Skocz do zawartości

TNTV – oferta IPTV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem ten dekoder. Podłączyłem i wszystko działa z jednym wyjątkiem, na programach nadawanych z MUX 8 nie ma dźwięku. Ten dekoder chyba nie obsługuje DD+, albo ja coś źle robię. Przełączałem dźwięk z polskiego na niezdefiniowany i też brak dźwięku. Ktoś już sprawdzał u siebie czy dźwięk jest na MUX 8 na tym dekoderze? Co mi po sprzęcie, który nie obsługuje podstawowych wytycznych dotyczących DVB-T w Polsce?

Edytowane przez Barti
Nazwy krajów piszemy wielką literą. Poprawiono też liczne literówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, ja polecam podłączenie dekodera kablem sieciowym Ethernet. Takie połączenie zapewnia większą stabilność i szybszy transfer.

 

Dokładnie, ja też tak sądzę, że najlepiej było by urządzenie podłączyć przez kabel sieciowy Ethernet. Aczkolwiek, posiadam z dobrej firmy (TP-Link) ruter Wi-Fi z czterema antenkami i jakoś urządzenie TNTV daje radę. Od soboty tylko dwa razy zgubił zasięg, być może to tylko z winy rutera, a nie z tunera.

Dziś kupiłem ten dekoder. Podłączyłem i wszystko działa z jednym wyjątkiem, na programach nadawanych z MUX 8 nie ma dżwięku. Ten dekoder chyba nie obsługuje DD+, albo ja coś żle robię. Przełączałem dżwięk z polskiego na niezdefiniowany i też brak dżwięku. Ktoś już sprawdzał u siebie czy dżwięk jest na MUX 8 na tym dekoderze? Co mi po sprzęcie, który nie obsługuje podstawowych wytycznych dotyczących DVB-T w polsce?

 

U mnie działają kanały z MUX8 jak i z pozostałych. Dźwięk, jest ok. MUX 8 słabiej działa.

Przy MUX'ie 8 trzeba bardzo porządnie przystroić antenę aby odbierały Ci nowe kanały - Zoom TV, Nowa TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś kupiłem dekoder. Działa super, śmiga równo :) Mam podłączony przez kabel Ethernet przy prędkości internetu 250. Be zacinania, bez zawieszania i bez czekania przy zmianie kanałów, sprzęt naprawdę stabilny. Niestety brak programów radiowych (są tylko 2) i programu Bajka - i tu operator daje ciała, ponieważ informuje o obecności w ofercie tyvh programów. Naprawdę brakuje tylko jeszcze jednego pakietu płatnego np. z TVN 24, POLSAT NEWS i wtedy oferta byłaby wystarczająca, dużo osób się skusi tym bardziej, że nie ma znaczenia operator internetowy. Fajnie wygląda grafika ekranowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi kanałami w ofercie będziemy musieli (zmuszeni) czekać aż do następnego roku.
Szkoda, że firma nic przed gwiazdką nie doda z oferty telewizyjnej. Może dla swoich klientów zrobią jakąś świąteczną niespodziankę.
 
Mogliby ofertę programową rozłożyć na pakiety, które by kosztowały od 5,00zł do 9,00zł góra.
 
Firma mogłaby pomyśleć o dodatkowych pakietach typu:
Pakiet Bajeczny, Pakiet Muzyczny, Pakiet Dokumentalny, Pakiet Serialowy, Pakiet Lifestylowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mizerne szanse. Ma to być oferta w założeniu skierowana do osób chcących odrobinę poszerzyć swoją ofertę naziemną. Ja wątpię, że ten kanał pojawi się na TNTV, ale to tylko moja opinia i zawsze może być inaczej. Na razie ze sportu jest TVP Sport, 2x Eleveny, Fightbox i jakieś zagraniczniaki.

Edytowane przez TV i HD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że kolejny raz o tym piszę. Wczoraj kupiłem ten dekoder i na programach z MUX 8 nie mam dźwięku. Próbowałem wszystkiego z resetem do ustawień fabrycznych włącznie i nic to nie dało. Siłę i jakość sygnału na MUX 8 mam 100/100. Czy ma ktoś z tym też problem? Zgłosiłem wczoraj telefonicznie, ale na razie nie dostałem odpowiedzi. Proszę o pomoc.

Edytowane przez adamus29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nic to nie dało. Sprawdzałem też na innych telewizorach, antenach i przez kabel Scart, wszędzie to samo. Według specyfikacji ten dekoder nie obsługuje Dolby Digital Plus jeśli to prawda, to jest to poważny problem, ale mam nadzieję, że to tylko pomyłka w druku. Jest tam tylko, że obsługuje Dolby Digital (downmix do stereo).

Edytowane przez adamus29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nic to nie dało. Sprawdzałem też na innych telewizorach, antenach i przez kabel Scart, wszędzie to samo. Według specyfikacji ten dekoder nie obsługuje Dolby Digital Plus jeśli to prawda, to jest to poważny problem, ale mam nadzieję, że to tylko pomyłka w druku. Jest tam tylko, że obsługuje Dolby Digital (downmix do stereo).

Skoro inni użytkownicy pisali że im działa na tym dekoderze,to i tobie musi działać.A zaktualizowałeś dekoder do najnowszej wersji?

Edytowane przez Piter9265
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o łącze 4 Mb/s a Ty wyjeżdżasz ze swoim 250 Mb/s (a nie MB !). Wiadomo, że masz duży zapas i nie będzie zacinało. 

 

4 Mb/s to może być mało. Wystarczy się cofnąć kilka stron wstecz i spojrzeć w testy, które robił jeden z użytkowników. Do 10 Mb/s są zacięcia. https://forum.satkurier.pl/topic/18728-tntv-nowa-oferta-iptv/?p=1202583

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba logiczne, że mówimy o realnej prędkości, a nie tej obiecanej na papierku przez dostawcę internetu. 

 

Jakąś tam formą testu, czy łącze się nadaje, może być odpalenie na Youtube filmu w 1080p. Jeśli odtworzy się płynnie, to jest duże prawdopodobieństwo, że łącze jest wystarczające do TNTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...