Skocz do zawartości
  • 0

Tuner Opticum Combo Sloth Plus - problem


roko
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Kupiłem nowy tuner Opticum Combo Sloth Plus (posiada 2 głowice: satelitarną i DVB-T). Na razie testuję go i znalazłem następujące problemy: mianowicie, miałem tuner Medion podłączony do obecnej instalacji satelitarnej i wszystkie kanały odbierał idealnie, te w rozdzielczości HD i Full HD, a ten tuner Opticum odbiera kanały HD, a na kanałach Full HD się mocno tnie obraz a nawet staje na kilka sekund, ale nie na wszystkich kanałach FULL HD wygląda na to jakby na wybranych częstotliwościach. Druga sprawa to odbiór DVB-T. Obraz na niektórych programach minimalnie się zacina podczas ruchu obrazu. Nie wiem, czym mogą być spowodowane oba problemy. Na tunerze Medion miałem silę sygnału 90%, jakość 75%, a na tunerze Combo Opticum siła jest 48%, a jakość 99%.Proszę o pomoc.

Edytowane przez roko
Pierwszy post na forum, a napisany tak bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Osobiście nie mam przekonania do produktów tej firmy. Według mnie najlepiej ten tuner zwrócić, póki możesz. Można ewentualnie spróbować podmienić kabel HDMI, no i zobacz, jak masz ustawione opcje obrazu w tunerze, ale raczej obstawiam, że "nie wyrabia się" on z programami Full HD.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od jakości głowic w dekoderze,Sloth może mieć głowicę słabszą lub mniej czułą niż w Medionie. Druga sprawa nie powiedziałeś jaką masz antenę, do kanałów HD obecnie potrzeba anteny około 80 cm,gdyż niektóre transpondery nadają ze słabszą mocą.Na początek trzeba sprawdzić i ewentualnie skorygować położenie anteny satelitarnej jak i DVB-T, a także sprawdzić stan kabli antenowych i końcówek czy nie są zaśniedziałe. Jeżeli wszystko z zestawem antenowym jest w porządku to można domniemywać wadę tunera lub oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaobserwowałem też inny problem .Chodzi o to, że gdy obraz jest statyczny wszystko jest OK. W momencie gdy obraz robi się dynamiczny (nagły ruch postaci) obraz jakby zatrzymuje się na ułamek sekundy po czym nagle przeskakuje na dalszą pozycję - wygląda to jakby obraz gubił klatki (stopklatka na ułamek sekundy i przeskok).Dzieje się to na kanałach multiplexu 2 na pozostałych wszystko jest dobrze.Jaki może być powód tej sytuacji? Siła sygnału 85% jakość sygnału 100%.

Edytowane przez roko
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzień dobry.

 

Dziękuję za przyjęcie na forum. Szukałem tematu i nie znalazłem. Jeśli już gdzieś był to przepraszam.

 

Dziś zainstalowałem swój nowy toner Opticum Sloth Combo Plus (migruję z TNK na NC+) i pojawił mi się problem z kanałami na DVB-T. DVB-S mam podpięte do talerza, natomiast DVB-T do anteny zbiorczej w bloku. Przy wszystkich kanałach na DVB-T pojawia mi się komunikat "Kodowany kanał". Znalazłem gdzieś informacje, że może to być kwestia Cyfrowego Polsatu, ale nie wiem co o tym myśleć, skoro z Polsatu nie korzystam.

 

Wie ktoś może jak poradzić sobie z takim problemem lub chociaż jaka może być jego przyczyna?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek dotyczący problemów związanych z tym modelem tunera jest już w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trudno powiedzieć co tam się dzieje w bloku - jeśli odbiornik coś wyszukał z DVB-T, to sygnał dolatuje, natomiast nie wiadomo co to za instalacja zbiorcza - nie zawsze w blokach jest typowa antena, czasami jest to AZART od jakiejś sieci kablowej, możesz też wyszukać pechowo kanału z MUX4 (TV Mobilnej), które rzeczywiście są szyfrowane, ale znowu je można pominąć, to nie są podstawowe stacje z DVB-T.

