Skocz do zawartości

TNTV – oferta IPTV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to chętnie bym chciał ujrzeć dekoder dla IPLA :wink: Też mają sporo kanałów. A upier.dliwie jest takie ciągłe klikanie czy macanie ekranu paluchami chcąc zmienić kanał. A tak, to byłby dekoderek, własne EPG, pilocik i gitara. Do tego oczywiście dostęp do oferty on-demand czy live events :-) Taka IPLA BOX czy coś.

 

 

Ipla bezpośrednio w dekoderze masz w Netii i bardzo fajnie to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mnie to zastanawia. Nie wiele to stanowisko wyjaśnia, ale pisze że powinny być nawet w IPTV. Chociaż operator może mieć wytłumaczenie, że jest to oferta hybrydowa i że kanały FTA z NTC też stanowią część oferty i poniekąd sprawa załatwiona, ale nie wiadomo co na to KRRiT.

 

@Tomares666

To ty teraz będzie główny, i jedynym sprawozdawcą na Forum. Nie masz wyjścia musisz tu wchodzić i odpowiadać na wszelkie nurtujące pytania ;)

Szykuj się, bo ja będę miał do ciebie wiele pytań, tylko wchodź częściej teraz. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za 179zł jutro będę testował jak to będzie działało i sprawowało się na łączu stałym ustawie prędkości internetu na routerze dam tak jak jest minimum 1 Mb/s na sd  a na HD 2.5 Mb/s  później  stopniowo co 15 minut będę  zmieniał prędkości łącza na  3 Mb/s  6 Mb/s  10 Mb/s  16 Mb/s  32 Mb/s  :mrgreen:    

Edytowane przez Tomares666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipla bezpośrednio w dekoderze masz w Netii i bardzo fajnie to działa :)

A masz tam kanały z IPLI i poukładane je w jakiejś kolejności? Wątpię. Mi nie chodzi o aplikację IPLI w dekoderze. Tylko o własny box IPLA, która miałaby EPG dla kanałów live-tv z własnymi numerkami, aby łatwiej byłoby można wybierać i przełączać jak w normalnym dekoderze, a nie tak jest w aplikacji czy na stronie, że trzeba się naklikać nie wiadomo ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mnie to zastanawia. Nie wiele to stanowisko wyjaśnia, ale pisze że powinny być nawet w IPTV. Chociaż operator może mieć wytłumaczenie, że jest to oferta hybrydowa i że kanały FTA z NTC też stanowią część oferty i poniekąd sprawa załatwiona, ale nie wiadomo co na to KRRiT.

 

Videostar ma TVP1, TVP2, Polsat, TV4, Puls i TVN na zasadzie "must carry", co oczywiście nadawcy chcieli zablokować, ale im się nie udało. Więc spokojnie te kanały mogłyby wchodzić też w skład oferty IPTV.

 

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-tvn-i-polsat-kontra-videostar-pl-i-o2-pl-przed-krrit-glowne-kanaly-tv-w-internecie-wbrew-prawu-czy-zgodnie-z-ustawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatZnawca też mnie zastanawiało to czy kanały, które mają logo z HD są faktycznie w tej jakości, ale prawdopodobnie tak z wyjątkiem Top Kids. Dziś się dowiemy od pierwszego abonenta tej oferty na forum

 

Videostar ma TVP1, TVP2, Polsat, TV4, Puls i TVN na zasadzie "must carry", co oczywiście nadawcy chcieli zablokować, ale im się nie udało. Więc spokojnie te kanały mogłyby wchodzić też w skład oferty IPTV.

Tylko Videostar, bez żadnej umowy i zgody na rozpowszechnianie tych kanałów je nadaje. Must carry nakazuje tym nadawcom udostępniać te kanały bezpłatnie. Tylko sprawa jest taka, że w każdym wypadku musi być umowa pomiędzy stronami na rozpowszechnianie tych programów, a Videostar tej umowy, więc nadaje je nielegalnie.

Myślę, że też jest kwestią czasu i te kanały znajdą się w TNTV, najlepiej od razu w HD, bo kto chce SD to będzie sobie oglądał z NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na testy, szczególnie jakości kanałów i przepustowości łącz. Sam fakt obecności Eleven i kilkunastu innych kanałów (oferta ma być poszerzana) za 25zł/msc jest mega zachęcający.
 
