Skocz do zawartości

Opticum AX ODIN Plus


gordonn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr. Orbita

Dzięki za odpowiedź. Po przeczesaniu internetu widzę, że najnowsza wersja OpenATV to 6.0. Ja mam u siebie jeszcze 5.3, także może warto byłoby zaktualizować. Skąd najlepiej wziąć image? Niemieckie forum jest OK?

Domyślam się, że podczas aktualizacji stracę wszystkie ustawienia dekodera i OSCam'a?

 

Z nagrywania jestem bardzo zadowolony. Brak kodowania, jakość bez zarzutu i co ważniejsze można nagrywać bezpośrednio na NAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych -> zaktualizowałem wczoraj OpenATV do najnowszego 5.3 z końca marca 2017. Zrobiłem aktualizację online z menu dekodera. Wszystko przebiegło praktycznie bez problemu. Przy przywracaniu wtyczek coś się posypało i nie wszystkie się zainstalowały, ale to akurat nie jest problem. Ustawienia OSCam zostały przywrócone bez problemu. Jedyny minus to strata zapamiętanych bukietów...

Sterownik jest z marca 2017 - co on miał poprawiać względem tego z maja/czerwca 2016?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik z 10.03.2017 jest głównym problemem w działaniu tego dekodera. U mnie na przykład podczas przełączania kanałów czasami po przełączeniu na nowy kanał dekoder zawiesza się (ikonka pracy w rogu ekranu) i pomaga tylko wyłączenie dekodera z włącznika. Na poprzednim sterowniku dekoder działa poprawnie, toteż używam image z 09.03.2017 i jest OK.

 

zrzut.jpg

Edytowane przez Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii sterownika i/lub aktualizowania OpenATV - przypominam, że nawet w samym OpenATV jest ostrzeżenie, aby nie aktualizować image, jeśli wersje różnią się znacznie (z odległych od siebie dat), bo może to prowadzić do niestabilności. To, że odbiornik @siebek Ci wstał to nie jest sukces, bo jeśli jest coś namieszane we flashu, to tak się może kończyć, nie wiem jak @Crossi robił - ale jeśli nie aktualizuje się na bieżąco, to zalecam robić flash na czysto (co jednak oznacza potrzebę konfigurowania oscam i wgrania listy - to minimum). OpenATV ma dynamiczny cykl wydawniczy i jeśli nie siedzi się na bieżąco, to skoki między oddalonymi od siebie buildami skończą się niemal na pewno źle (różne niestabilności).

 

Co do mojego postu z 19 kwietnia - odbiornik chodził kilka godzin z CI+, nie złapał zwiechy. Jeśli da się to łatwo wywołać, mogę patrzeć dalej, ale tylko jeśli to łatwe do namierzenia, bo nie mam czasu na długie analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Rozumiem... To mój pierwszy tuner z Linuxem i widać, że sporo jeszcze muszę się podszkolić. Dzięki za rady. Póki co, jest w miarę stabilnie. Przez te kilka dni miałem 3 zwiechy - jak będą się zdarzać częściej to będę zmuszony wrócić do starszego builda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będziesz wracał to jeśli planujesz wgrywać stary na czysto, to w sumie nie różni się od wgrywania nowego, więc gdyby zwiechy się powtarzały - najpierw możesz mu wgrać nowy na czysto jeszcze na próbę, aby wyeliminować ew. jakieś zakręcenie we flashu, a gdy to nie pomoże, to pozostanie się cofnąć, a nowe problemy zgłosić do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem czystą instalkę OpenATV 6.0 z 24 kwietnia. Póki co wszystko śmiga i nie ma żadnych zwiech, chociaż nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca.

Umordowałem się żeby zainstalować i ustawić OSCam, bo w sumie robiłem to pierwszy raz od podstaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy te poprawki umożliwiające działanie pluginu do CI+ na najnowszych softach powinny się pojawić w samych softach, czy może w pluginie?

Testował ktoś najnowsze wersje tego pluginu (np. ostatnia to 2.3-r05 z 21 kwietnia)?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siebek
Przetestuj może inne image .
OpenNFR opennfr-6.0-odinplus-20170305_usb
 
http://dev.nachtfalke.biz/nfr/feeds/6.0/images/odinplus/
 
===================
OpenHDF
openhdf-6.1-odinplus-137-20170409_usb
http://images.hdfreaks.cc/odinplus/openhdf-6.1-odinplus-137-20170409_usb.zip
To są image pochodzące z Niemiec, nie gorsze od Open ATV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała się dziwna rzecz, bo zwiechy na sterowniku z marca 2017 kompletnie zniknęły... ale po kolei...

Przy pierwszych zabawach ze zmianą oprogramowania zrobiłem kopię oryginału, który dostałem z dekoderem. Później pisałem tutaj, że zrobiłem aktualizację on-line do najnowszej wersji 5.3 z marca 2017 i pojawiły się zwiechy spowodowane felernym sterownikiem. Doradziliście mi czystą instalkę 6.0, co też uczyniłem ale zwiechy niestety nadal występowały. Przed instalowaniem czystego 6.0 przez przypadek nadpisałem oryginalny "backup" uaktualnioną wersją 5.3 z marca 2017 - czego nie byłem świadomy.

W niedzielę (3 dni temu) postanowiłem wrócić do kopii swojego oryginału, który przez wyżej opisaną pomyłkę posiada sterownik z marca 2017. Początkowo byłem zły na siebie, że pozbyłem się kopii idealnie działającego oryginału z czerwca zeszłego roku ale złość szybko przeszła, bo okazało się, że wszystko działa jak należy po tej operacji. Zwiechy kompletnie zniknęły i to pomimo felernego sterownika.

Edytowane przez siebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poproszę o link do sprawdzonego image i wtyczki CI+ działającego z modułem nc+ Telewizja na Kartę. Na najnowszym Open ATV 6.0 moduł nie dekoduje dużej części kanałów z transponderów Polsatu, np z 11.158 działa tylko Super Polsat HD. Z kolei na starszej wersji 5.3 wszystkie są dekodowane, ale obraz zatrzymuje się co minutę i po kilku sekundach wskakuje i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...