 

Wina odbiornika jest mało prawdopodobna, najpierw trzeba ustalić co masz wyszukanego z DVB-T (jakie nazwy kanałów) i czy jesteś na liście DVB-T. Jeśli tak - w jakiej jesteś lokalizacji, aby określić na jakich częstotliwościach powinieneś mieć multipleksy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do odbioru DVB-T na tym tunerze, zaobserwowałem że kanały naziemne przycinają się, co może komicznie zabrzmi... gdy dekoder jest zimny; tzn. potrzebuje popracować, nagrzać się gdy temperatura jego otoczenia jest niższa niż pokojowa np. kilkanaście stopni, wówczas wizja kanałów naziemnych /przy czym fonia jest cały czas OK/ tnie się może z jakieś 10 minut :dammit: , po czym następuje stopniowa stabilizacja odbioru; nie ma tych perypetii jeśli tuner jest nagrzany lub gdy temperatura otoczenia wynosi dwadzieścia kilka stopni i wzwyż. Ot taki tuner co nie straszne mu przegrzanie się :mrgreen: . Nic nie zmieniła wymiana płytki w antenie i ogólny przegląd instalacji antenowej. Więc musi to świadczyć o niskiej jakości głowicy i/lub oprogramowania (być może aktualizacja pomogłaby, ale nie znam się na tym /od zakupu wgrana bodajże wersja 2.1.56/ więc wolę się tego nie dotykać żeby całkiem nie zepsuć). Te zakłócenia co ciekawe w ogóle nie występują w przypadku odbioru kanałów satelitarnych. Poza tym kłują w oczy niedoróbki, np. zamiast 'Głośność' jest napis 'Wielkość', zamiast polskich liter w EPG są jakieś znaki typu <,>,& itd itp ,choć nie na wszystkich programach - nie wiem od czego to zależy, ale to jeszcze idzie przetrwać. Widać że Made In China. Ale i tak go nie zamienię, zależy mi na odbiorze DVB-T i SAT na jednym tunerze za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uwaga posiadacze takiego dekodera!!! Przekazuję ważne informacje znalezione na forum Emitel:

 

Pierwszy cytat:

 

"Wazna informacja od producenta"

Nie ktore Modele tunera z 2016r i wczesniej maja wade fabryczna i wymagaja wymiany nie ktorych podzespolow, producent po dostarczeniu odbiornika do firmy w Szczecinie zobowiazal sie ze wymiane usterek przeprawadzi na swoj koszt


.

Z opisu jakie podal W.Zielinski zajmujacy sie tym tunerem przy wadzie fabrycznej wystepuja takie problemy ze przy przlaczaniu w DVB-T z jednego multipleksu na drugi nastepuje zanik sygnalu klatkowanie oraz przy wyszukiwaniu recznym sila I JAKOSC SYGNALU JEST DUZO NIZSZA. Jezeli u kogos wystepuja takie objawy nalezy kontaktowac sie z producentem AX technology
 
I drugi cytat:
 
WAŻNA INFORMACJA z forum Satedu
Dekodery Sloth Combo Plus o numerze zaczynającym się na : SNR 1607-XXXXXX posiadają wadę techniczną związaną z zasilaniem demodulatora. AX informuje aby taki dekoder przesłać do nich na adres :
AX TECHNOLOGY
ul.Modra 62
71-220 Szczecin
Z dopiskiem SERWIS
Lub wymienić u sprzedawcy odbiornik na taki którego numer seryjny zaczyna się od : SNR1611-XXXXXX
We wrześniu chyba w końcu wydadzą ten nowy soft z poprawkami.
 
Jak wynika z mojego posta powyżej i tych dwóch informacji, oczywiście mi trafił się ten z wadą, a jakby inaczej! :evil::dammit: Ale na gwarancji jeszcze jest, poczekam na nowy soft i wyślę im do naprawy, co polecam również pozostałym posiadaczom w/w egzemplarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...