Kilka ciekawostek z regulaminu pakietu Rodzinnego (http://www.tntv.pl/media/filemanager/regulaminy/regulamin_swiadczenia_uslug_tntv.pdf):

 

4.2. Abonent  może  bez  wnoszenia  Opłat  korzystać  z  Pakietu  Bezpłatnego  w  wymiarze  120  godzin  w  okresie  12  miesięcy. Po upływie 12 miesięcy lub przekroczeniu wymiaru 120 godzin, w zależności które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej, Abonent traci prawo do korzysta nia z Pakietu Bezpłatnego

 

Z tego wynika, że pakiet Bezpłatny przestaje być bezpłatny po 5 dniu oglądania (licząc bez przerwy). Dziennie po 2-3h daje to 2 miesiące. I jedyną opcją aktywacji pakietu Bezpłatnego po wykorzystaniu limitu jest kupno jakiegokolwiek innego pakietu (Rodzinnego, Sportowego, Filmowego). Trochę to pokręcone...

 

7.4. Abonent zobowiązuje się do:
[...]
7.4.2 nie korzystania z Usług poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej,

 

Ważne w kontekście ostatnich numerów z nc+. Ciekawe czy dekoder wykrywa IP...

 

12.5 O  zmianie  Cennika,  Regulaminu  lub  Regulaminu  Promocji,  Operator  poinformuje  zamieszczając  stosowną  wzmiankę na stronie internetowej Operatora lub za pośrednictwem Interfejsu Urządzenia na co najmniej miesiąc przed terminem wprowadzenia  zmian.  Okres  ten  może  być  krótszy,  jeśli  publikacja  aktu  prawnego,  z  którego  wynika  konieczność wprowadzenia zmian następuje z wyprzedzeniem krótszym

 

Wersja z komunikatem w interfejsie bardzo mi się podoba.

 

Regulamin pakietu Eleven - http://www.tntv.pl/media/filemanager/regulaminy/regulamin_promocji-pakiet-sportowy_tntv.pdf

 

4. Pakiet Sportowy Premium
ELEVEN HD
ELEVEN SPORTS

 

Eleven w HD ale Eleven Sports już nie? No i nie zabezpieczyli sie na wypadek zwiększenia ilości kanałów w tym pakiecie (tak jak w regulaminie pakietu Rodzinnego)

 

PS. Aha. W instrukcji widać na pilocie dekodera przycisk SMART - czy to oznacza obecność funkcji SMART TV (czyli dekoder ma funkcję SMART BOXa)?

Edytowane przez kieloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc+ planuje uruchomić IPTV w przyszłym roku.

Ja mieszkam w De i chciałbym mieć dostęp do pełnej oferty, a TNTV to na razie szkielet.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/153498/tntv-nowa-oferta-prepaid-na-polskim-rynku.html

 

Jeśli chodzi o kanały HD nadają prawdopodobnie w HD 720p. To będzie się trochę kłóciło z NTC gdzie mamy 1080i podczas ustawianiu w dekoderze, jaka rozdzielczość ma iść przez HDMI. Kanały SD chyba też zresztą nadają w 576p, a nie interlaced.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał w komentarzach pod artykułem o tntv,że będą lagi,ale widać nie ma pojęcia co pisze.Korzystałem z podobnej oferty w Niemczech z sieci T-mobile,też przez internet.Miałem łącze 16mb i nic nie lagowało,nie ścinało.Nawet na kanałach w HD ładnie śmigało i obraz żyleta.Jedyny minus to wolne przełączanie między kanałami.Dekoder miałem z dyskiem twardym,ale nie pamiętam już jakiej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dadzą DVB-T do IPTV to będzie super następca TnK dla ludzi bez możliwości montażu anteny.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z prędkością przełączania między kanałami? Jest możliwość układania własnej listy? Czy kanały z DVB-T i IPTV są na jednej liście, czy można nagrywać kanały z IPTV na pendrive? Które kanały są dostępne w HD? Jak oceniasz jakość w porównaniu do platformowych kanałów z satelity?

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...