Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – przekazy testowe


Mimic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny (3ci) test na tp. nc+:

https://satkurier.pl/news/170751/nowy-test-hd-na-transponderze-nc.html

 

Jak dla mnie to wszystkie te 3 testy to przenosiny by zrobić trochę miejsca pod 4K z 10,719. 3 testy = 3 kanały HD, za C+NOW wejdzie C+4K, resztę ścisną i upchną TVP 4K.

 

Swoją drogą czy na tym tp. nadaje jeszcze ten test?:

https://satkurier.pl/news/167444/nowy-test-w-hevc-na-tp-nc-akt.html

Edytowane przez Mimic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANAL+/ CANAL+SPORT / CANAL+SPORT 2/ nSPORT+ / CANAL+4K łącznie 5 kanałów +6 CANAL+NOW na pięciu by się nie zmieścili? 

Tylko do transmisji 4K jest dubel w HD i juz dwa kanały odpadają.TVP 4K tylko na Caymanach?Dziękuję postoję niech oglądają nieliczni jak do tej pory.Dla mnie nie jest to warte pozbycia się Cameleona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Według sat-charts.eu

Transponder 10.719V ma ok. 60 Mb pojemności.

Zakładając na jeden kanał 4K ok.25 MB, to zostaje jeszcze 10Mb wolnego, więc wszystkiego nie trzeba będzie przenosić. Spokojnie mogą tam zostać np. kanały SD (Kino Polska, TVP3) a może nawet jeden HD, bo wysokim bitrate, to one nie grzeszą.

Zostają do przeniesienia 4 kanały HD. No chyba, że dubel Cinemax HD zajmuje podwójną pojemność. Wtedy mamy do przeniesienia/wyłączenia 5 kanałów HD.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czy na tym tp. nadaje jeszcze ten test?:

https://satkurier.pl/news/167444/nowy-test-w-hevc-na-tp-nc-akt.html

 

Tak, ale to nie jest jednak test - to serwis dosyłający VoD 4K na dekodery (na razie pewnie tylko BBC). Nie leci 24h, raczej nocami. Wyszukuje się stale, ale bywa że ma bitrate 0. W tym momencie jak puszczam post - leci.

 

3 testy zalatują przenosinami z 10,719V, wg mojej analizy na 11,278V jest CANAL+ Now HD (i mam niemal 100% pewności), a na 11,411H jest TVP HD. Co do testu z 10,834V nie jestem pewny, bo jeśli to miałby być Cinemax HD albo Nat Geo Wild HD to brakuje drugiej ścieżki audio, a gdyby to miało być TVP Info HD, to ma audio MPEG, a tam testują AC3 i to z wysoką przepływnością - nie pasuje.

 

Wszystkie 3 serwisy już coś nadają (od kilku dni). CANAL+ Now HD na 11,278V jest prosto poznać, bo normalnie leci plansza z logo (i wtedy niski bitrate), ale raz na godzinę (zwykle koło równej godziny) puszczają kilka promosów i bitrate skacze w tym samym czasie na 10,719V i na 11,278V :) (nie ze mną te numery :> ). A TVP HD celuję, bo ma charakterystyczne opisaną drugą ścieżkę audio.

 

Cinemax HD zajmuje miejsce raz. Na logikę minimum 4 HD powinny wylecieć, ale pachnie, że wylecą 3, chociaż ewentualnie jest miejsce na 10,892H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zgadłem, drugiego nie - 11,278V faktycznie ruszył C+ Now HD, ale na 11,411H przesuwana jest Motowizja HD. Może zatem na 10,834V trafi coś z 10,892H i to tam pójdzie docelowo TVP 4K, a z 10,719V już nic nie wypadnie?

 

EDIT: Dla porządku - wyłączono serwis 4451 o którym wspomniałem z rana. Zobaczymy czy będzie się pojawiał np. nocami, czy już VoD 4K nie będą dosyłane. Ma to znaczenie, bo jeśli dosyłów już by nie było, bo kto teraz weźmie dekoder - 4K UltraBOX+ nie dostałby kolekcji BBC Earth 4K, bo nie ma skąd. Kolekcja niby była czasowo, ale do teraz? Nie wiem. Albo kanał będzie wracał nocami - zobaczymy pewnie jeszcze dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...