl-pl/explore/accessories/wireless-stereo-headset-20/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz PS4, to najlepszym wyborem powinien być Sony (zwłaszcza jeżeli używasz swojego PlayStation także jako odtwarzacz Blu-Ray). Do niedawna (możliwe, że nadal jest; nie mam TV Sony - informacje zasłyszane) pilot do telewizora Sony współpracował/współpracuje z konsolą PlayStation. Samsungi też są dobrym wyborem (bo dobra jakość), sam mam ponad 2-letniego/prawie 3-letniego podłączonego do PS4 i obsługuje odświeżanie 60 Hz gdy jest włączone PS4 z grą.

 

O konkretnym telewizorze konkretnego producenta mogą zadecydować kwestie, których pierwotnie mogłeś nie brać pod uwagę:

* wspomniane użytkowanie PlayStation nie tylko do grania, ale także jako odtwarzacz Blu-Ray

* kwestia (przyszłego) użytkowania Smart TV - tu tegoroczne Samsungi dają trochę plamy, bo użyty został system Tizen (na którego nie ma wiele więcej aplikacji niż na Smart TV z 2013-2015, a o nowych aplikacjach nie słychać); Android TV w Sony/Philips/Sharp/paru znacznie gorszych producentów może nie jest tym systemem znanym ze smartfonów czy tabletów, ale ma perspektywy rozwoju; w LG (WebOS) czy Panasonicu (Firefox OS) postawiono na systemy może i intuicyjne oraz łatwe w użytkowaniu, ale także równie/bardziej niepopularne w stosunku do Tizena.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...