Jump to content

Platforma CANAL+ – przekazy testowe


Recommended Posts

A tymczasem na tp. TVN wyskoczył kolejny test - Test 50. Ciekawe, co tym razem?

Edited by Barti
Wydzielono post jako odrębny wątek. Od tej pory dyskusję odnośnie przekazów testowych w platformie nc+ należy prowadzić wyłącznie w niniejszym wątku.
Link to post
Share on other sites

Wykaz kanałów na tp. 10 należącym do TVN - niektóre z programów są już w wersji HD:

- TVN
- TVN 24
- TVN 7
- TVN 24 BiS
- TVN Style
- TVN Turbo
- TVN Meteo Active
- Puls 2
- 8 TV
- Fokus TV
- Polo TV
- Eska TV
- Nowa TV
- Power TV
- TO!TV
- NTL Radomsko
- Adventure
- Mango 24

Link to post
Share on other sites

Najlogiczniej wychodzi po prostu HGTV HD. Wystarczy spojrzeć na ostatnie działania TVN-u. Najpierw zmiany na transponderach, zwolnienie tp. 16, pojawienie się tam dwóch przyszłych nowych kanałów TVN, czyli Food Network HD oraz Travel Channel HD. We wtorek wystartował TVN 24 BiS HD (podobno wciąż testowo), a teraz kolejny przekaz HD. Czyli? Czyli po prostu przygotowanie do HGTV w HD. Oby z czasem też już całkiem wyłączono TVN 7, TVN 24, TVN 24, TVN STYLE i TVN TURBO w SD. W pakietach platform są dostępne jednocześnie, a Telewizja na kartę już nie istnieje. Także dzięki temu zyska się jeszcze kilka Mbps pojemności.

Link to post
Share on other sites

TVN Meteo Active nie pojawi się oddzielnie w HD, bo po co, skoro jego dni są już policzone? Do dołączenia Food Network i Travel Channel do portfolio też pozostały niespełna dwa miesiące, a już są nadawane z tp. TVN. Także w czym problem już testować HGTV HD?

Link to post
Share on other sites

To samo przecież można powiedzieć o przekazach Food Network HD i Travel Channel HD z tp. 16, które są do tego dostępne w Cyfrowym Polsacie i chyba też są uprawnienia dla nc+ w przypadku tego drugiego. A kanały będą kanałami TVN-owskimi dopiero od stycznia (pewnie też od 7.).

 

Co do HGTV to widocznie nie jest. Skoro Grupa TVN oficjalnie zapowiedziała kanał dopiero we wrześniu, czyli bardzo wcześnie i odlegle do stycznia 2017 r. A pierwsze doniesienia pojawiły się już w lipcu. Pod koniec października pojawił się spot promocyjny. Także jak widać - Grupa TVN mocna stawia na tą markę. Wiadomo, że głównie za sprawą nowego właściciela. Jednak TVN ma spore doświadczenie w produkcji i podejściu do niej, więc tutaj może się udać. Polowanie na mieszkanie, które jest formatem DIY Network, przyjęło się na TVN bardzo dobrze.

Może programów lifestyle'ów nie lubi każdy widz, ale w ogólnym zamierzeniu są dla każdego. Ofertę mają różnorodną, co widać po tym, że parę swoich formatów puszczano na TTV (Hotel Impossible), TVN Turbo (Backroad Gold) czy TVN Style (House Crashers (polska edycja była na TVN), Kitchen Crashers (polska edycja tutaj), Rehab Addict). Formaty od niejednego kanału, bo także z Travel Channel czy DIY Network. Różnorodne, lepsze, gorsze. Może typowo amerykańskie. Ale zawsze coś. Przynajmniej zaoszczędzą na licencjach, a będą mogli się zająć ewentualną produkcją polskich edycji. Co już w sumie rozpoczęto. Dla TVN-u to wyjdzie na plus. Dla Scripps już to wychodzi na plus, chociażby w wynikach finansowych. Dla samego Scripps Networks Interactive HGTV jest chyba najważniejszą marką.

 

A HGTV będzie czymś świeższym, bo jak dotąd, to kanałem o stricte takiej tematyce jest jedynie Domo+, który w przypadku platform cyfrowych jest obecny tylko w nc+. Nie wiem jak jest z zasięgiem tego kanału w porównaniu do TVN Meteo Active, ale wydaje mi się, że ten drugi ma większy. I to też będzie dużym plusem dla nadawcy.

 

Strona kanału też już działa: http://hgtv.pl :wink:

 

Także można powiedzieć, że to będzie jedna z większych premier dla TVN-u. Co do rzekomego testu. Ja osobiście jestem w 80% przekonany, że to jest właśnie HGTV HD. A właściwie będzie, bo teraz mogą prowadzić emisję wewnętrzną/zakodowaną Mango 24, NTL czy chociażby TVN Meteo Active w HD :-)

Edited by Emil.1603
Link to post
Share on other sites

Najpierw piszesz, że to nie będzie TVN Meteo Active a za chwilę, że to może być TVN Meteo Active. Chorągiewka? ;)

Żaden problem włączyć teraz TVN Meteo Active w HD a potem zmienić go HGTV HD

Napisałem, że wewnętrznie sobie mogą nadawać wersję HD jakiegokolwiek kanału SD, bo takie Mango 24 czy właśnie TVN Meteo Active są od dawna produkowane w HD. Ten drugi to nawet od początku samego. A jakbyś czytał całość, a nie tylko końcówkę, to zauważyłbyś, że pisałem głównie o HGTV, odnosząc się także do testu, który może być pod właśnie wersję HD. Tyle. Edited by Emil.1603
Link to post
Share on other sites

A kto powiedział, że trzeba każdy kanał testować zanim wystartuje? W miejscu Animal Planet pojawił się Discovery Life beż żadnych testów. Kanał MGM również bez jakichkolwiek testów zmienił się w AMC. Dlatego podobnie może być z HGTV. Ruszy emisja TVN Meteo w HD, a 7 stycznia podmienią zawartość na HGTV. W czym problem?

Link to post
Share on other sites

Ale Ty podajesz przykłady zwykłych rebrandingów, do których nie potrzeba było oddzielnych przekazów. Tutaj, w przypadku wersji SD, również nie potrzeba oddzielnego przekazu. Jedynie jeśli chodzi o wersję HD, która najprawdopodobniej właśnie będzie w tym miejscu.

Link to post
Share on other sites

Może będzie w tym, a może w innym. Parę dni temu w miejscu testu pojawił się TVN24 BiS i identycznie może być z TVN Meteo. Pojawi się wersja HD, a w styczniu w jej miejscu nowy kanał. Nadal nie rozumiem, dlaczego HGTV miałby testować emisję dwa miesiące przed startem.

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko, że Eleven Extra jest już z regularną emisją i kanał ten został już udostępniony abonentom platformy nc+.

Przekazy testowe zazwyczaj nie są jeszcze udostępniane do oglądania.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Można zauważyć ciekawe ruchy chwile temu była na tym id: 4402 fonia Dolby Digital,teraz został zmieniony na zwykły MPEG,dalej i tu dobry znak pod 4K bitrate było 8500 kb/s zostało sekunde temu podniesione do 19200 kb/s  :wink:

Edited by franko
Link to post
Share on other sites

Pewnie niedługo wyjdzie na jaw, co tam jest testowane z wysokim bitrate.

 

W temacie testy już jest aktualizacja:

 

Bitrate na poziomie około 20 Mbit/s wskazuje, że testowany jest kanał 4K.

 

Ma ktoś dostęp do tego testowego kanału w 4K?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...