Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, czyli to u mnie jest problem. Jakiś trefny dekoder mi dali. Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia taka awaria u mnie. Tylko, że jak go zawiozłem do serwisu to podobno wszystko jest z nim okey. Działa bez zarzutu, eh... 

 

 

Jeśli zaś miałbym skomentować te zmiany po aktualizacji to podoba mi się tylko nowy wygląd od strony graficznej. Wszystko inne jest do bani. Niektóre przyciski na pilocie stały się zbędne, a przecież wcześniej pełniły jakieś funkcje, program TV stał się bardziej przejrzysty, ale też bardzo niewygodny. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale spodziewałem się po tych zmianach pozytywów, a jest jak jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, nie dziwię się tej emotikonce na końcu. U mnie każdy restart, brak prądu = wielominutowym wybudzaniem trupa. Tak irytującego dekodera pod tym względem jeszcze nie miałem. Zanim w końcu zatrybi i się łaskawie włączy trzeba się porządnie nagimnastykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz sygnał (wraz z MER) na kanałach: TVN, BBC Brit, CI Polsat, TVP1? Sprawdzisz to przytrzymując przez kilka sekund czerwony (obok zielonego), przycisk na pilocie.

 

Kwestia zmiany przycisków "x" i "ostatni kanał" opisywaliśmy wielokrotnie. Wszystkie zmiany masz opisane w zaktualizowanej instrukcji obsługi dostępnej na stronie CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ! !

 

 

 Wszystkie zmiany masz opisane w zaktualizowanej instrukcji obsługi dostępnej na stronie CP.

 

... może jakiegoś linka bezpośrednio do tej instrukcji...proszę ! ! Byłem na stronie CP i nie widziałem nic takiego...

 

......Nie wiem czy u mnie aktualiacja "poszła" OK. Nie było mnie kilka dni w domu, wróciłem w nocy (trochę zmęczony) i chciałem pooglądać TV. NIe wiedziałem co się dzieje, że mój dekoder tak długo się inicjuje. Wyłaczyłem wtyczkę i ponownie ją włączyłem....nadal nic tylko czerń..wykonałem to jeszcze dwa razy i dopiero potem zobaczyłem komunikat o aktualizacji oprogramowania....

Nie pasuje mi ten soft,niektóre przyciski straciły swoje funkcje, niektóre dostały nowe zadania, a ja nie mogę się jeszcze "połapać"

Chciałbym skonfrontować instrukcję obsługi z moim dekoderem.

Wykonał bym przywrócenie do ustawień fabrycznych,ale nie wiem jak na liście Ulubionych przesuwa się kanały w górę i w dół...(jest to dla mnie ważne bo od wielu, wielu lat mam ten sam układ kanałów i chciałbym go zachować, a nie jestem pewien, czy uda mi się to wykonać. Teraz próbowałem na obecnej liście znaleźć tą opcję, ale mi nie wyszło....

 

Proszę o pomoc...

 

Pozdrawiam

 

_________________________________________

 

Już wiem jak przesuwać kanały w dowolnym kierunku. Znalazłem opis na stronie: http://www.cyfrowypolsat.pl/nowy-soft/

... czy o TEJ instrukcji obsługi pisałeś...? ?

Jeśli tak to dziękuję, już znalazłem...

 

jeszcze raz Pozdrawiam

Edytowane przez Munder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie akceptujesz tego, to zawsze możesz zakupić sprzęt na wolnym rynku.

[...]

Ciekawostką jest, że w Evobox ten widok EPG nie przeszkadza użytkownikom, ale użytkownikom "pomarańczy" już tak.

 

jaki sprzęt dostępny na wolnym rynku może działać jako multiroom?

w evobox mam widok jakby to powiedzieć płaski a nie kolumnowy -  w sensie że widzę kilka kanałów na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardziej prawdopodobne, że konwerter lub przełącznik DiseqC (jeśli występuje w instalacji antenowej), jest uszkodzony, ale warto mimo wszystko sprawdzić też dekoder na innej instalacji antenowej.

 

PS. Zapewne podobne zjawisko występuje na Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Viasat History, Polsat Doku?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam DiSEqC. Wyłączyłem tuner, nic nie pomaga. Z tunera co jakieś 10 sekund wydobywa się cienkie brzęczenie. Nie ma dysku. Kanały wyszukuje. Dodam, że obraz przełącza się na 576p po włączeniu tunera. Po zmianie na 1080i jakość się poprawia, ale obrazu nadal nie ma. Czy to może być wina TV, kabla?

 

Działa. Dziękuję.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie, chaotycznie. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałam podłączony dysk DTU 320. O pewnego czasu dekoder gubi nagrania, kasuje je nawet niekiedy (chyba), nie widzi, mimo iż pokazuje że dysk ma zajętą przestrzeń.

Dekoder przy okazji nowej umowy został nawet wymieniony, ale jest to samo. Próbuje jeszcze na nowym kabelku, ale myślę, że pora pomyśleć o wymianie dysku.

Chciałam jednak zapytać, jaki właściwie dysk mogę zakupić?

Mam listę polecanych dysków, ale czy mogę też kupić inny. Choćby taki: https://www.spam.org/dysk-zewnetrzny-pqi-h568v-500gb-6568-500gr101a-606126/ ?

Czym się on właściwie różni od polecanego https://www.spam.org/dysk-zewnetrzny-pqi-hdd-2-5-h567v-plus-500gb-usb-3-0-czarny-6567-500gr101a-650979/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz rekomendowane przez CP dyski: http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/cp-hp/Rekomendowane_dyski_wspolpracujace_z_dekoderami_CP_-_uaktualnione111.pdf

Inne możesz sprawdzić, czy ktoś testował za pomocą forumowej wyszukiwarki (prawy górny róg) w tematach o dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja polecam Dysk 500 GB firmy Intenso. Korzystam już jakiś czas i działa bez zarzutów.

 

Który dokładnie model Pan posiada? Bo gdy szukałam tego z listy polecanej przez @swojadroga , to niestety nie znalazłam.

Są, ale mają inne pojemności i nu,erki w związku z tym. 

Lista jest chyba jednak nieaktualna zbytnio, stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej z łaski swojej w wyszukiwarkę frazę: "Memory Station 750GB" i zapoznaj się z wynikami wyszukiwania. 

Zadałem sobie trud i sprawdziłem wyrywkowo dyski: Intenso, Verbatim, Samsung i Seagate - wszystkie odnalezione bez problemu w wyszukiwarce i dostępne w sprzedaży w sklepach internetowych. Więc lista jak najbardziej aktualna, tylko... Koniec dyskusji niezwiązanej z tematem.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...