Jump to content
Mimic

Platforma CANAL+ – przekazy testowe

Recommended Posts

21 minut temu, czerstwy napisał:

Nie wiem czy dobry przekaz sprawdziłem bo VTI strasznie miesza nowo dodane kanały ale ja widzę tylko caid dla Caymana.

Potwierdzam, tylko Cayman.

Posted (edited)

Aha, myślałem że jest 1813. :)

@lukx95, @tweed77, a jak jest u was? :)

Edited by SatExpert

@lukx95, Spoko. :)

Technicy z rana musieli się bawić, bo test ma teraz duże bitrate, więc pewnie podnieśli go do HD. :P

Może TVP Kultura HD? Chociaż pewnie w przypadku tego kanału zastąpili by po prostu wersję SD.

Na 11488 kolejny test, a tam na chwilę pojawił się... Kino Polska HD. ;-)

@G2000, Nie bo odrazu podnieśli by Kulturę do HD, a nie nadawali go jako osobny kanał. :)

Mozliwe ze to bedzie Super TV , kanal telezakupowy ktory ma podobno zastapic Mango 24 .  Jesli tak by mialo byc to nie ma sie czym podniecac😀

Posted (edited)

Niestety to nie to! Kanały Kino Polska HD i Filmbox Premium HD wkrótce zmieniają pojemności na satelicie w ramach floty Platformy Canal+. Tego dotyczą oba testy HD na pojemnościach PC+.

Edited by pablo21
  • Upvote 1

Posted (edited)

Tak, tam będą FilmBox Premium HaDe i. Kino Polska HaDe. :)

Edited by SatExpert

Mogliby pomyśleć o podniesieniu pozostałych Filmboxów do HD bo ich jakość jest żenująca. Ale to musi przede wszystkim chcieć nadawca.

• Upvote 1

Panowie to jest wątek o przekazach testowych na tp PC+ a nie o Filmboxach. Przenieście dyskusje do odpowiedniego wątku o tych kanałach bo robicie śmietnik w tym wątku. :-)

A jaki może być powód tych roszad? Byleby nie pozbycie się kolejnego transpondera.

Posted (edited)

Na coś robią miejsce na tp 10,892 H :-) Skoro zabiorą z niego na inne swoje tp kanały Kina Polska HD i Filmbox Premium HD.

Edited by pablo21

Posted (edited)

Na 10796 już zameldował się FilmBox Premium HD (już można wyszukać i podmienić przekaz na liście). :)

A test z 11488 dostał tylko ID "KINO POLSKA HD". :)

EDIT:

KP HD już dostał część brakujących systemów kodowania. :)

Edited by SatExpert

Może ktoś porównać bitrate na obu lokalizacjach Kino Polska?

Kino Polska HD - 10892 - bitrate 4,25Mpbs - 11488 - bitrate 4,10Mbps

FilmBox Premium HD - 10892 - bitrate 4,25Mpbs - 10796 - bitrate 4,10Mbps

• Upvote 1

Praktycznie bez zmiany.

Posted (edited)

Przecież to tylko zmiana tp w ramach floty PC+ i tyle. Nic tutaj nie ma się poprawić ani pogorszyć w jakości. Nadawca ma w umowie zagwarantowane odpowiedni bitrate. Po przenosinach bitrate ma być taki jak w umowie więc bez zmian i tyle w temacie. Robią miejsce na tp 10,892 H pod coś i po to oba kanały wróciły na stare śmieci bo FP HD przypominam już był kiedyś na tp 10,796 V a KP HD było dawno temu na tp 11,488 H jak było jeszcze w SD :-)

Zrobili porządek z tym bo teraz znowu filmowe Filmboxy są wszystkie zgromadzone na jednej pojemności PC+. Jak CP przejmie uplink wszystkich Elevenów w HD od PC+ na swoje tp z racji że jest ich właścicielem oraz PC+ wyłączy duble SD kanałów FOX z tp 11,488 H i Nat Geo z tp 10,796 V to będzie kolejne wolne miejsce na porządki i nowe kanały :-)

Edited by pablo21

@pablo21 Właśnie ten mój strach, że mogą chcieć się pozbyć transpondera był poparty myślami o Elevenach i o dublach w SD. A jeszcze dochodzą kanały Discovery, które wraz z wygasaniem umów być może będą przechodzić na transponder TVN-u, gdzie obecnie podnajmują się włoskie kanały. Liczmy na to, że to jednak miejsce na nowe kanały.

Jest jeszcze druga opcja, choć bardziej życzeniowa z mojej strony. Byłoby ekstra, gdyby polskie platformy powoli zmieniały transpondery na dolne V. Trochę wzorem francuskiego CANAL+ czy hiszpańskiego Movistar+ na Astrze, gdzie każdy jest na jednym paśmie i polaryzacji. Wtedy nie trzeba by było instalować konwerterów Unicable do szybkiego przełączania i nagrywania na kilku kanałach. Mogliby zamienić 10,892 H na 10,949 V, który ma być zwolniony przez GlobeCast.

Posted (edited)

Dwa kanały Belgijskie się zagościły na tym transponderze.

Edited by przemek1234

Czyli niestety mój strach był uzasadniony. Można się spodziewać, że to dopiero początek. Najbardziej mnie dziwiło, że przenoszą stamtąd kanały. Bo gdyby chodziło o nowe kanały dla naszych platform, to prawdopodobnie trafiłyby one na te transpondery, gdzie obecnie są Kino Polska i FilmBox Premium.

Zamiast podnieść jakość swoich kanałów to jeszcze oddają miejsce na zapchanych tp.

Prezesi muszą dostać wypłatę. CP robi kanały HD z mniejszym bitrate to i PC+ idzie jego śladem.

• Haha 1