Skocz do zawartości

TNTV – oferta IPTV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie dekoder nie zachęca, mam nadzieję, że w szybkim czasie znajdą się poprawki w oprogramowaniu i będzie OK. Teraz to wszystko może naprawić ulepszona oferta TNTV, która ma być poszerzona ponoć po Nowym Roku. Zobaczymy czy im wyjdzie to na plus. W przypadku technologi IPTV, która nie jest tak kosztowna, jak wszystkie inne systemy nadawania TV, tutaj bariera bezpiecznej liczby abonentów jest o wiele niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot raczej stałe jakości są kanałów. Tutaj w jakości odgrywa rolę też bitrate. Im wolniejsza prędkość internetu tym bitrate będzie spadał, żeby kanał nie rwał ani nie lagował, dlatego internet musi mieć minimum 2,5 prędkości dla HD, bo dla SD jest to 1 mbit/s. Internet szybszy to i większy bitrate. Dlatego też na portalach wideo VBR nie jest duży, bo wielu użytkownikom filmy by się długo ładowały. Zresztą jeden film ma różne wartości przepłwyności w zależności od rozdzielczości. W TNTV najprawdopodobniej jest na odwrót, czyli stała rozdzielczość, a zmienna przepływność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie o tym piszę - wyraźnie widać, że są 4 "kropki" jakości, czyli tak samo jak w streamingu Netii masz osobne streamy o różnych jakościach, które się płynnie zmieniają w zależności od wydajności łącza.

W "klasycznym" IPTV, takim jak np. ma Orange do dekodera idzie sygnał MPEG2/4 tak jak na satelicie tylko zazwyczaj mocniej podkompresowany, żeby starczyło np. 3 Mbps na SD i 6 na HD, ale nie masz takiej opcji jak powiedzmy na YT, że jakość skaluje się od 360p do 1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze (brak kilkunastosekundowych opóźnień spowodowanych buforowaniem, szybkie przełączanie kanałów itd) jest IPTV, tylko to wymaga już stabilnego łącza żeby nie było problemów z odbiorem, a w przypadku streamingu po prostu jakość zjedzie na niższą.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że TNTV jest na równi z Netią. A tu TNTV to stream, a Netia prawdziwe IPTV. Pewnie zwykły stream jest tańszy niż wprowadzanie IPTV. Dlatego jest to oferta prepaid, która w razie nie powodzenia nie będzie przynosiła takich strat.

Czyli rozumiem, że kanał HD, aby się lepiej buforował może zmniejszyć rozdzielczość? Czy może ma on zablokowane że nie może zejść poniżej 720p? Nurtują mnie te pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia też ma streaming w usłudze "telewizja osobista", kiedyś było chyba jakieś klasyczne IPTV, ale już tego nie oferują.

IPTV jest za to w Orange po ADSLu. Jambox chyba podobnie, ale osobiście nie testowałem, więc nie wiem.

Co do stopniowania jakości to tak jak pisałem, to działa tak jakbyś sobie na YT zmieniał rozdzielczość materiału od 360 do 1080p, przy okazji zmienia się też bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia też ma streaming w usłudze "telewizja osobista", kiedyś było chyba jakieś klasyczne IPTV, ale już tego nie oferują.

IPTV jest za to w Orange po ADSLu. Jambox chyba podobnie, ale osobiście nie testowałem, więc nie wiem.

Co do stopniowania jakości to tak jak pisałem, to działa tak jakbyś sobie na YT zmieniał rozdzielczość materiału od 360 do 1080p, przy okazji zmienia się też bitrate.

To beznadziejnie. To znaczy, że kanał HD przy złych warunkach może nadawać w SD? To już powoduje, że oferta jest coraz mi dalsza... Jak kanał HD to powinien mieć ustawione od 720p do 1080p a nie przechodzenie na SD w wypadku złych warunków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest metoda płatności ? Jest wpłata na konto na poczcie ? Oby przybyło więcej kanałów i żeby były tanie , również chcę kupić ten dekoder :)

Też mnie ciekawi kwestia płatności. Przelew? SMS? Płatność przez aplikację? To bardzo ważna kwestia, od tego w sumie zależy moje zainteresowanie tym produktem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka minimalna prędkość internetu pozwoli na bezproblemowy odbiór kanałów ?

Na dekoderze pisze że trzeba posiadać łącze min. 1 mbit/s.

 

Zakupiłem dziś ten dekoder. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.Wszystko chodzi jak ta lala.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie trwa to ok 10 sekund ( szybsze łącze ?) . Jest to kwestia przyzwyczajenia.   Możliwe że przy okazji aktualizacji softu  -przełączanie jeszcze przyśpieszy

 

Kanały z dvb-t przełączają się w czasie ok 2 sekund :)

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...