Skocz do zawartości
  • 0

Podpięcie drugiego dekodera szeregowo do EVOBOX CP


Marcin_M
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Czy orientujecie się czy do Evoboxa można podpiąć szeregowo drugi dekoder ? Aktualnie korzystam z Evoboxa przy użyciu konwertera Inverto Unicable (czyli tak jak stanowi instrukcja mam podpięty przewód antenowy do złącza SAT1) ?
Pytam dlatego, że rozważam zakup pakietu od NC+, który zawiera same kanały z paczki Canal+ wraz z dekoderem Wifibox Premium. Wprawdzie dekoder Wifibox Premium obsługuje Unicable, ale jak wiadomo, Evobox wykorzystuje 4 częstotliwości więc rozdzielenie sygnału przed Evoboxem za pomocą splittera nie będzie mieć sensu.
No i zastanawiałem się czy gdyby podpiąć szeregowo Wifibox Premium do Evoboxa przy wykorzystaniu złącza SAT2 i przełączeniu Evoboxa na jakiś kanał, który nadaje na tej samej częstotliwości co kanały z paczki Canal+, to czy takie rozwiązanie zdawałoby egzamin.
Chyba, że macie jakieś inne propozycje.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Całe szczęście, że pytasz przed podłączeniem. Nie możesz tak podłączyć, bo możesz w ten sposób uszkodzić obydwa dekodery. Gniazdo SAT2 nie służy do wyprowadzania sygnału z Evoboxa.

W twoim przypadku jedynym rozwiązaniem jest kolejny kabel od konwertera do dekodera nc+. Innej możliwości nie ma.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całe szczęście, że pytasz przed podłączeniem. Nie możesz tak podłączyć, bo możesz w ten sposób uszkodzić obydwa dekodery.

Dziękuję za informację. Wiesz, wiedzę w temacie mam znikomą, ale nie jestem bez wyobraźni, więc zanim coś popodpinam to muszę mieć pewność, że nic nie popsuję, a w najgorszym razie nie będzie sygnału z satelity.

Odnośnie połączenia, jakie zaproponowałeś to w moim przypadku będzie ciężko, ponieważ wszystkie złącza w konwerterze mam zajęte.

 

Może spróbuję ze splitterem, który otrzymałem w zestawie z konwerterem Unicable. Jeden przewód podepnę do Evoboxa, a drugi do Wifiboxa Premium. Nie zależy mi na pełnej funkcjonalności Evoboxa, a gdy będę chciał skorzystać z NCplus to Evobox nie będzie użytkowany. Chyba, że Evobox w stanie standby również wykorzystuje 4 częstotliwości to wtedy będzie nadal problem. Jeśli tak to kolejne pytanie: czy Evobox pozbawiony zasilania sieciowego nadal będzie blokował sygnał z satelity?

 

Pozdrawiam,

Marcin.

 

 

Trochę poszperałem w sieci i znalazłem taki oto przełącznik

sygnału:

 

http://www.hollex.pl/akcesoria/przelaczniki/2412-przelacznik-reczny-signal

 

Z opisu wynika, że jest to rozwiązanie dedykowane do moich oczekiwań. Może więc warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...