Skocz do zawartości

Vu+ Ultimo 4K


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się stało ale mój VU+ Ultimo nie może od jakiegoś czasu pobrać żadnych wtyczek, skinów, ani pluginow. Nic.
Mam dostęp do internetu, ale podczas połączenia pojawia się kawałek kodu HTML i "page cannot be displayed".
Nie wiem, czy to jest związane z tym, ze także od jakiegoś czasu nie działa strona Vuplus-community.net.

instalowałem BlackHole 3.0.5, potem 3.0.4, potem 3.0.3 i nic. Na każdej wersji to samo.
Ktoś coś wie?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Obecnie mam dostęp do 6 platform :nc+, CP, Skylink, tivusat, MTV, Fransat. Miejsca w Ultimo-4K wystarczy na 4 z nich. Na pozostałe 2 wystarczy dokupić podwójny czytnik kart Phoenix i wszystko będzie działać bezproblemowo? Zakładam ,że do slotów CI pójdą nc+ oraz CP, do czytników cała reszta :) Chyba, że DUO-4K i obecnie użytkowany tuner....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim :)

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Vu+ Ultimo. Przesiadłem się z Opticum HD 9600 i mam do Was pytanie, jak w Ultimo ustawić Diseqc, abym mógł korzystać z możliwości oglądania programów z 6-ciu pozycji satelitarnych. W ustawieniach z Ultimo widze tylko tryb A/B/C/D dla Disecq (czyli 4 pozycje satelitarne)

Do anteny sat. mam przymocowane 6 konwerterów i przy Opticum odbierałem bezproblemowo 6 pozycji satelitarnych używając do tego opcji Diseqc 1.1. Mój soft to Open Atv 6.2 a przełącznik diseqc Opticum DSG 10/1 Out

Jeśli ktoś będzie rad, proszę o wyjaśnienie co i jak ;)

 

Edytowane przez djfreakme
Aktualizacja danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Musisz zastosować konfigurację zaawansowaną anteny. Ale tutaj dobre wiadomości się kończą, przynajmniej u mnie. Próbuję ustawić na 2 przełącznikach: AXING SPU 8100 oraz Maximum i do 4 konwerterów działa. Przy 5 nie działa. Ustawiam odpowiednio KOMENDA DISEQC COMMITED  AA,AB,BA, BB oraz KOMEDNA DISEQC UNCOMMITED INPUT1 dla pierwszych czterech konwerterów. Przy 5 ustawiam AA i INPUT2 i wtedy nie działa.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie zacinają mi kanały na tym boxie które mam dublowane w PC+ i CP.PC+ kameleon CP moduł ci+ wczoraj dodatkowo po wyjęciu modułu CP na kanałach które są PC+ i CP czarno po krótkiej chwili  informacja brak danych na transponderze (koniec czasu czytania Pat).W tym czasie w live logach brak informacj o wybraniu np kanału na którym czarno.Ma ktoś jakąś koncepcje jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia czy siła sygnału na tych kanałach jest wystarczająca. Po drugie jeżeli drugą karta jest w czytniku to można wydzielić (przypisać) odpowiednie kanały do karty i wykluczyć te które mają działać z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła sygnału jest dobra bo kanały działaja poprawnie jak jest moduł.Po wyjęciu modułu takie cuda.Zawsze myślałem że pierwszeństwo ma dekodowanie z karty (czytnik) a dopiero moduł i zadania wpisane.Choć w Vu w przeciwieństwie do octana dekoduje np Cinemaxy których nie wpisałem do modułu.To co napisałeś to raczej mogło by ewentualnie wykluczyć zacinki.Ale dlaczego jest czarno po wyjęciu modułu na kanałach które są w ofercie jednego i drugiego operatora.Zaczyna mnie to już mocno denerwować może wolnym czasem sprawdziłbym inne image.Tylko nie wiem czy można w nim wgrać drugie image do flash czy tylko multiboot na pen czy HDD bo to drugie rozwiazanie mnie kompletnie nie interesuje.Przerabiałem nie raz.Nie podmontuje się pen i wgrywanie i ustawianie od nowa.Edit pytałem na 3 forach a problem mi rozwiązała osoba z którą mam kontakt na gg i znam go z kilku for.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerstwy napisał:

Ale dlaczego jest czarno po wyjęciu modułu na kanałach które są w ofercie jednego i drugiego operatora.

To można łatwo sprawdzić patrząc do logów. Zapewne jest gdzieś błąd w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kolego.?Bo w live logach gdy wybierałem te kanały na których było czarno nie było nawet śladu.Żadnej informacji że jesteś na kanale np C+sport3.Problemem był bo na razie jeszcze testuje sam moduł.Usunięte zadania z modułu i wyjęcie go i i kanały które nie działały działają.Teraz zobaczę jak się to będzie spisywało bez zadań lub wpiszę wszystkie kanały w zadania które mam w CP.A nie jak do tej pory tylko te które chcę oglądać.Jeszcze tylko ta konfiguracja by działały kanały z innych satelit.Ale tu problemem może być VTI z tego co dostałem info jak i poradę by wywalić to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twojej konfiguracji ale na podstawie tego co pisałeś wyżej można założyć, że nie jest ona do końca poprawna. Poza tym moduły na niektórych wersjach E2 czasami zachowują się dziwnie. Mając kartę c+ w czytniku i moduł Polsatu większość kanałów się powtarza więc dla tych kilku różnic można to odpowiednio skonfigurować. Kiedyś miałem moduł polsatu i korzystałem z niego w vu+ ale to było za czasów kiedy były moduły CI, a nie CI+. Dla mnie zawsze było lepiej jeżeli karta działa w czytniku ale nie zawsze jest to możliwe.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam czy ktoś może wie jak się przełącza wejście hdmi in tak abym mógł oglądać coś z zewnętrznego urządzenia w dekoderze vu+ ultimo 4k . Szukam i nie wiem w instrukcji nic nie pisze może gdzieś w ustawieniach coś trzeba zmienić przycisk AV na pilocie nie reaguje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zachowam się jak Wróżbita Maciej wszystkie gwiazdy na niebie wskazują że będzie VU+ 8K pozostaje pytanie tylko kiedy ?

W dobie parcia operatorów satelitarnych - twórców zabezpieczeń - właścicieli "kątętu" na parowanie kart z dekoderami operatora i brakiem w oferach modułów to przyszłość VU+ 8K jest mglista.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...